Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik elváltak kisbabával ha...

Akik elváltak kisbabával ha messzebb költözött a nő az exferj 3éves korig továbbra is csak akkor láthatja a babát ha odautazik és milyen gyakran látogathatja?

Figyelt kérdés
2021. aug. 7. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
A meghatározott időközönként van láthatás és az uti költséget az anyának kell fizetni.
2021. aug. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van a Birosag altal meghatarozott ido es van az amiben megegyeztek. Az utazasra nem ter ki a Birosag, mi kulon papirt irtunk h beleegyezik h kulfoldre vihetem a gyerekeket. 2eves volt a kicsi. 2havonta kiutazott, hotelt mi fizettuk, repjegyet o.
2021. aug. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Annak kell megoldani a láthatást aki elköltözött. Tehát vagy anyuka viszi a gyereket apukához, vagy fizeti apuka utazási költségét és ha szükséges szállását. Ez a minimum.
2021. aug. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 linkelnél erre hivatkozó cikket vagy jogszabályt?
2021. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4es, ez csak a normális felelősségvállalás. Ha én költöztem el, az a minimum hogy ezzel segítem a másik felet a kapcsolattartásban, az én költözésem miatt ne kerüljön anyagi hátrányba.


Szép is lenne ha elköltöznél az ország másik végére és apukával perkáltatnád a költségeket hogy láthassa a gyerekét, aki te vittél el messzire.

2021. aug. 9. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Speciel en azert koltoztem el mert apuka elhagyott amikor terhes voltam es az uj parom kulfoldon elt, hozza koltoztunk 2evvel kesobb. Eszem agaban sem volt sem elvalni, sem a gyereket tole eltavolitani de a helyzet amit teremtett, az teremtett egy ujat. Egyebkent semmiben sem korlatozom, sot fizetem a szallasat, ez alkalmankent tobb mint amit o havonta gyerektartasra fizet, szoval gyakorlatilag a kapott gyerektartas 2havonta megy az apa-gyerek kapcsolattartasra es nem a gyerek ruhazkodasara/iskola/kaja/sport. Ezek utan eleg korrektnek tartom a hozzaallasomat a dologhoz es neki sincs oka panaszra, 2havonta szallodaban tolt 2ejszakat, mig en nem, hisz en ott lakok...de azert szerintem nem evidens h mindenki ilyen jo fej vagy anyagilag megteheti h tamogassa apukat.

Es persze tudom h masok meg mas miatt valnak, de nalunk konkretan nem kellene erre kulon penzt aldoznia ha szules elott 2 honappal nem a szeretojet valasztja a gyereke helyett.

2021. aug. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!