Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hetes baba kaphat Milupa...

16 hetes baba kaphat Milupa HA vaniliás rizspépet?

Figyelt kérdés
16 hetes a kislányom tápszeres 10 napos korától,napi 20-40 ml anyatejem van.2 hete kóstótatom vele a gyümölcsöt,almát és őszibarackot,illetve répát és krumplit evett eddig.A tápszert napközben kínlódva eszi,mindent csinál csak nyelni nem nyeli.Megpróbálhatok adni neki ilyen rizspépet?Van itthon 1 dobozzal,kaptuk még a barátnőmtől,az ő babája nem szerette.Dokihoz mág 2 hét múlva megyünk,igy nem tudom megkérdezni.Köszi előre is.
2010. aug. 29. 06:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel a dokidat.Ő mit tanácsol.Baja tuti nem lesz tőle,de ezt ő erősítse meg neked.Egyébként ennek a vaniliás rizspépnek van egy kis keserű utóíze,és ha ezt se issza a pici? Beszélj a dokiddal.
2010. aug. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
milyen tápszert eszik? Lehet, hogy az íze nem tetszik neki. Beszélj az orvossal, inkább tápszert kellene váltani.
2010. aug. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
16 hetesen már gyümölcsöt meg krumplit eszik??!! Neked mit szól ehhez a védőnő. Nekem is tápszeres születése óta, de nekem azt mondta a védőnő, hogy hozzátáplálás leghamarabb 4 hónaposan lehet elkezdeni.
2010. aug. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen elkezdtem neki adni 2 hete,mivel alig evett valamit,és úgy gondoltam jobb ha almát eszik,mint éhezzen. A krumplit répát 2-3 napja ette először.A tápszert már mondtam az orvosnak hogy váltsunk,de azt mondta ezt kell! ennie.Beba Pro HA START a neve.Jelezem nem allergiás,még allergiás sincs a családban,mégis ezt irja fel.
2010. aug. 29. 07:52
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezt csak az orvos döntheti el, vagy megvárod a 2 hetet vagy felhívod telefonon. A mi orvosunkat simán lehet hívni és segít.

Egyébként én biztosan nem adnék, bár a gyümölcsök elkezdése is furi 14 hetesen, de te tudod.

A tejpép, amit a barátnőd adott, ugye bontatlan?

2010. aug. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,a doki elég fura hivtam már más ügyben és nem veszik fel a telefont,szint úgy a védőnő sem:-((Az hogy 14 hetesen adtam neki alma és őszi levet,szerintem nem egyedüli vagyok,gondolom senki nem járt még úgy,hogy kétségbe esett mert a babája egész nap alig evett valamit,a tápszert köpködte kifelé.csak ezen az oldalon ez állandó vita tárgya.Na mindegy .
2010. aug. 29. 09:47
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is kb. 16 hetesen kezdtem el adni ezt a tejpépet, addigra már tápszeres lett, és tápszerből is Milupa HA-t eszik. Nekem a doki javasolta, hogy kezdjem el, mivel ugyanaz mint a tápszer, csak van benne rizsdara, gluténmentes, jól lehet vele gyakorolni a kanalazást. Tehetsz bele egy kis gyümölcsöt is.

Ekkor kezdtem el a gyümölcsöket is kóstoltatni, szerintem ez egyéni megítélés kérdése, nyilván, akinek rengeteg a teje, az még ilyenkor ne etesse a babáját gyümölccsel.


Viszont az tényleg fontos volna, hogy ezeket a dokival meg tudd beszélni, mert te is akkor nyugszol meg.

2010. aug. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is 14hetesen kezdtem el adni a kisfiamnak ezeket a dolgokat,mert nekem is ugyanezt csinálta a kisfiam mint neked,h nem nagyon izlett neki a tápszer,mire megtaláltuk a számára megfelelöt a Humana baby-fit 1et,ezt megette,ez banános izesitésü egyébként.

Ja,és én adtam neki tejpépet 15hetes korától,kicsit higabban adtam neki elöször a cumisüvegböl aztán egy kb. 2hét mulva már kanállal ette szépen.

Én sem tudtam volna végig nézni,h hagyom öt éhesen!

Ugyhogy én is ugy tettem mint te!:)

Szerintem megpróbálhatod neki,hátha ez izlene neki és szivesen enné,csak szerintem ugy csináld ahogy én,h elöször folyékonyabbra!

2010. aug. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-)
2010. aug. 29. 10:31
 10/11 anonim ***** válasza:

Én 5 hónapos korától adom a kislányomnak, ő addig csak szopott, a tápszert nem fogadta el. (cumisüveget sem)

Ez a rizspép nagyon bevált, de csak a vaníliás ízű. Azt is ír fel az orvos. Egyébként nekünk ő ajánlotta. Azt hiszem egyébként csak 4 hónapos kortól lehet adni.

Azóta már többféle pépet kipróbáltunk (gyümölcsös, banános). Bármilyen boltban meg lehet őket venni, és ezeknek kesernyés utóíze sincs. Mindre rá van írva, hogy mennyi idős gyereknek adható. (4 hó alatti nincs!)

2010. aug. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!