Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar enni a 6 hónapos...

Nem akar enni a 6 hónapos kisfiam szinte semmit. Se tápszer, se pürék. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy ideje tart ez már nála, de most már a tápszert sem hajlandó elfogadni. Teljesen kétségbe vagyok esve, mert minden etetés kész rémálom. Éhes, korog a hasa, hallom.. de meglátja a cumisüveget, akkor sír és fordítja el a fejét. Bármilyen pürét adok neki, abból is max csak 2-3 kanál.

Kint van már 4 fogunk.. biztos jön még most is, de soha ennyire rossz nem volt még az etetése, mint ami pár napja van.

Mit tehetnék? Mitől lehet ennyire étvágytalan? Már attól is félek, hogy kiszárad.. hiába adok neki vizet, kiköpi.


2021. aug. 8. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Próbálj másik tápszert, vagy valamilyen tejpépet, édes gyümölcsöket/zöldségeket.

A víz meg nálunk sem fogy...

2021. aug. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy a meleg miatt nem esik jól neki az étel.
2021. aug. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nincs torok- vagy fülgyulladasa? Attòl fajdalmas lehet a nyelès.

Lehet idővàltozàs, ez elmùlik, ha beàll az időjàràs.

Lehet a fogzas, erre jò lehet, ha tàpszerből fagyit csinàlsz neki, hűti az ìnyèt. De ha torokgyulladas a gond, azon ronthat.

2021. aug. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk a héten egyszer elkezdte húzogatni a fülét, furcsállottam, mert amikor álmos ő a szemet szokta inkább dörzsölni. De ez is csak egy alkalom volt. Bár nem lázas egyébként.

Tápszerből fagyi? Csak készítsem el és fagyasszam le?

Melegre azért nem gondolok, mert eddig azért evett, sőt amikor 38 fokban a Balatonon nyaraltunk, ott elfogadta még a tápszert. Eleinte bevált, hogy félálomban etetjük, de már úgy sem kell neki. :(

2021. aug. 8. 14:21
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig akkor volt evés gondja,ha fogzás volt a háttérben.

Tejpépek sem mennek? (Milupa,Nestlé,stb)

2021. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Igen, elkèszìted simàn, ha kihűlt lefagyasztod. Valamiből kell nyelet csinàlni hozzà, ami nem veszèlyes, hogy annàl fogva tudja a szajàba tenni, pl. hàzi fagyi kèszlet fogòja.

Ha a fülèhez nyùlkàlt akkor van rà esèly, hogy az a baj. Nem biztos. Ha van lehetősèged orvosnak megmutatni, akkor èn elvinnèm. Ha meghúzod enyhèn a fülcimpàjàt oldalra, le ès hàtra, vagy a fülkagylòja mögött megnyomod a fejèt, ès ezek fajnak neki, akkor valószínű a fülfàjàs. Ràgófogak àttörèse is sugarozhat fülbe, de akkor èrintèsre, hùzàsra nam fàj, ès az 6 honaposan szerintem mèg korai lenne.

2021. aug. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Szájpenész esetleg?

Másik tipp nekem is a fülgyulladás. A fiam anyatejes de mikor fülgyulladása volt kiköpte a cicit és sírt meg tépte a fülét.

2021. aug. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szájpenészre utaló jeleket nem látok.

Holnap szerintem elviszem azért orvoshoz. Kb 2 hónapja volt neki egy aftája, azt kezeltük. Lehet az jött vissza neki?

4,5 hónapos korától táplálunk hozzá, de kb semmit nem szeret, nem fogad el. Pedig gyümölcsből és zöldségből is próbáltunk szerintem nagyon sok mindent is. Tejpépből is próbáltuk a Nestlét, Milupát narancsosat, vaníliásat és simát is. Attól meg aztán végképp messze vagyunk, hogy kiváltsunk egy étkezést. Szörnyű érzés.

Egyszerre jött ki egyébként a 2 alsó metsző, rá pár hétre a felső jobb 2.metsző, múlt héten pedig a felső jobb 1. metsző foga. Gondolom úton van a két bal felső metsző is.. eddig egyik fogánál sem volt ennyire elutasító.

2021. aug. 8. 15:12
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
6 hónaposan még nem is kell étkezést kiváltani. Majd ha igényli,fog enni. A fiam egy éves és még mindig nem eszik mennyisèget,bár ő mindent nagyon szeret,de csak kis adagokat eszik és az anyatej a mindene. Egy éves koráig bőven jó a tápi a kicsidnek, addig meg kóstoltasd, hadd ismerkedjen. Az afta is visszajöhetett,de majd a doki megmondja. Jobbulast neki.
2021. aug. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

6 hónaposan kellett volna elkezdeni a hozzátáplálást,szóval neki még nagyon nem kéne kiváltani étkezést..

Majd 7-8 hónaposan.Attól,hogy meg tudtál vele etetni eddig valamit ami nem tápszer volt még nem feltétlenül áll készen arra,hogy tápszeren kívül más legyen az étlapon.Maximum azokból a dolgokból amikből eszik is egy-két falat,és az tökéletesen elég.

2021. aug. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!