Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdetek el a hozzá...

Hogy kezdetek el a hozzá táplálást? Miket adtatok és mennyit? Bébi ételből eleinte mennyi adható? Otthon készült ételből mit lehet adni?

Figyelt kérdés
Jövő hónapban kezdjük a hozzá táplálást. Kaptam táblázatot a védőnőtől de csak a gyümölcsök és zöldségek vannak fel sorolva hogy mikortól.
2021. aug. 14. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Én nem néztem a táblázatokat, bátran hozzátápláltam.


Mézet nem adtam még mindig, azt tilos 1 éves kor alatt adni mert botulizmust okozhat ami a tüdő összromlásával járhat.


Én nem tartottam be a 3 napos szabályt, mivel nincs ételérzékeny a családunkban.


Répával, fehérrépával, banánnal, almával, körtével kezdtem de igazából mindegy.

7 hónapos korig próbáld meg bevezetni a glutént és a húsféléket, 1 éves kor alatt be kell vezetni az allergéneket pl mogyoró.

Az eper a közvéleménnyel ellentétben nem allergén, nem kell vele várni.

Választhatsz milyen módon szeretnéd csinálni, pürésen, vagy rendesen elé téve az ételt hadd csócsálja, lehet bolti, vagy házi, teljesen mindegy.


Ha én újrakezdhetném, nem adnék annyi gyümölcsöt, inkább zöldséget, mert édesszájú a gyerek, és hátha akkor nem lett volna.


Az én tanácsom: ne félj bátran hozzátáplálni, vezesd be az ízeket eleinte zöldfűszerrel, majd enyhébben mint a tiétek, de fűszerezz. Pici sótól se fog semmi baja lenni, mondhat bármelyik új ajánlás bármit, sőt a cukor se méreg mértékkel.


Másik tanácsom, hogy hagyd felfedezni az állagát, hagyd felfedezni az ételt neki. Nem baj ha takarítani kell.


Harmadik tanácsom pedig az, hogy ha esetleg nem eszik, vagy nem eszik minden félét később, ne magadat okold, sok minden okozhat étvágytalanságot.

2021. aug. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem néztem ennyire komolyan. Bementem a dmbe-megnéztem mi adható ekkora babának és vagy megvettem vagy megcsináltam otthon0. Most 2 éves,semmire sem allergiás és minden bevan már vezetve. Igazából 1 éves korában már minden bevolt. Egyedül a méztől féltem de mára már azzal sincs gond
2021. aug. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Adtam a kezèbe egy darab banànt, hagy csòcsàlja. Levesben főtt rèpàt, puha gyümölcsöket kapott az elejèn, amiket kezbe tudott venni ès el tudta őket csócsàlni
2021. aug. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én sose néztem a táblázatot.

Nem adtam tejeset,tojást,gombát,csípőset,mézet és egyéb olyat ami egyértelműen nem egy kisbabának való.


Tudtam,hogy kb melyik gyümölcsnél mire számítsak:egyszerre sokat semmiből nem adtam.A banán megfogja a baba hasát,az almától sok lesz a gyomorsava,a baracktól pedig nekem rendszerint hasfájás volt.

Ezért eleinte csak pici egy-két kanállal próbálkoztam,majd keverve adtam oda hol püré formájában,hol főve kis szeleteket adtam.(banánt nem kell főzni).


Avocado volt amit nagyon sokat adtam,mert azt kb minden mellé lehetett próbálni.(mikor már nagyobb volt is)

Gyümölcsök mellé,és húsok mellé is adható.

Nyár volt és nagyon meleg így kimagoztam neki a dinnyét és azt is adtam már 7-8 hónaposan.Én csak a kezébe nyomtam kis szeleteket,nem kockáztam,nem törtem,kb víz az egész.Fogak nélkül is el lehet csócsálni,amit meg nem azt úgysem tudja letörni vagy kiköpi,nem hülyék a babák sem..

2021. aug. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen a levesben főtt zöldség nekem is ment,adtam főzeléket is (a legtöbbet sokáig pépelve,borsót sehogy mert nem szereti).
2021. aug. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!