Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babátok hogy alszik...

4 hónapos babátok hogy alszik éjjel, mikor kel enni, hogy szoktassam rá, hogy átaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés
Mi 22 órakor eszünk, utána 3-4 felé, majd 6kor ébred.
2010. aug. 29. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Az enyém 21 és 22 között alszik el és 4-5 körül ébreszt, akkor szopizik, majd fél 8 és 8 között ismét. 9 körül már ébren van. Én csöppet sem bánom, hogy hajnalban megébred. Pont ma 4 hónapos és kb. egy hete alakult ez így, azelőtt későbben aludt el és akár délig sem ébredt fel.

Mostmár napközben többnyire kevesebbet alszik. Lehet, hogy a tied nappal többet alszik?

2010. aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kislányom ugyan még csak 3 hónapos lesz elsején,de másfél hete este 9-negyed 10kor rakom le és reggel fél 7kor kel.

Nálunk azóta működik ez,amióta nem tudtam már csak szoptatni,mert akkor igény szerint adtam neki cicit.7hetes korától viszont ki kellett váltanom pár étkezést tápszerrel,és ezzel beállítottam a 3 órás evéseket.Nem mindig percre pontosan,de erre törekedtem,és ha még volt fél óra,akkor ringattam,adtam neki pár korty vizet,v teát. És a fürdés nálunk mindig este 8kor volt,az egy elég biztos pont volt nála.


Szerintem,ha van egy rendszer az etetésekben és a fürdésben,akkor előbb utóbb elhagyja az éjszakai evést. Nálunk sem egyik napról a másikra ment,kb 2 hét volt,mire leszokott róla,de magától és nem úgy,h hagytam nyöszörögni:-)


Persze ez sem szentírás,másnak is biztos vannak más tapasztalatai,nálunk így történt:-)


Üdv!

3 hó-s kisláyn anyukája

2010. aug. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
4 óránként etetem, ezek szerint nála éjjel is érvényes a 4 óra. Viszont 1p alatt visszaalszik. Cumiért szokott ébredni hajnalban többször. Nappal eszik, játszunk, "beszélgetünk" az ő kis nyelvén, majd alszik 1-2 órát. És így tovább. Mit tegyek, hogy egyre tovább bírja éjjel evés nélkül?
2010. aug. 29. 21:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia.

az én lányom 4 és fél hónapos, és kb. az a rendszer, mint nálatok némi kiegészítéssel. 9-10 között elalszik, hajnal 3-4 körül mocorog, fészkel olyankor megetetem és alszik tovább. 6-7 körül ujra mocorog, megint szopi, de sajna már fél 8-8-nál nem alszik tovább.sőt, 3 napja nagyon rosszul alszik, többször nyöszörög éjszaka, olyankor át kell fordítani a hasáról oldalára és úgy alszik tovább. ja és persze az orrdugulás. szinte minden éjjel fölsír (általában elalvás után 1-2 órával),mert nem kap levegőt az orrán.olyankor sterimár és zsepivel kipiszkálom a nemodavalót vagy porszívó, ha másképp nem megy.nincs megfázva, mégis eldugul, van, hogy napközben is tisztítanom kell neki alvás után.

nappal általában 2-2és fél óránként alszik 1 órácskákat.evésben semmi rendszer nálunk, tápszert is adok neki és szopizik is, de 100ml-nél többet nem igen eszik egyszerre ezért max. 3 óránként kéri a kajcsit.

1hete kóstolgatjuk a gyümölcsös bébidesszerteket, egyre jobban szereti őket.

csak ringatva kézben alszik el, vagy cicin, cumisüvegen.magától sajna nem.

2010. aug. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az enyém 180-akat mindig megeszik. Tápszert már sajnos csak. Hozzátáplálni még nem kezdtem.
2010. aug. 29. 22:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi is 4 honaposak vagyunk. este 7 30-tol alvas cirka 1-2-ig, majd 6 korul ujra szopi,aztan alvas 9 -ig :)
2010. aug. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy 4 hós kislány anyukája vagyok. Nekem hajnali fél 5-kor kel az apukájával (akkor megy dolgozni), utána 7-kor, 11-kor, 14-kor, cicizik, 17-kor banános, rizses tejpépet eszik. Imádja és nagyon laktató (4 hós kortól adható), utána 19.30 fürcsi, cici és legkésőbb 20 -kor már alszik is, hajnali fél 5-ig. Próbáld ki a tejpépet, én a Nestlé-set vettem, tényleg nagyon szereti. Ja és ha délelőtt 10 körül nem alszik, akkor adok neki gyümölcspürét (már megeszik egyszerre egy fél üveggel).

Jó babázást.

2010. aug. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Majdnem 4 hósak vagyunk... este 7 körül fürcsi, utána szopi és alvás - az utóbbi időben - egészen reggel 6-ig. Régebben hajnalban még kelt egy szopi erejéig és vissza is aludt egyből, most ezt kihagyja és tovább alszik, mégis korábban kel... :-((( Igaz, egy óra múlva már álmos és visszalaszik, de én addigra teljesen felébredek...

Szerintem nem nagyon lehet ezt az éjszakai dolgot szoktatni... nálunk a lefekvés úgy alakult, hogy kb. fél 7-re nagyon elfárad a kislányunk és ilyenkor már nem altatom, ezért ekkor fürdetünk és a szopi után úgyis bealszik. Azt, hogy régen még 2szer kelt, majd később már csak egyszer, hajnalban, nem én szorgalmaztam, magától állt át... most az, hogy 6kor kel, megint tőlem független... Nekem jobb volt a hajnali gyors szopi és utána a későbbi kelés... de hát ezt ő jobban tudja :))))

2010. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor kb u.az az összhang! Jó babázást, tényleg ez a világ legszuperebb dolga!!!
2010. aug. 30. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!