Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valamilyen módszer/tipp...

Van valamilyen módszer/tipp arra, hogy hogyan szoktassam rá a babámat arra, hogy átaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés
Általában egyszer sír fel, olyankor megszoptatom, úgy alszik vissza. Van, hogy az apja megy be hozzá, ő cumisüvegből vízzel vagy teával itatja és így vissza tud aludni (tőlem a cicin kívül mást nem fogad el olyankor). Van valamilyen bevált recept? Vagy hagyjam, majd leszokik róla??? Mikor felkel, általában sír és felül/feláll!! Köszi előre is a válaszokat. Lassan 10 hónapos. Cumit sajnos alapból utálja... köpi kifelé.
2009. szept. 17. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod, hogy átaludja az éjszakát, akkor meg kell tanítanod egyedül elaludni. Így ha felébred éjszaka, látni fogja, hogy a megszokott környezetében van ott, ahol elaludt. Megöleli az alvós jószágját és visszaalszik. Felébredni mindenképpen fel fog. Nem lesz könnyű átszoktatni bármelyik módszert is választod (Suttogó, Aludj jól gyermekem!, stb.). Nem azért kel fel a picúr mert éhes vagy szomjas, hanem mert megszokta. Nagyon elszántnak kell lenned, ha át akarod szoktatni. Vagy megvárhatod, míg leszokik róla, de az még évekbe is telhet akár. Jó esetben 5 éves korára leszokik az éjszakai felkelésről, de ha nem, akkor komoly alvási problémái is lehetnek.
2009. szept. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ezek a módszerek vajon le vannak írva valahol a neten?
2009. szept. 17. 14:28
 3/5 anonim ***** válasza:

mi most vagyunk 16 hónaposak, és mi is ezzel a gonddal küzdünk...még mindig. Apától elfogadja, hogy csak egy kis simi és újra alszik, tőlem csak a cici kell, így mindig apa megy be hozzá.

Sjana néha ezútán is újra ébred: van hogy fél óra múlva, van hogy 3 óra múlva: viszont ekkor már csak én kellek neki!!!! Én is feltettem már ugyanezt a kérdést, és a válaszok alapján az lenne csak a jó módszer, ha hagyom sírni. Erre viszont nem visz rá a lélek

2009. szept. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen, engem sem.. :) kitartás!!
2009. szept. 17. 20:58
 5/5 A kérdező kommentje:
azoknak, akik ilyen témában keresgélnek: már átalussza!!! kislámpát kapcsolok altatáskor (eddig csak éjjeli fény volt) és a kiságyában alszik el és nem cicin (igaz, elég sokáig tart így) - de megéri!!
2009. szept. 23. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!