Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen popsitörlőt használjak...

Milyen popsitörlőt használjak a kislányom tisztábatételekor? Illetve ha kicsit piros a nemi szerve mivel “orvosoljam”?

Figyelt kérdés
A dr bácsink legközelebb hétfőn fog rendelni, de addig is szeretnék tanácsot kérni mivel tudnám enyhíteni a kislányomnak a nunusa nagyon piros. Szerintem a popsitorlő miatt :( eddig illatosítottat használtunk. Ma megvettem az új vizes alapú pamperst, hogy jó lesz a popsijára, a nunusát pedig langyos vizes ruhával fogom tisztítani. Első gyermekes anyuka vagyok, a kórházban úgy mutatták hogy fentről a szemétemdombtól elkezdem törölni, egészen le. Kicsit bele szoktam torolni, de nyilván nem a hüvelybe. Azért felek, hogy felborult a hüvely flórája :/ De bármilyen tanácsot elfogadnék kislányos anyukáktól, hogy csinaljam, hogy ne legyen piros szegénynek.

2021. aug. 19. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az én lányom nunija is bepirosodik egy kicsit (akár a pelustól, akár a törlőtől, mondjuk én sensitivet használok és direktbe belül nem törlöm meg) akkor csak fürdésnél tiszta vízzel és kézzel óvatosan át öblítem, át mosom majd nyomkodó mozdulatokkal törlöm szárazra. Nem húzom végig a türcsit az amúgy is irritált bőrén. 2-3 nap alatt szépen helyrejött eddig.
2021. aug. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a lánykáimnál még azt mondták hogy egy éves korukig nem szabad belenyulni a nunusba.Ha piroslett mert kicsípte valami pl későn tudtam pelust cserélni neki akkor nagyon vékonyan sudocr mel vékonyan kentem .Illetve Nekünk az egyiknél a Gabi popó kendő.Amásiknál meg a dm es de csak is a szenzitív szépen letisztította.
2021. aug. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sudocrem mehet ra
2021. aug. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

1. Popsitörlőt tilos a nemi szervnél használni!

2. Sudocreamet nem használunk a nemi szervnél, mert összenövést okoz (hámosító).


Csak vizes tiszta anyaggal tudod megtörölni.

Ha piros, a doki ad rá krémet (nem neogranormon meg ilyesmi...).

2021. aug. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :) hétfőn mindenképp doki, addig marad a langyos viz

Egyébként olyan mérges vagyok, hogy a kórházban ezt miert nem mondjak, hogy nem törlünk bele popsitorlovel? 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️😔

2021. aug. 19. 21:10
 6/7 anonim ***** válasza:
45%

Hiába lettem lepontozva, így van! A baba nemi szerve nem bírja a popsitörlőt. Hiába van ráírva, hogy ilyen soft, meg olyan tesztelt, meg mindenmentes... Nem igaz. És ami azon van, az csak popsira használható.


Mi régen megtöröltük 1x-2x pl evés után a száját, arcocskáját, mikor már nagyobbacska volt. Olyan pattanásos lett tőle, hogy csak néztünk. És az az arca volt, nem más! Még azt is kicsapta.


Szóval óvatosan a popsitörlővel.


A Sudocremet is szintén csak popón lehet használni. Ugyanis a kipirosodott, picit gyulladt kisajkak összetapadnak az arra hajlamos kislány babáknál. És az nagyon kellemetlen hercehurca mindig szétválasztani, ráadásul fájdalmas is.

2021. aug. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
99% vizes popsitörlő a dm-ben és rossmannban is van, sajátmárkás. Nekünk a doki azt mondta, ha belemegy a kaki, sima vízbe mártott vattakoronggal töröljük ki úgy, hogy mindig tiszta felülettel töröljünk bele. Én naponta egyszer mandulaolajba mártott fülpiszkálóval is áttörlöm a hajlatokat, ez segít a kisajkak összetapadásának megelőzésében is. Kívülre a Panarom Napsugár kenőcsöt kenem, óvatosan, hogy belülre ne jusson. Szülésfelkészítőn ajánlották, dm-ben vettem, már vittem a kórházba is, ott a csecsemősök is megerősítették, hogy jó.
2021. aug. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!