Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Önálló (kapaszkodás nélküli)...

Önálló (kapaszkodás nélküli) felállástól számítva mikor indult el a gyermeketek?

Figyelt kérdés
A kislányom már 3 és fél hónapja mászik, kapaszkodva feláll és közlekedik oldalsó irányba és előre is, pár másodpercre megáll kapaszkodás nélkül is, de máig még nem állt fel önállóan, kapaszkodás nélkül. Ma megtört a jég, mire számíthatok, most mennyi idő múlva indulhat el önállóan? Köszönöm a válaszokat! 😊

2021. aug. 19. 20:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Előbb indult el pár héttel minthogy egyedül felállt volna guggolásból.
2021. aug. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Előbb indult el önállóan és pár nappal később tudott a földre támaszkodva vagy guggolásból kapaszkodó nélkül felállni
2021. aug. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Kapaszkodva állt még fel legtöbbször és úgy indult el. Egy héttel előtte gyakorolgatta a guggolást :) , játékokért lehajolt, fel tudta venni. De amikor mackójárásból vagy guggolásból felállt stabilan az már az önálló járás után volt kb két héttel. Addig ott voltunk mellette, mert volt rá példa hogy majdnem hátra esett vagy ahogy próbált felguggolni összeakadtak a lábacskái és a száját megütötte, gumis padlón szerencsére, így hamar gyógyult. Minden babának egyedi a fejlődése,a kislányunk hipotón baba. Az egyensúlyozást ha fáradt még mindig jobb kísérni, mellette lenni önálló járás közben is, vagy csak füves területen engedni szaladgálni.
2021. aug. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A nagy 2, a kicsi 4 honapra ra.
2021. aug. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Milyen érdekes, hogy tényleg minden babának egyedi a fejlődése. Én úgy tudtam (védőnőnk és a gyermekorvos is azt mondta), hogy a járást megelőzi az önálló felállás, így én erre is számítottam. Egyébként elég biztonsági játékos a kislányom, ha kicsit meginog, már kapaszkodik, eddig még nem is esett szerencsére. Ma nagyon büszke volt, hogy felállt önállóan. 😊


Még várom az olyan eseteket is, ahol ez ebben a sorrendben történt, mint a kislányomnál. 😊


Természetesen mindenkinek megy a zöld kezecske.

2021. aug. 19. 20:45
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

7 honaposan állt fel.

Pár lépést kapaszkodás nélkül kb 11 honaposan

Elindulni 13 honaposan

2021. aug. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Miután guggolásból felállt, utána 9 nap múlva egyszer csak felállt, és átsétált a másik szobába, semmi bukdácsolás. Rá 2 hétre stabilan járt, újabb 1 hét múlva egyedül felmászott a csúszdára. (Mindezt 18 hónaposan, előtte 5 hónapig kúszott, 5 hónapig mászott, 2 hétig állva oldalazott, így volt ideje gyakorolni az egyensúlyt.)
2021. aug. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem elindulás után kb egy héttel tudott először kapaszkodás nélkül felállni. 🤷🏼‍♀️ Addig bútor mellől indult el.
2021. aug. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2 hónapja tud felállni magától, de még nem indult el.
2021. aug. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%

11 hónaposan állt fel kapaszkodva, 14 hónaposan indult el önállóan.

Nem vezetgettük, nem volt járássegítője sem. Nem volt kényszerítve.


Az önálló felállást nem jegyeztem meg.

2021. aug. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!