Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kanapéba kapaszkodva feltud...

Kanapéba kapaszkodva feltud állni a baba, de nem tudja hogy kell visszamenni, hogy lehet segíteni?

Figyelt kérdés

A fiam kicsit megkutyulja épp a dolgokat, még nem ül, nem mászik, csak négykézláb hintázik, viszont oda kúszik hozzánk vagy a kanapéhoz, négykézlábra áll, megkapaszkodik, feltérdel, feláll, áll egy darabig, nevetgél, örül és aztán csak elengedi magát hátra, olyan bizalomjáték módon.


Meg lehet valahogy tanítani neki, hogy mit tegyen? Próbáljuk mindig elkapni, de egyszerűen nem tudok minden pillanatban résen lenni. Magától rájön? Esni nem akarom hagyni.


2020. dec. 26. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Két hét és tudni fogja, addig annyit tudsz csinálni, hogy tompítod az esést. Esni is meg kell tanulnia. Ne taníts neki semmit, csak megzavarja. Teljesen normális, hogy még nem mászik, az én babám is felállás után 3 héttel kezdett mászni. Mostmár kb egyáltalán nem kell neki segíteni semmiben, odamászik mindenhova, feláll, gond nélkül visszaül és megy tovább. Mondjuk ma pont hátraesett állásból, de csak azért, mert próbálja elengedni, és úgy megállni.
2020. dec. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg fog tanulni seggre tottyanni, nem kell segíteni, ügyes lesz magától.

Az enyém is így kezdte.

Esni is meg h kell tanulnia, ahogy az első is írta. Annyit tehetsz, hogy néha elkapod, de nyilván nem tudsz folyton ott ülni.

2020. dec. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom, csak úgy féltem a kis fejét. Akkor nem segítek majd megtanulja. Az se baj, ha nem ült még ki? Akkor is le tud huppanni a fenekére?
2020. dec. 26. 22:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan helyen ahol pl habtapi van hagyd elesni

2-3 nap alatt megtanul jól esni...

2020. dec. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam nem a fenekére huppant hanem szépen legugolt, letette a kezét és úgy jött le. Ülni csak 3 hónappal később tanult meg
2020. dec. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom mászni és ülni is tud, meg is van hogy állásból nagyot esik :D

Nincs összefüggésben azzal, hogy tud e ülni, az esést is meg kell tanulnia :)

Megkérdeztem a védőnőt, hogy mennyire fogjam vissza az esést. Kicsit aggódtam, mert sokszor koppant a buksija. Ő mondta, hogy meg kell tanulniuk esni is. Egyébként igaza volt, mert azóta már "óvatosabban" esik.

2020. dec. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2020. dec. 27. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!