Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leesett az ágyról a 4 hós...

Leesett az ágyról a 4 hós kisfiam. Koppant a buksia, dudor nem lett, de piros folt az van, de nem olyan mint amikor véraláfutásos. Lehet baja? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most kezd kúszni és nem figyeltem eléggé, leesett az ágyról ahogy előre kúszott, a fejecskéjével előre.

Felhívtam a gyerekorvosunkat, szt mondta ha nem hány nincs dudor nincs gond, de én aggódom. mit tegyek? vigyem korházba?

Rossz anya lennék hogy ilyen megtörténik?

Kaja közben elaludt, de tegnak kaptuk meg az oltást, attól is álomszuszék volt, most ilyenkor mi van?


2008. dec. 10. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szia, dehogy vagy rossz anya....mindenkinél van ilyen semmi baj, főleg mikor járni tanulnak....

Ha jól van jól eszik, nem sír, nem hány(mert az agyrázkódás jele)akkor semmi baja...de ha változást látsz rajata, persze vidd el biztonságból.

2008. dec. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el az orvoshoz,és mond meg neki,hogy mivel az oltás miatt aluszékonyabb,te nem tudod eldönteni van-e baj,vizsgálja meg.

Ha nincs orvos,vidd ügyeletre.Inkább,minthogy ezen aggódj napokig, de valószínű semmi baj,ezek a manók nagyon strapabírok.Most már tudod mennyire kell rájuk figyelni,egyáltalán nem vagy rossz anya.

2008. dec. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, hogy baja lenne, de igaza van az előttem írónak. Amúgy mire esett rá?

(Szegénykém, mostantól ha tudnád még hányszor leszel frászban miatta... ?! Most kezdődnek az igazi balesetes aggodalmak.)

2008. dec. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szőnyegre esett, a fejecskéje lent volt a szőnyegen, a lába még az ágyon volt, így találtam rá.

elaludt, de kelfeltettem azóta játszik, beszélget, nevet.

Ti bevinnétek korházba?

2008. dec. 10. 13:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. Ha azóta ugyanolyan,nevetgél,játszik,nem hány,nem kába,aluszékony,és nem vérzik semmije ahogy írod,akkor nem rohannék,de azért éjjel többször ránéznék.

De mégegyszer mondom,ne azt nézd ki mit mond,ha az anyai ösztöneid azt súgják menned kell,menj nézesd meg.

2008. dec. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem muszáj, akkor ne tedd ki a kórházi várakozásnak, tömegnek, még a végén összeszed valamit. De igaz, ha csak ezzel nyugszol meg, inkább vidd.

A szőnyegre esve nem lehet nagy baja. Fogja még a kádat meg a falat is megfejelni, az még nagyobb lesz. Ha sokáig sírt, akkor nagyon megüthette, de ha csak 1-2 percig, akkor inkább csak megijedt.

Nekem az ajtófélfa élének esett neki mászás közben, mert elvesztette a balanszot, bepirosodott, és azt hittem kék lesz... Másnap meg se látszott.

2008. dec. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya!!! Minden picúrka előbb-utóbb leesik az ágyról. Ha nincs dudor, nincs hányinger-hányás, láz, nem furcsa a viselkedése, akkor nem kell kórházba vinned, mert 3-4 napig tutira bennttartanak és nem biztos, hogy Te is bent lehetsz vele. Még csak jobban megviselné. Figyelgetni kell, hogy milyen az állapota. Ha rosszabbodik, vagy bágyadt, akkor lássa az orvos!!!

Velünk is előfordult már egyszer, ráadásul vendégségben voltunk, és két felnőtt közül pottyant le a kisfiam (7 hósan). Azt sem tudtam, hogy hová sűlyedjek szégyenemben... de mindenki nyugtatott és vígasztalt, "milyen sokszor lesz még ilyen, ha elindul...". Ne aggódj! Nem lesz gond.

2008. dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hogy van a pici? Bevitted végül?
2008. dec. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Végül is nem viottük be a korházba, nem volt semmi gond az éjszaka, aludtunk egy jót. Tegnap este még látszott a piros foltocska a fejecskéjén, reggelre már nyoma sem volt, jókedvű. Nincs semmi jele hogy gond lenne.

Remélem később sem lesz következménye.

Nagyon megijjedtem, de szerencsére nem lett nagy gond belölle. Szerdán még nem kúszott-mászott, degnap pedig elkezdett kúszni, nem is gondoltam hogy egy nap alatt ennyit változik-fejlődik.


Most már jobban ügyelek rá:)

2008. dec. 11. 13:53
 10/11 A kérdező kommentje:
azaz kedden még nem kúszott:)
2008. dec. 11. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!