Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám már a kezdetektől...

A babám már a kezdetektől fogva elnyomja magát, ha a karunkba vesszük. Normális?

Figyelt kérdés
Látok más anyukákat, akik egy kézzel tartják a babájukat, aki teljesen rásimul a vállukra (ébren van). A mi kisfiunk csak akkor teszi ezt, ha alszik, ébren mindig eltolja magát, a plafon felé néz. Más tartásban is rengeteget rúg-kapál, nehéz fogni. Mitől lehet ez?
2021. aug. 23. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Mozgásfejlődése hogy áll?
2021. aug. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
11 hetes. Hason emeli a fejét, le nem teszi. Forgatja is mindkét irányba, hátról most elkezdett oldalra fordulni. A fejét még nem tartja teljesen, ha függőlegesben van.
2021. aug. 23. 14:34
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Nem rémlik pontosan mikortól kellene tartania a fejét, szerintem rendben van ha még 11 hetesen ingatag, de én úgy gondolom, ha nagyon aggódsz, kérdezz meg egy dévényest. Kb minden városban van egy, lehet esetleg túl feszes vagy laza az izomzata.

A miénk sem szerette, de se babakocsiba nem szeretett lenni, se autos ülésbe, neki túl laza izomzata volt, ami úgy egy éves dévény tornával helyrejött.

2021. aug. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Én megnézetném Dévényessel. Nekem feszesnek tűnik, de ha nincs is gond, legalább megnyugszol.
2021. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Ezzel összefügghet, hogy a hordozót se szereti? Ott is mindig sír, ha magamra kötöm, és feszítgeti ki magát.
2021. aug. 23. 15:07
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Igen, összefügg.


Keress egy dévényest, segíteni fog

2021. aug. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
Ha nem vagy komfortos neki, akkor ne erőltesd, ha nem muszáj. Amúgy meg: nem kötözöd túl szorosra azt a hordozót? Nincs eltakarva az arca, amikor a válladra teszed (oldalra fordítsd a fejét)? Esetleg simán élvezi, hogy egyre jobban tud mozogni...
2021. aug. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Feszesnek tűnik, de felejtsétek már el ezt a rossz beidegződést, hogy Dévény, Dévény...!

Minden ilyen esetben előbb NEUROLÓGUSnak kell látnia, mert a nem megfelelő terápia árthat is.

A Dévényes nem orvos, nem diagnosztizálhat. Egyébként felelős gyógytornász nem is fogad orvosi vélemény nélkül, mert tudja hogy egyetlen mozdulattal is nagy kárt okozhat.

2021. aug. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az én kislányom ugyanezt csinálta. Feszítette magát, hordozót nem szerette (plusz hason is utált lenni). Nála a laza izomzat volt valószínűleg az oka. Olyan feladatokat kaptunk, amikben “domborítani” kellett a hátát + bilibo + adamo hinta, ahol önkéntelenül c-ben van a hát. Szép lassan megerősödött. A hordozóban továbbra sem marad meg túl sokáig, így maradtunk a babakocsinál. :)
2021. aug. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!