Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám 4hós kisfiamat...

Hogyan tudnám 4hós kisfiamat leszoktatni arról, hogy kézben altassuk? Van rá valami módszer?

Figyelt kérdés
Már próbáltam,hogy odabújok hozzá és puszilgatom de semmi.A babakocsiba nem marad meg.
2010. aug. 30. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:

az 1.fiamnál én is így jártam,most tartok ott vele,hogy 22hónaposan végre már déli alvásnál sem kell kézben altatnom.

a picivel okosabb voltam.hiába hasfájós,mint a bátyja volt,egyszerűen nem volt rá se időm se energiám,hogy "lütyüljem".Igaz,már pár hetesen elkezdtem nála.Este a szopi után a büfiig kis ringatás,kézben levés,utána letettem az ágyába.Adtam neki cumit és utána hagytam had aludjon el.amikor nagyon sírt,vagy nyűglődött,vissza adtam a cumiját és a hátát simogattam,vagy úgy "ráztam" hogy jobb legyen a pocijának.Mert ő kizárólag hason alszik kb 1hónapos kora óta.Ha ez sem volt elég,akkor úgy szuszogtam a füléhez,mint mikor az ember alszik,szépen lassan egyenletesen.és adtam neki "rongyit" mindkét kezébe.ezzel lenyugtatta magát.

A lényeg:hogy nem beszéltem hozzá,max csitítgattam,és csak a legvégső esetben vettem ki az ágyból,de akkor is csak addig míg meg nem nyugodott.Kb 1 hét után sikerült megtanulnia egyedül elaludnia.

az esetedben,ha másképp nem megy próbálj neki egy lágy monoton altató zenét kapcsolni(nagy csak így alszik el napközben)és minden nap azzal lenyugtatni,és nem ringatni,hanem a válladra téve a fejét ülve elaltatni.kitartás,menni fog.tapasztaltam :-)

2010. aug. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Mi is akkor szoktattuk rá az önálló alvásra, mert már nem bírtam a 7 kilóját cipelni.Amikor láttam rajta, hogy álmos, betettem a kiságyba, betakargattam, stb.Persze először sírt,akkor felvettem, megnyugtattam, amint abba hagyta a pityergést, vissza, és ezt így tovább, addig amíg el nem aludt.Két húzós nap volt, és a 2.nap végére, letettem a kiságyba, és minden sírás nélkül elaludt.Rossz volt hallgatni, hogy sírdogált, de kibírtam nagy nehezen(apa jobban bírta), és most már szuper.Persze nem mindig alszik el magától, de hasra fektetem, ütögetem a fenekét, és hipp hopp elalszik!
2010. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,remélem gyorsan megtanul egyedül aludni.
2010. aug. 30. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!