Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valamilyen megkötés,...

Van valamilyen megkötés, hogyan lehet budapesti tömegközlekedésen csecsemővel utazni?

Figyelt kérdés
Lehet kézben tartani a babát, hordozó vagy babakocsi nélkül?

2021. szept. 1. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Bárhogy utazhatsz, borulni babakocsival is borulhat, öv nincs, hogy egy hordozót beköss, ha a kezedben vagy kenguruban viszed akkor jobbára átadja a helyét 1-2 intelligensebb embertársunk, hogy biztonságban ülhessetek, mert állni is veszélyes az esetleges esés miatt. Nekem volt olyan, hogy a bunkó buszvezető olyan elánnal kanyarodott ki valahonnan, hogy rendesen elkezdett dőlni a babakocsi, úgy fogtam meg utolsó erőmmel miközben én is majdnem elestem. Olyan viszont nem volt, hogy amikor kenguruval mentem nem kaptam ülőhelyet a babával azonnal.
2021. szept. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Hordozó. De ne kengurut hanem valami normális kendőt vagy csatosat ami alkalmas kicsinek is
2021. szept. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

"jobbára átadja a helyét 1-2 intelligensebb embertársunk"


Ja. A "nem intelligens" meg ugye az, aki nem adja át a helyét. Igaz, lehegg hogy a szerencsétlen épp egy 12 órás, nehez fizikai műszakot nyomott le, esetleg rosszul van és örül hogy ülni tud, mert igyis majd elájul. Vagy esetleg terhes, de nem látod rajta. Volt nekem is szerencsém egy ilyen veranyahoz anno, aki fennhangon nekem esett, hogy igazán átadhatnám a helyem, hát láthatom, hogy gyerekkel van. Ja. Én meg két mankóval voltam....

Tessék elfogadni, hogy tömegközlekedésen csak az intercityn van hely jegy, a többin vagy letudsz ülni, vagy nem. Van taxi, ott mindig van hely.


Lehet kézben tartani, csak elég veszelyes, mert nem tudsz kapaszkodni.

2021. szept. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

3: SOHA az életben nem kértem, hogy bárki is adja át a helyét, terhesen anno pl minden nap buszoztam és 2 alkalmat kivéve soha senki nem adta át 9 hónap alatt, ott álltam nagy hassal a buszon és még ők méregettek. Amikor a gyerekkel kenguruval (nem hordozó, az az autósülés, egy meitai kenguru volt hogy specifikus legyek) utaztam akkor azonnal átadták pedig nem vártam el és tudod kik? Idősebb nők kivétel nélkül. Soha nem adta át a helyét fiatal vagy férfi. Nekem te ne okoskodjál hogy kinek mi baja van, mert kizárt dolog, hogy mind a 40 akárhány utasnak valami baja van és pont az idős néni van olyan jó kondícióban, hogy felpattanjon és azonnal leültessen aggódásból (tőlük meg nekem nincs pofám elfogadni).

Egész egyszerűen tele van ez az ország parasztokkal ha tetszik ha nem, a legtöbb szándékosan félrenéz ha felszáll egy hendikeppes mintha észre sem venné nehogy fel keljen kelni, a táskája mellette utazik és elfoglal egy egész helyet. Aztán meg ha kismamaként ott állsz a placc közepén miközben fiatalok ülnek körülötted, kívánom, hogy érezd majd te is, hogy milyen az amikor még emellett ahhoz is van pofájuk, hogy menetközben folyamatosan a hasadat nézegessék. Tessék elfogadni, hogy intelligencia is van ezen a világon és a hazai utazóközönség számára jobbára nem mérték bőkézzel…

2021. szept. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

"Tessék elfogadni, hogy intelligencia is van ezen a világon és a hazai utazóközönség számára jobbára nem mérték bőkézzel…"


Nem hát. Az meg van, hogy te is a helyi utazóközönség tagja vagy? Nem, nem tudhatod, hogy kinek mi a baja. Mind a 40nek lehet valami problémája.

A kismamasag önmagában nem betegség, csak egy állapot. Lehet állni vele nyugodtan. Ha nem bírsz, akkor még mindig ott a taxi.

2021. szept. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem aki nyugodtan üldögélni akar, csinálja meg a jogosítványt és vegyen autót, járjon azzal! :)

Jaaa, hogy az drága. Hát akkor anyukám, marad az, hogy csúnyán nézel mindenkire, akinek jutott ülőhely.

2021. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, nincs szabály úgy viszed, ahogy szeretnéd.

Minek kell itt is egymásnak esni, egy egyszerű kérdést tett fel a kérdező..

2021. szept. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Én nem vártam el terhesen hogy átadják. Tudomásul vettem, hogyha tömegközlekedek vagy lesz hely vagy nem. Nem mindig másoktól kell elvárni hogy könnyebbe tegyék az életünket... aki jegyet vett joga van ülni. Persze jól esik a kedvesség, de nem elvárható...
2021. szept. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Mondjuk az elég nehezen hihető, hogy egy teli buszon mindenki beteg vagy nyomorék és nem tudja átadni a helyét.

Én veszélyeztetett terhes vagyok, napi 8 magnézium mellett is folyamatosan görcsölök, keményedek. Ennek ellenére muszáj tömegközlekednem és soha nem kértem, hogy bárki adja át az ülőhelyét. Nem is szokták mondjuk. De megértem, hogy más meg 8-20 óra munka után siet haza fáradtan. Természetesen nehéz fizikai munka után. Az öltönyös, aktatáskás fiatalember is valószínűleg épp betonozni volt.

De mindegy, tényleg nem lényeg.

De amikor a 3 éves lányommal felszállok, aki képtelen stabilan kapaszkodni, ha meg fogom, akkor én nem kapaszkodok, és egy kedves hölgy feláll, hogy leülhessen a gyerek, majd egy 30-as pasas rögtön be is vág a fekszabadult helyre, azt azért nehéz szó nélkül megállni.

Ahhoz meg végképp pofa kell, hogy ha valaki felszáll kisbabával a karján, annak ne adjanak helyet. Én terhesen is szó nélkül átadom. És értem, hogy mindenki fáradt, de egy egészséges embernek ez egy kis fátadtságot jelent. Ha meg anyuka elesik a babával, lehet hogy a baba ott is marad. Azért ne legyen már fontosabb valakinek a kényelme mint egy emberélet. Ennyire ne vegyük már semmibe a másikat.

2021. szept. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Hát a magyar utazó közösség tény és való hogy nagyon bunkó főleg a fiatalok.Délután úgy ki vannak dőlve a buszon mint akik le dolgoztak 12órát.Kb 6évvel ezelött mikor suliba jártam pont egy anyuka szált fel a buszra az újszülött babájával elöttem de már akkor annyian voltak a buszon hogy alig fértünk fel.Hozzáteszem a buszon 99%a diák volt és mindegyik kivolt dölve annyira fáradtak...azok az emberek akik meg munkábol jöttek haza 1 órán keresztül áltak.Na a lényeg az hogy a sofőr ordibált hátra hogy a kisbabás hölgynek legyenek szívesek a helyet át engedni.kb a 40-50emberből eggyetlen egy fiatal csaj adta át a helyét.
2022. okt. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!