Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozós Anyukák! Akik nem...

Hordozós Anyukák! Akik nem jártatok hordozós klubba megtanulni hogy kell megkötni helyesen a kendőt: honnan tudj átok, hogy jól használjátok?

Figyelt kérdés

Linkelek be képet magunkról. szerintetek jól ül a kendőben a baba?


[link]

mindig aggódom,hogy esetleg ártanék neki...

attól tartok a legjobban, h.túlságosan ránehezedik a súlya a popsijára,mintha ülne és ezzel megterhelem a gerincét. No meg úgy össze tud gömbölyödni a kendőben, vagy néha úgy elfolyik,hogy teljesen "eldől" egy irányba. kicsit aggódom. ti hogy csináljátok?



#kendő #hordozás #helyes megkötés
2013. máj. 5. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
sztem jól van benne, bár én nem vagyok hordozós guru, csak csatos hordozóm van. lehet, hogy kicsi még, azért van így benne. az én 7 hónapos fiam is elveszik a csatosban
2013. máj. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Szia:)!


A képen a legszembetűnőbb számomra, hogy a babád lába "be van kötve", tehát nem szabadon "lóg"=mozog a lábszára. Ezt azért lenne jó kerülni, mert a picik talpi reflexe(lépőreflex), azaz a talp ingerlésére nyújtja a lábikóját, ha folyamatosan ki van váltva, akkor feleslegesen tartja fokozott tónusban az izomzatát= nem tehermentes a kicsi testtartása. Tehát mindenképpen úgy kösd, hogy a lábszára szabadon legyen:).

Az látom még, hogy lehetne a kötés sokkal feszesebb, azzal elkerülheted, hogy _ül_jön a babád(amit te is érzel, hogy ha nem elég feszes a kötés, akkor a babád összecsuklik és valóban terheli a gerincét). És ha szép feszes a kötés, akkor az oldalirányú dőlést is meg tudod akadályozni.

Azt látom még a képen, hogy a kendő nincsen sávonként(hosszirányban keskeny szakaszokban külön- külön) meghúzva. Ez azért lenne fontos, mert úgy szépen pontról pontra "emelné" a kendő, tartaná őt.

Az egyébként nem baj, sőt, jó, ha az élettani görbületet megtartva van a kendőben, ám nem mindegy, hogy ezt úgy éred el, hogy meg van támasztva a baba minden oldalról stabilan és "lebeg" rajtad, vagy azért görbül mert "összecsuklik":).

Merre laksz? Esetleg segíthetnék klubot vagy tanácsadót keríteni:).

2013. máj. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem kötöttem így a lányom, pedig 1 hetes korától hordozom szövött kendőben.

A lába kétoldalt mindig kilóg, így nem váltom ki a lépegetőreflexet, ráadásul így tudom biztosítani a megfelelő terpeszt számára.

Nekem bátyám mutatta meg miként kössem, ő már profi ebben, évek óta hordozza a gyerekeit.

Ha kilóg a lába, még elfolyni sem tud, ahogy te írtad. Én úgy félnék, nehogy nehogy megfulladjon.

2013. máj. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Miskolc és Tiszaújváros között lakunk.

a napokban próbáltam megtanulni egy olyan kötést,ahol kilóg a baba lába,tegnap már egész jól ment, bár a tegnap kivételével eddig azzal a kötési formával is eldugtam a lábát (én nem tudtam erről a lépegető reflexről...)

de ezentúl igyekszem kilógatni.

sajnos nem tudom hogyan kell "sávosan meghúzni" a kendőt :( ezt soha nem értettem,akár hol is olvastam.

A szorosság pedig: tegnap az "új" kötési móddal jó szorosra kötöttem,de akkor meg úgy érzem,mintha össze nyomnám a babaát,ráadásul mire beértünk a kertből, ugyan úgy el volt dőlve csórikám oldalra. (ez az a kötés,amikor egy X-be "ül" bele. a bal keze ki is lógott,annyira elfolyt.) Örülnék,ha tudnál nekem klubbot javasolni,mert én eddig hiába kerestem miskolcon,nem találtam. :( nagyon szeretnék helyesen megtanulni hordozni,mert szeretem és a baba is nagyon szereti,de az egészségét nem szeretetném veszélyeztetni!

2013. máj. 6. 05:37
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Meg fogtok lincselni ezért a válaszért, de azért leírom, mert nem hagy nyugodni a dolog.

Egy ismerősünk 1 hónapos babája pont ilyen kötési módszer miatt fulladt meg. Nekinyomódott az arca az anyja mellkasának, és nem kapott levegőt. Anyuka vásárolgatott, és úgy gondolta, hogy a babája csak mélyen alszik, amikor otthon kivette a kendőből, akkor vette csak észre, hogy nem él a baba :(

Én emiatt soha nem mernék hordozókendőt használni, pláne nem úgy, hogy nem tanultam "profitól" a kötési módokat. Így mi kengurut használunk, sokkal biztonságosabbnak tartom.

2013. máj. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

2es vagyok:)

Miskolcon illetve környékén őket keresd:

[link]


vagy


"Miskolc


Állandó nyitva tartás helyett személyes időpontegyezetetéssel szolgálunk ki.


Elérhető szolgáltatásaink: kölcsönzés, bérlés ügyintézése, tanácsadás, babahordozás minikonzultációk, tanfolyamok és egyéni konzultációk. A részletekért kattints vagy keresd Kolozsi-Koss Juditot (20/356-05-56, judit@hordozo.hu)!"innen: [link]

2013. máj. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

jaj, bocsánat, lemaradt, hogy ezt a kötést próbáld addig is megtanulni, ez egy rétegű, kifejezetten picikéknek idális kötés:

http://www.youtube.com/watch?v=rfuoWaK9I7Q


szépen lassan köti, (nem gond ha nem érted a németet) és szépen látszik a sávonkénti meghúzás lényege is(3:04től- azt jelenti, hogy a kendő hosszában "felosztod" pár centis sávokra az anyagot és ezeket a gondolatbéli sávokat egyenként meghúzod feszesre a kendő teljes széltében):)

2013. máj. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
jujj,nagyon jó,köszönöm szépen! :)
2013. máj. 6. 08:03
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

5-ös kommentje abszolút hoax. Egyrészt kíváncsi lennék, hogy a kedves anya hogyan nem érezte a baba légzését (illetve nem légzését), mivel az a hordozókendőben határozottan érezhető - amíg egy kenguruban pl egyáltalán nem. Másrészt ha egy anya nem veszi észre, hogy a gyerek belefúrta az orrát és a száját is a mellkasába, akkor mégis mi az, amit észrevesz? Ha elüti egy traktor?!?

Gratulálok az újabb elmés hozzászólásodhoz! De legalább ez most egy új sztori volt. Igen sok hordozós ismerősöd lehet, akiknél hol kiugrik a gyerek a kendőből, hol kiesik, hol megfullad. Az "eltört a gerince" még nem volt, azt is ki kéne próbálnod! Észre kéne venni, hogy ezek egyik topicban sem érnek el nagy tetszést. Az épeszű emberek - még akkor is, ha soha nem hordoztak kendőben - soha nem fogják elhinni a hoaxaidat, akárhányszor is írod le őket.

2013. máj. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Hidd el, nem is azért írom le ezeket, hogy tetszést érjek el, nem vagyok az a típus, aki minden kérdéshez leírja ezredszer, amit a többség, hogy így gyűjtsön felpontozást :) Mint láthatod, a százalékomon is meglátszik, hogy nem nyalizni járok ide, nem érdekel, ha valakinek nem tetszik az igazság.

Számomra is elgondolkodtató, hogy kb 4 hordozókendős ismerősömből már kettőnél volt baleset, az egyik halálos. Ezek után eszembe nem jutna ilyesmibe tenni a babámat. Akkor sem, ha ez szúrja a kendősök szemét...

2013. máj. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!