Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külföldi férfivel gyereket...

Külföldi férfivel gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Párom külföldi és itt él évek óta Magyarországon. Tervezzük a házasságot és szeretnénk gyereket is, viszont van, ami kissé aggaszt. A párom nem tud se magyarul, se angolul (csak az alapkifejezéseket tudja). Kicsit tartok tőle, hogy gyerekvállalás esetén, mikor sokszor hirtelen kell cselekedni, akkor nem lesz vajon ebből probléma. És attól is tartok, hogy minden az én nyakamba fog szakadni. A párom nagyon segítőkész, de a nyelvi akadályokat így nehéz lesz leküzdeni.

2021. szept. 5. 08:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ti hogyan kommunikáltok egymás közt?

Amíg nem tanul nyelvet, nincs gyerek. Én így gondolkodnék.

2021. szept. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Évek óta Magyarorszagon él és nem beszél magyarul? Vele nem terveznék gyereket, az biztos. Mondom úgy, hogy külföldi férjem van és pár szot tud magyarul: DE mi az ő országában élünk. Evidens, hogy beszélje az ember azt a nyelvet, ahol él. Ha évekig xart rá, hogy tudjon megfelelően kommunikálni a környezetével, akkor nem építenék rá.
2021. szept. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Ne haragudj, de egyetértek az előző válaszolóval. Milyen már, hogy ott élsz valahol évek óta és nem beszéled a nyelvüket legalább alapszinten? Hogy lehet így beilleszkedni egy közösségbe? (Oké, már ha akar az ember, de ezek szerint nem.)

Jól látod, hogy így minden intéznivaló maximálisan a te nyakadba szakadna.

2021. szept. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Azért a magyar nem az a nyelv, amit röpke 1-2 év alatt megtanul egy külföldi. Főleg ha felnőtt emberről van szó, akkor meg pláne. Az agya sem fog már olyan jól, és munka mellett gondolom ideje sincs napi több órás nyelvkurzusokra. Az már érdekesebb, hogy angolul sem tud, azért az ma már nagyon alap mindenhol a világon, ilyet utoljára 40+os oroszoknál láttam, akik gyerekkorukban semmilyen idegen nyelven nem tanultak.

Próbálkozik a nyelvtanulással, vagy legalább nyitott a témára? Ha igen, akkor nem látok problémát, úgy nagyon hamar tanul az ember nyelvet, ha életvitelszerűen él együtt valakivel, aki az adott nyelvet beszéli, előbb-utóbb rá fog ragadni, még ha tökéletesen soha nem is fogja beszélni. Ha ellenben nem is tervezi, hogy elsajátítsa akár a magyart, akár az angolt, akkor lennének gondjaim. Kultúrsovinisztára nincs szükségem, pláne nem szeretném, hogy a leendő gyerekünket erre nevelje…

2021. szept. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsiságból kérdezem, milyen nyelven beszél? Így mit dolgozik?

Ha nincs közös nyelv, én biztos nem szülnék. Már eleve ez sok bonyodalmat fog okozni a gyereknevelésben. Minden feladat rádhárul, orvos, ovi, iskola...

2021. szept. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

4!


Nem azt írtuk, hogy tökéletesen kell beszélnie. Az évek óta pedig esélyes, hogy több mint 2 év.


Amúgy meg én külföldön élek, sok a bevándorló és pár éven belül nyelvviszgaval egybekötött integrációs vizsgát kell tenniük, ha itt akarnak letelepedni. Ez a nyelv sem egyszerű, pláne felnőttként, de nekem volt már 60 év feletti, iszlám országból erkezett kb analfabéta nő csoporttarsam is a nyelvtanfolyamon, aki 2 év alatt letette a vizsgát.

2021. szept. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A párom ukrán. Én is beszélem a nyelvet, mivel ott nőttem fel. Magyarul elkezdett tanulni, de nagyon nehezen megy neki.
2021. szept. 5. 09:56
 8/14 anonim ***** válasza:
22%

Azért azt se felejtsük el, hogy rengetegen vannak akiknek nincs nyelvérzéke, férjem is ilyen. 🙄


Külföldivel azért nem vállalnék soha gyermeket mert esetleges váláskor, ilyen esetben sokszor a bíróság nem az anyának ítéli a gyereket. ( igen ez elsősorban akkor fordul elő ha a gyermek kint született a gyermek)

2021. szept. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Költözzetek Ukrajnába, vagy férjed tanuljon meg magyarul.
2021. szept. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint a hozzáállása megfelelő, ne félj, lassacskán meg fog tanulni magyarul, legalább egy alap szinten. Persze, hogy nehezen megy neki, főleg, ha ez az első idegen nyelve (az oroszt ebben az esetben nem számolnám annak). Legkésőbb ameddigre a gyerek óvodába kerül, ő is fog már tudni egy kicsit magyarul.


Én pár hónapos voltam, amikor Németországba költöztünk, úgy, hogy a szüleim egy szót sem tudtak németül. Édesapám munkatársai kint is szinte kizárólag magyarok voltak, így ő eleinte nem volt rászorulva a németre. Édesanyám meg be volt velem zárva gyakorlatilag, pár hónapos gyerek mellett nem volt lehetősége nyelvtanfolyamra járni, nem beszélve arról, hogy eleinte pénzünk sem lett volna rá. Mindketten akkor tanulták meg a nyelvet, amikor én óvodába/iskolába mentem, mivel általam kicsit “kitágult a világuk”, vittem haza a barátokat, na meg azok szüleivel is valahogy kommunikálni kellett. De még így is, eleinte kellett a segítségem ügyintézéseknél. A 80as 90es években teljesen hétköznapi dolog volt, hogy a bevándorló családok gyerekei egyszer-egyszer kimaradtak az iskolából, mert szinte minden ügyintézéshez kellettünk tolmácsnak, a szeme nem rebbent a tanároknak. Ma már persze más a helyzet, jobban fel vannak karolva a bevándorlók, vannak ingyenes nyelvkurzusok, integrációs kurzusok, gyerekfelügyelés, stb…, de ezek előtt a dolgok előtt is volt élet.


Szóval kérdező, nem lesz egyszerű, de ha a párod igyekszik, nem lesz gond.

2021. szept. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!