Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi számít stabil ülésnek a...

Mi számít stabil ülésnek a babánál?

Figyelt kérdés
Csak az, ha már magától felül? Ha nem, akkor honnan tudom, hogy már stabilan tud ülni, ha amúgy nem ültethetem? 2-3 hét és elkezdjük a hozzátáplálást, érdekelne a blw is, de annak ez alapfeltétele lenne, én pedig nem látom, hogy ott tartanánk. (+ Nem tudom, már lecserélhetem-e a mózest sport ülésre.)
ápr. 29. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a stabil ülés, ha magától ül ki és nem támaszkodik. Ültetni nem szabad, ha magától nem tud. Mi nem blw-ztünk, de biztos van erre valami megoldás, pl az öledben ha kb ülő helyzetben tartod, akkor meg van támasztva, de nem fekszik, hogy félrenyeljen. Ennek biztos utánajárnék egy megfelelő csoportban. A sport babakocsiba át lehet tenni, ha dönthető.
ápr. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

"Csak az, ha már magától felül?"

Igen. Sőt:

"Milyen a stabil és helyes ülési pozíció?

A babád képes középen tartani a fejét, a gerinccel egy vonalban

Dereka, háta nem görbe

Lábai lazák, nem spiccelnek

Képes önállóan tartani magát legalább 5 percig anélkül, hogy eldőlne." ( [link]

"Ha nem, akkor honnan tudom, hogy már stabilan tud ülni, ha amúgy nem ültethetem?"

Ne ültesd.

"2-3 hét és elkezdjük a hozzátáplálást, érdekelne a blw is, de annak ez alapfeltétele lenne, én pedig nem látom, hogy ott tartanánk."

Akkor még ne BLW-zzetek. Etesd pürével az öledbe fogva (esetleg pihenőszékben, babának megfelelő pózban), vagy várj még a hozzátáplálással.

"(+ Nem tudom, már lecserélhetem-e a mózest sport ülésre.)"

Lecserélgeted, de dönteni kell az ülést. Azt hiszem, hogy 150 foknál nagyobb szögben nem szabad addig ültetni (vagyis az inkább még fekvés) a babát, míg nem tud ülni magától. Ez az a szög, amitől még nem is akarja állandóan ülésbe húzni magát, mert az sem egészséges.

ápr. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
*150 foknál kisebb szögben, bocsi
ápr. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Az enyém 7,5 hónapos és nem tud ülni magától. 6. hónaptól eszik püréket, pihenőszékben etetem, ami meg van döntve. A sport részt nyugodtan használhatod. Nekünk gyógytornász mondta, hogy max. 45 fokos szögben szabad megdönteni, amíg nem ül.
ápr. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Blw eseten ha nem tud ulni a baba, akkor az oledben ultetve elkezdhetitek. De ennek az a feltetele. hogy az oledben stabilan uljon, tehat ne nagyon akarjon elore-oldalra borulni. Ha borul, akkor meg nem eleg stabil a torzstartasa ehhez, varni kell meg. De ezen kivul vannak meg kriteriumok, ha ez a terv, ennel jobban bele kene asnod magad a temaba.


A mozest lecserelheted sportra akkor, ha az teljesen dontheto.

ápr. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Stabil ülés, ha magától kiül és kapaszkodás nélkül ül. Soha nem ültetjük a babát! Mindenki más ütembe csinál mindent, türelmesnek kell lenni.🙂 A sport részben az enyém még ülve is elveszett kezdetben. Látod, ha kényelmes neki.🙂
ápr. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!