Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért riaszt állandóan a...

Miért riaszt állandóan a légzésfigyelő?

Figyelt kérdés
8 hónapos babámnak a születése óta sokszor beriaszt a légzésfigyelő éjszaka. Mire bemegyünk már ébren van, gondolom felkel a sípolásra. Tényleg nem vesz levegőt vagy mi lehet a probléma? Mostanában gyakrabban előfordul, bár már mászik, és gurulgat àlmában, lehet hogy ez is a probléma. Tegnap nagyon megijedtem, mert sípolt, bementem és mozdulatlanul feküdt az ágy közepén. Kikaptam gyorsan pánikomban, de a kezemben felébredt. Nem tudom, hogy csak annyira mélyen aludt.. vagy tényleg volt valami. Szerintetek mi tévő legyek? Alig merek már aludni. Amúgy angelcare ac127 légzésfigyelőnk van.

2021. szept. 7. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány lapos a légzésfigyelő? Nem csúszott el? Nem lehet, hogy lemászik róla? Gyerekorvossal beszéltél?
2021. szept. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Fogalmam sincs, de nekünk is sokszor csippant be még pici volt, azt hiszem, az a 15 másodperces kihagyásnál van, 20nál jön a sípolás. Sose jöttem rá, hogy valós vagy nem, mindig jól volt a gyerek. 7 hónapos korában beszokott mellénk az ágyba, onnan már nem használtuk, nem tapasztaltam soha semmi furát azóta sem, 14 hós.
2021. szept. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Kettes vagyok. Nekünk 2 lapos Angelcareünk van, nem elemes, szóval nem merült vagy ilyesmi.

A csippanás mindig nagyon mély alvásnál volt, mikor szinte nem is mozgott a pici mellkasa, szóval vagy tényleg nagyon lassan vette a levegőt, vagy nem tudta érzékelni azt a picike mozgást. Olyan 3 hónapos koráig volt ez heti 1-2x.

2021. szept. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egylapos. Sokszor az ágy sarkában találom, vagy az ágy másik végében, szóval eddig úgy voltam vele, hogy lemászik róla.. ezért nem is említettem a gyerekorvosnak.De tegnap középen feküdt békésen….
2021. szept. 7. 09:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Az érzékenységet kell beállítani a matrac vastagságához.nem feltétlenül a legérzékenyebb a legjobb.
2021. szept. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekünk 2 lapos volt, de csak az egyiket használtam. sokszor az ágy másik végében találtam, de akkor sem csipogott be. 2x csipogott amúgy, szóval hibás nem volt, de az még pár hetesen, akkor nem mászott el. Ha nagyon aggódsz, keress fel orvost, létezik szerintem ilyen alvás megfigyelés.
2021. szept. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem rosszul van beállítva, túl érzékeny, be lehet állítani hány mp után jelezzen be, olyan is volt, hogy máshol aludtunk, vékonyabb volt a matrac és folyton bejelzett, logikát nem értem mögötte, mert éppen a vastagabb matracon kéne többet jeleznie, de akkor már szerencsére másfél éves lett és hagytuk a légzésfigyelöt.
2021. szept. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!