Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szòljak erről a gyerekorvosnak...

Szòljak erről a gyerekorvosnak vagy mèg várjak?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hòs,már feláll,lèpeget bùtor mellett,de mèg bizonytalanul. Összevissza rakja nèha a lábát,nèha kifordìtja a lábfejèt,lábbujjaira áll,behajlìtja őket. Vagy mezìtláb vagy caúszásgátlòs zokniban van.Nem mindig,de gyakran lábujjhegyezik. A neurològus azt javasolta(vákumos szülès miatt jártunk),hogy várjak,ha járni is ìgy fog,jelezzem a dokinknak, s valszeg ortopèdia lesz belőle. Èn járni is lábujjhegyen jártam 2 èves koromig,nem hordtak sehovasem,anyum mondta. Egyèbkènt nagykönyv szerint alakultak a nagymozgások nála,7 hòs kora òta mászik,ül. Nincs se bèbikompunk,sem járássegìtőnk s nemis lesz.. Neurològus minden rendben talált. Ez normális mèg az ő korában?
2021. szept. 10. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Fiam is ezt csinálta. Mikor elkezdett önálóan járni, elhagyta.


2 éves, sosem voltunk fejlesztésen, gyógytornásznál, stb

2021. szept. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3%
Amikor elindul mindenképp kell menni orhopediára, akkor is ha nincs gond. Alapvizsgálat.
2021. szept. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is ezt csinálta, most másfél éves, elhagyta ezeket, bár szakadás közbe még néha össze akad a lába de az minden gyereknek ha szalad. Gyerekorvos se mondta soha, hogy gond lenne. Nem is jártunk sehova vele.
2021. szept. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2!

3 gyerekem van, (1 3 5 évesek) egyikkel sem kellett mennem ortopédiára. Egyáltalán nem alapvizsgálat, nem kötelező...

2021. szept. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Normális, ha még csak próbálkozik. Gondot akkor jelez csak, ha a stabil állása is ilyen lesz.
2021. szept. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a gyógytornász, h ha lábujjhegyezik igazitsam meg.
2021. szept. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kötelezőnek nem kötelező, de minden normális orvos ajánlja a szülőknek.
2021. szept. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Probalom neki olyankor "beigazitani". De akkor meg varok,meg azert sztem messze vagyunk a stabil jarastol,majdcsak alakul a dolog :)
2021. szept. 11. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!