Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezhet olyan, hogy a túlhord...

Létezhet olyan, hogy a túlhordott babák pici korukban előrébb tartanak a fejlődésben, mint az időre született kicsik?

Figyelt kérdés

10,5 hetes a kisfiam, és mindent előbb csinált eddig, mint ahogy olvasgatom, hogy "kéne csinálnia".

2 hetet hordtam túl.


2008. dec. 11. 07:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A dokik szerint én is két héttel hordtam túl a lányomat, szerintem csak egyel, de nem vitázom veük. Most 4 hónapos. 3 hónaposan már egyedül próbálkozott a felüléssel, mostanra nagyon stabilan ül. Ez csak egy a sokból, de a védőnő is ki volt mindig akadva, hogy mennyivel fejlettebb a koránál. Szóval akár lehet is benne valami. Én azt gondolom, hogy ha egy babát hagynak akkor megszületni, amikor ő jönni akar (természetesen arról az esetről beszélek, amikor minden renden van vele egyébként) akkor valószínűleg fejlettebb is, mert nem lett a saját ritmusába beleszólva. De mivel Magyarországon az orvosok szeretnek Istent játszani (tisztelet a kivételnek), szeretik ők eldönteni azt is, hogy melyik baba mikor jöjjön világra. Hiszem, hogy ezzel többet ártunk nekik, mint használunk. Én ezért nem hagytam a szlésindítást és mint végül kiderült, nekem volt igazam, de most ezt nem részletezem. Addig persze mindennek el lettem mondva, és a felelőtlen csak a legfinomabb jelző volt. Aztán természetes úton született egy csodás kislányom, makkegészséges, fejlett és gyönyörű. Na de a kérdésedre visszatérve: igen, lehet benne valami. Mivel volt idejük a pociban fejlődni, amit lehetett, idekint már koncentrálhatnak az egyéb "feladatokra".

Egyébként még egy megjegyzés: ugyan mikortól beszélhetünk túlhordásról? Amerikában pl. (ezt konkrétan tudom, a párom ott dolgozott az egészségügyben több mint 10 évig) 42 hetes terhességnél még csak gyakoribb nst-t sem kérnek. Teljesen normális ugyanis. Itthon meg alig 40 hetesen indítják a szüléseket. Szegény babák, nekik még egy-egy hét rengeteget számít pocakon belül...

2008. dec. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


Ha a koraszülött babák - a hiedelm szerint - az első pár hétben kevésbé aktívak, akkor szerintem a túlhordott babák lehet, hogy épp előrébb tartanak a fejlődésben. Unokatestvérem kisfia 2 héttel született hamarabb, és "hirtelen" nagyot fejlődött, mikor a születésének kiírt időpontjához értek.

Lehet benne valami.


Zita

2008. dec. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A kisfiamat én is túlhordtam, pontosabban ún.terminustúllépés volt még csak. Már születésekor egész máshogy nézett ki, mint a többi baba. Szép selymes fehér volt a bőre, szép szabályos (nagy) fejecskéje, arca volt, szabályszerűen izmos volt a kis teste. Az apukája mellkasán fekve már 5 naposan (!) felemelte magát fekvőtámasz szerű pózba és kúszni próbált. Aztán 2 hónaposan hasrafordult, 5 hónaposan stabilan ülve játszott, négykézláb mászott, 6és fél hónapos kora óta egy kézzel kapaszkodva feláll, álldogál lépeget egyet kettőt. Biztos, hogy örökletes is, mert több a sportember a családban, de szerintem Te is hasonlókra számíthatsz!

Jó babázást!

2008. dec. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is lehet benne valami! Az ismeretségi körben túlhordott babák mindig előbb csináltak mindent, míg az én kisfiam (most 6 hónapos), aki 37. hétre született eléggé le van maradva még az átlaghoz képest is. Csak most kezdett el forogni, de csak hasról hátra. Ehhez képest barátnőm kislánya, aki 3 hónappal idősebb, már lépeget.
2008. dec. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én túlhordtam 2 héttel a kislányomat.Ebböl kifolyolag lett állitolag a böre nagyon érzékeny,nagyon de nagyon száraz néha ugy néz ki neki mintha ekcémás lenne.Most 5 hónaposak vagyunk vannak dolgok amit hamarabb csinált,mint a kor társai pl. a fejét hamarabb tartotta,kezét felismerni.
2008. dec. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az én kisfiamat mindenki 4-5 hónaposnak gondolja. Igaz, hogy nagy, formás és nagyon ügyes baba, de még csak 2,5 hónapos. Próbál forogni, a fejét gyönyörűen tartja, és mindenkire vigyorog. Egyszerűen imádnivaló.

Mindenkinek boldog babázást kívánok!!!

Ja!!! és boldog karácsonyt!

2008. dec. 11. 16:49
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen! A fiamat 10 nappal hordtam túl, és nagyon ügyes baba. 2 hetesen már átfordult hasról hátra, amit azóta is bőszen gyakorol. Most 7 hetes, gügyörészik, nevet, visít, megfog tárgyakat...
2008. dec. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!