Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg le van maradva a...

Tényleg le van maradva a fejlődésben?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm kisfia autoimmun betegsége miatt 1 éves koráig szteroidokat kapott. Kicsit elmaradt a fejlődésben. Most másfél évesen ott tart, hogy csak segitséggel lépeget, nem mond semmi érthetőt, nem integet és nem találja el a formabedobó játékokat. Járnak fejlesztő tornára. A barátnőmet persze nagyon megviseli a dolog, vigasztalhatatlan, depressziós.

Kérdésem a következő lenne: bár én mondom hogy majd utóléri magát a baba, tényleg úgy lesz? és van kiút a depresszióból? Egyébként az anyuka már szakemberhez fordult a depresszioja miatt.


2011. máj. 4. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nehéz megítélni ennyi adatból. Ha a régebben kapott szteroid miatti lemaradást kell csak behoznia, egyéb károsodás nincs, akkor be fogja hozni. Most még minden hónap számít, de 3-4 éves korban már nem lesz ilyen ijesztő az eltérés a többi gyerektől.

Mindketten szakemberhez járnak, ez jó. Te annyit tehetsz, hogy feltétlen elfogadással fordulsz mind az anyuka, mind a gyerek felé.

2011. máj. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

így látatlanban ezt nehéz megmondani.az sejteti,hogy még nem jár 1,5 évesen,mert pont ott a határ,amíg még belefér.az hogy nem mond semmit,hát elég sok gyerek nem mond semmi értelmeset 1,5 évesen.Gagyogni gagyog,halandzsázik?

a formabedobót az én fiam sem mindig találja el/20 hónapos/pedig 2-3 szavas mondatokban beszél.tehát ez sem jelenti azt,hogy le van maradva.szakember megmondja.

depresszióból meg van kiút,persze ahhoz meg is kell gyógyulni,meg szakember is kell.

2011. máj. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A gyerek 20 hónapos, és mivel nekem van egy 2,5 évesem, igy én is azt mondom, hogy kicsit le van maradva, mert az enyém 11 hónaposan egyedül járt, de például nekem is csak 2 évesen kezdett értelmesebben beszélni, és még most is el-el téveszti a formabedobókat.

A barátnőm gyermeke csak hangokat ad ki, visit, dünnyög, nem integet, ezért is aggódnak. Szteroidokat fél éves korátol kapott.

én ugy érzem, jo uton haladnak, már-már az anyukáért aggódok jobban. persze támogatom, amiben tudom, de sajnos más városban élünk.

Mindig hajtogatom neki, hogy minden jo lesz, és ugye utoléri magát?! Mert nem értek ezekhez a dolgokhoz Hála a jó Égnek nem kellett ilyet átélnünk, csak nem szeretnénk butaságokat mondani neki.

(már a családja is aggódik az anyukáért. Ugye van kiút a depresszióból?)

2011. máj. 4. 13:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy kicsit szerintem is le van maradva, mert az én kisfiam is pont 20 hónapos, és egy éves kora óta megy, 10-15 szót mond, rég integet stb...De a kicsi biztos be fogja hozni a lemaradást.

A baránődnek szerintem szakemberhez kellene fordulni(nem szégyen), mert biztos nagyon megviselték a dolgok(meg is értem), és rossz látnia, tudnia hogy beteg a gyermeke.Sajnálom hogy családoknak ezen kell keresztül mennie komolyan.Beszélj esetleg a férjével vagy anyukájával hogy kísérjék el orvoshoz, hátha segítene neki túllépni a dolgokon, vagy az elfogadásban.

2011. máj. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jajj, az utolsó mondat felett elsiklottam szóval már fordult orvoshoz.Akkor viszont ha a barátnőd is elszánt a gyógyulást illetően akkor sikerülni fog neki.De ahhoz NEKI kell akarni, fejben dől el minden, annélkül nem ér semmit az orvos.
2011. máj. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szerintem is be fogja hozni a lemaradást a gyerek, ha tényleg nincs valami idegrendszeri oka a lemaradásnak, mivel már a születése sem volt problémamentes, és mindig volt egy kis lemaradása (fél éves koráig is, amikor is kiderült az autoimmun betegsége).

Beszéltem a barátnőm férjével, ő is azt mondta beszéljek én vele, mert se rá, sem a szüleire nem hallgat. Megfogadom az utolsó válaszoló tanácsát, és megmondom neki, hogy neki kell eldöntenie, hogy megakar-e gyógyulni. Mivel eddig is szedett antidepresszánsokat, de pszichológushoz csak most fordult, mivel ugy érzni nem tudja teljes mértékben ellátni a babát, és a férjét (főzés, takaritás stb).

Nagyon elszomorit a dolog, és sajnos tényleg nem tudok mit tenni, azon kivül, hogy lelkileg támogatom a családot.

2011. máj. 4. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!