Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek 1 év körüli gyermekük...

Akiknek 1 év körüli gyermekük van és még csak kapaszkodva lépeget, hogyan töltitek az időt?

Figyelt kérdés
A kisfiam 1 éves lesz a héten. A napi levegőzés kezd rémálom lenni. A babakocsis séták kora lassan leáldozik, negyed óránál többet nem marad meg benne. Menne dolgára. De mivel önállóan még nem jár, nem áll így ha kiveszem, cipelem. Visszarakni onnantól nem lehet. Tehát szépen hazasétálok a röpke 11 kilós kis súlyával. Játszótér nem jó érdekelné minden, de a gazba mégsem tehetem le, hogy mássz fiam! Mindent feleszik. Panelban lakunk, így nincs udvarunk. A pokrócos pikniket próbáltam nem marad a takarón. Szóval akik hasonló cipőben járnak, hogy csinálják?

2021. szept. 13. 09:21
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Had másszon a fűben, homokban, mi baja lesz? Semmi.

Az biztos hogy nem helikoptereznék fölötte egész nap és nem is cipelném hazáig.

2021. szept. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Fú nem egyszerű az tuti, voltunk így mi is. Próbáltunk sport babakocsit több félét, mert azt hittem az a baja, hogy kényelmetlen.

De nem, csak ment volna.


Végül hagytam hogy menjen. Ott voltam mellette, terdeltem, másztam utána, ha enne akkor ne tegye, illetve én is pokrócoztam, vittem a kedvenc játékait, próbáltam azokkal elvonni a figyelmét a fűről, homokról, kavicsról.


Vettünk kis tricikli, abban toltam, járás segítőt amikor már lépegetett, labdát, hogy az után másszon.


Illetve kinéztem azokat a játszótereket ahova inkább babákkal mennek, pl a 9. kerületben van ilyen Budapesten, aztán ott nem volt ciki hogy kúszok mászok a gyerek után, mert mindenki más is azt csinálta 😃

2021. szept. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekem 1,5 évesen indult el úgy hogy előtte 8 hónapot közlekedett a bútorokba kapaszkodva. Soha nem vezettük kézen fogva, mászni pedig a földön nem szeretett, így a játszótéren csak hintázott.

A babakocsira varázsszó az "anyád nem bír cipelni és kész pasz". Beraktam az üvöltő gyereket és kész.

2021. szept. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves 1. Azzal semmi bajom ha olyan helyen mászik amit ismerek, pl. Mamánál a kertben.De az tény, hogy estenként a csövik a parkokban végzik ügyes bajos dolgaik. Nem az a bajom, hogy piszkos lesz, van mosógép, van víz. Na de na. A nem cipelem hazáigra reflektálva pedig: gondolom az utcán mégsem hagyhatom. 🤣


Kedves 2. Köszönöm a tippeket, viszek le valamit legközelebb amit tolhat maga előtt, lehet beszerzek egy járássegítőt.

2021. szept. 13. 09:36
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Én is a jarassegitot akartam irni. Hasonloan volt az en kislanyom es viccen kivul, lementünk a haz ele es ott tolta maga elott a jarassegitot es setalgatott:)
2021. szept. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Kedves Kérdező, nyilván én sem otthagyom a gyereket, hanem berakom a babakocsiba. Akkor is ha üvölt. Tudom ez manapság nem divatos szemlélet, de engem nem zavar, az se ha sír, meglepően hamar abbahagyja.
2021. szept. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Csatos hordozót próbáltad? Hosszú távon nehéz, de nézelődhet a hátadról. Nekünk bevált, de persze, van akinek véletlenül sem áll közel.

Illetve én vittem játszóra, játszott a kövekkel, homokkal.. Az elején nagyon kellett figyelni, mert megette volna, de aztán megtanulta. Bár nálunk nem alszanak csövik a játszón. Keress egy igényesebb helyet.

2021. szept. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
nekem 14 és fél hónapos a kisfiam, még nem jár, de mászik, mint az atom. játszótéren lerakom a földre, megy. szerencsére tiszta minden, ami homok/fű/kis gallyacska meg a szájába kerül, hát istenem :D én nem rohangálok utána (persze látótávolságon belül vagyok mindig!), látszik, hogy élvezi, hogy felfedezheti magának a dolgokat, imád a játszó legtávolabbi sarkában elmolyolgatni a mohákkal, kavicsokkal, stb. babakocsiba ébren biztos nem raknám, se hordozóba, kell neki(k) a mozgás a friss levegőn. persze ehhez kell, hogy megbízhatóan tiszta legyen a terep.
2021. szept. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is a héten lesz egy éves. Kapaszkodva lépeget és mászik. Én lerakom a játszótéren is, hadd menjen.jarokaba nem igazán marad meg, babakocsiban elvan, de én se cielnem sokáig, egy kis hisztibe nem hal bele, mondjuk nem szokott 😄
2021. szept. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

Az én lányom 13 hónapos, ő is csak kapaszkodva lépeget, és mászik. Ha jó idő van és nem vagyok hulla fáradt, mindig kimegyünk. Ő mondjuk elvan a babakocsiban is ülve, de igénye van a mozgásra is.


Én hagyom, hadd másszon a játszótéren. Imád füvezni, kavicsozni, belekapaszkodni a játékokba és úgy felállni. Tény, hogy a sarkában kell lenni, hogy ne tömjön a szájába kavicsot és füvet. De már elég jól megtanulta, hogy nem szabad.


Hozzáteszem, én könnyen vagyok, mert vidéken lakunk, itt tényleg csak a gyerekesek mennek a játszóterekre, nincsenek sem kutyák, sem hajléktalanok, sem a piszok és egyéb dolgok utánuk. Tehát nyugodtan el tudom engedni a földön.

2021. szept. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!