Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha járássegítővel ügyesen...

Ha járássegítővel ügyesen megy, és a bútorokba kapaszkodva is, akkor kb mennyi idő, még önállóan megtanul járni? 11hónapos, kb 1 hónapja jár így kapaszkodva.

Figyelt kérdés
2019. dec. 11. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Off: sajnos nem tudom, de én is kiváncsi vagyok.

Az én kisfiam most 10 hónapos, pár hete már ő is nagyon biztosan (és gyorsan) lépeget bútor mellett. Ha odaállok mellé, és hivom hogy gyere néha elindul felém, de 2-3. lépésnél rámborul. Ő már meg áll néha kapaszkodás nélkül is, de én úgy látom hogy még nagyon keresi az egyensúlyát. Szerintem amig az nem lesz meg biztosan, addig nem fog elindulni. Meg az enyém nagyon gyorsan mászik és úgy látom hogy amig azzal gyorsabba eljut a-ból b-be, addig nem is fogja lecserélni a bizonytalan és lassú járásra.

2019. dec. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Mivel a járássegítő hátráltat, ki tudja...
2019. dec. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A nagylányom 7 hónaposan ment bútorokba kapaszkodva, 15 hónaposan indut el egyedül. A kicsi 10 hónaposan kezdett lépegetni, a szülinapján már járt. 😊
2019. dec. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

#2

Miben hátráltat, úgy mégis ?

Ha nem azt tologatja, tologat mást.

Az enyém kisszéket, asztalt tologat. Akkor azt is pakoljam el?...

2019. dec. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

A lépegetés után - 09.06- (bútorok mellett) nekem több mint egy hónap volt mire a babám elindult. 11hónaposan - 10.23-

(Járás segítője nincsen. Az antilop etetőszéket tolta néha maga előtt)


Miután elindult kellett még egy hónap -11.19- mire stabilabban járt de még most sem teljesen stabil.

Most már azért menetközben simán megfordul és elindul a másik irányba. Leguggol tárgyért. És egyedül megtanult felállni. -12.06- (szerintem ezt egy kicsit későn csinálta)

De mar határozottan többet jár két lábon mint amennyit mászik.

(13 hónapos lesz 18án)

2019. dec. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
4, azért kisszivem, mert a járássegítővel konkrétan száguldani lehet minimális effortot, egyensúlyozást, bármi készséget beleadva, míg egy székkel, puffal nem halad úgy és ez motiválja az önálló elindulásra...
2019. dec. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%

Az egyedül járásban a segítő hátráltat...

Ez tény a szék tologatás is.. de nyilván azt nem lehet annyira stabilan tolni,

És

Mindenfele mint a segítőt.

Így egyensúlyára is ügyelnie kell.



De amúgy mindentől függetlenül is kiszámíthatatlan


Unokatesómék és mi sem használtunk segítőt, lányok mindkét helyen.


Náluk 8 hónaposan állt fel, 10 hónaposan már egyedül járt.

Nálunk 7 hó +10 naposan állt fel,13 hónaposan napra pontosan önállóan járt..

Tehát nem lehet megmondani

2019. dec. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk 10 hónaposan sétált a bútorok mellett, 1 hónap múlva megpróbált egyedül utánam jönni és elesett. Kb 2 hétig még bútor mellett sem akart lépegetni.

Most múlt 1 éves, de este ágában sincs egyedül járni. (pedig tudna, csak nagyon fél)

2019. dec. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!