Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldanátok meg a babakoc...

Hogyan oldanátok meg a babakocsis kérdésemet? Babám 9hónapos, a 9hónap alatt alig voltunk kettesben sétálni vele. Akkor tudunk menni babakocsizni, ha délután vagy este hazajön a férjem.

Figyelt kérdés
A panelban nincs babakocsitároló. Lift nincs. A kengurunkat kinőttük. Lassan beleőrülök, hogy nem mehetünk akkor sétálni, amikor nekem és a babának is jó. Csak várjuk haza apát, mint a Messiást, és mehessünk! Így teljesen magamba fogok zárkózni!
2010. aug. 31. 13:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk sincs tároló.Én kézbe cipelem le a lépcsőn a babakocsit,gyerekestől.Fárasztó,de máshogy én sem tudom megoldani.Fordulónként pihenj.:)

2010. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Esetleg nincs ilyen közös tároló a lépcsőházban? Vagy a másik lépcsőházban egy ismerősnél? Vagy egy esernyőre csukható babakocsi? Azok elég kicsik és könnyűek.

Bár én még tapasztalatlan vagyok. Csak tippelek.

Remélem lesz valami jó megoldás.

2010. aug. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Lehet sokan felelőtlennek tartanak, de én is ugyanebben a helyzetben voltam, 4.en lakunk se lift se tároló, én meg vasággyal 40 kg, nem bírtam együtt a kocsit is meg a gyereket is. én beraktan a kiságyba a babát, gyorsan levittem a babakocsit a földszintre, majd a babát kézbe. Elvileg a kiságyban 4 perc alatt nem lehet semmi baja-
2010. aug. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Minden panelházban van tároló, nálunk a virágtárolóba toporzékoltam ki egy helyet.... Nem érdekelt, hogy az nem babakocsi tároló. A barátnőmnek a közös tárolóban van. Szóval szerintem nézz utána, mert ha jól setem 4 emeletesben laksz és ott olyan házat még nem láttam, hahol semmilyen tároló nincs. Szóval járj utána!
2010. aug. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Már utánajártunk nyílván. Van tároló, csak az tele van, biciglik is vannak bent. Nem fogok mindenkivel alkudozni, hogy vigye onnan a cuccait. Én is soványka vagyok, a babakocsit meg a gyereket egyszerre nem bírom.

Köszönöm annak a válaszolónak, aki leírta, hogy ő is volt hasonló helyzetben!

2010. aug. 31. 13:42
 6/17 anonim ***** válasza:

A kengurunak rengeteg, sokkal egészségesebb alternatívája van, amit nem lehet kinőni, egész addig használható, amíg a gyermek igényli a hordozást: kendő, mei tai, ssc (formázott csatos hordozó).

[link]


Nekünk mei taink van, még csak most kezdjük igazán kihasználni, a kisfiunk 5,5 hónapos.


teszveszen, Vaterán 6000 Ft-tól már jó minőségű, sávolyszövésű anyagból varrt babahordozók kaphatók neked varrva is, készen is, használtan is.

2010. aug. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

nekünk ugyan van tárolónk, de volt olyan helyzetünk, amikor kiszorultunk belőle, pont télen, a legjobbkor. Akkor volt 1 éves a kicsim, még nem ment, tehát babakocsistól felcipeltem a negyedikre. De volt olyan is, hogy felújítás alatt volt a tároló, mindent ki kellett pakolni belőle, akkor a fiam már nagyobb volt, de még lépcsőzni nem tudott, tehát akkor a babakocsit oda lakatoltam a földszinten a korláthoz, minden mozdíthatót kivettem belőle, és egy lepedővel letakartam!

bíztam benne, hogy senki nem fogja bántani, bár mindenki tudta a lépcsőházban, hogy miénk! A lépcsőházunknak 2 bejárata van, mindig csukva van az ajtaja, de nem zárható.

végülis tényleg nem bántották!

2010. aug. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én voltam, aki írta, hogy járj utána. Ezt nem bántásból írtam. Hanem hogy én is hasonló cipőben voltam, mindennek volt helye, csak a babakocsinknak nem. És én császáros voltam, magyarul az első hat hétben nem emelhettem a gyereken kívül semmit. A babakocsink pedig tizenvalahány kiló. És a másodikon lakunk... Egy szombati nap a férjem lement, megbeszélte a lakókkal, hogy mi a helyzet, segített összébb pakolni és normális érző emberek lévén belátták, hogy ezt a problémát illik megoldani. Ezért írtam, hogy ne hagyd annyiban, nem veszekedéssel kell megoldani, hanem szép szóval, érvekkel. Én el sem tudtam volna bvinni a gyereket tanácsadásra, mert a kezembe csak nem cipelhetem, mire a férjem meg hazaért... Szóval szerintem szép szóval próbálkozz!
2010. aug. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Esetleg esernyőkocsi? Amit össze lehet csukni, a válladra akasztod, kézben leviszed a gyerkőcöt, és odalenn beleülteted a kocsiba? Ez is egy megoldás lehet, nem? Teljesen hülye vagyok, már nem emlékszem, pedig nem volt rég, de ül már ilyenkor a lurkó? :)
2010. aug. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én is laktam a másodikon, és nem volt lift és tároló sem. Sőt még terhes is voltam. Kislányom akkor volt 6 hónapos. Én is azt csináltam, hogy először a gyereket vittem fel, betettem a kiságyba, utána a kocsit. Amíg picike volt, addig mózeskosárral használtam a kocsit, így először a mózessel együtt felvittem a gyereket és utána a kocsit. Mondjuk tudatosan esernyőre csukható "könnyebb" kocsit vásároltunk.
2010. aug. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!