Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Változás a baba alvásàban! Ba...

Változás a baba alvásàban! Baj lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Első babám, és kicsit tanácstalan vagyok még.

Lassan két hetes a babám, és eddig elég jó alvó volt.

Első héten aludt 3órákat, magától kelt mindig, evett és aludt is vissza.

Az utóbbi napokban rövidültek az alvások olyan két óra körülire. De minden nap kb 14 órát aludt.

De ma viszont alig alszik. Van, hogy csak 40perceket. Vagy màsfél órát.

Sokkal többet kér enni(szoptatom, de kell tápszeres pótlás is)

Amikor fennt van vagy amúgy nem sír, elnézeget, “beszélget”. Nagyon nyugodt baba. Bár Most kicsit nyűgösebb volt, eljöttünk sétálni, alszik, mint a bunda.

Valami gond lehet, hogy már nem alszik annyit? Olvasni ilyeneket…

Tudnátok tapasztalatokat mondani?

Köszönöm


2021. szept. 15. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne baj? Nem fog örökre egész nap aludni :-)
2021. szept. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, szt tudom. Csak hát mindenhonnan azt hallani, hogy ilyen kicsi babának ennyit meg annyit kene aludni. Mert, hogy akkor fejlődik.

Azt hittem kicsit később lesz ez majd.

2021. szept. 15. 18:04
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 7 hetes, frissek az emlékek. Én is aggódtam pont ezen (is), de ne aggódj. Az is simán lehet, hogy a mai egy ilyen nap és holnaptól megint úgy alszik majd, mint eddig.
2021. szept. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ennyi idősen a gyerekem volt hogy három órán keresztül ordított torka szakadtából. Pedig hivatalosan egy-masfel órát kellett volna bírnia ébren.


Ne olvasgass ilyeneket :-)


#1

2021. szept. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, igazatok van.

Csak manapság már minden apró kis változásra, vagy a megszokottól másabbra egyből ráhúzzák, hogy biztos valami baj van.

Itt sem olvasni mást szinte, csak, hogy: “biztos autista”, “szerintem adhd-s” , “ez nem normális”. Olyan dolgokra is, amire én sose gondoltam volna, hogy baj lehet.

Aztàn mióta megszületett realizódott bennem, hogy mennyi minden dolog történhet..

Valószínüleg túl reagàltam. Köszönöm, hogy írtatok.

2021. szept. 15. 19:09
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek teljesen, más téren én is parázom emiatt sajnos. Biztos minden rendben van ;-)
2021. szept. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy fél évesem van.

Mire megszoksz egy rendszert, akkor az másnapra borulni fog.

Ne olvasgass, ne keress rá.

A babák már csak ilyenek :)

2021. szept. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 manddozsa válasza:

Véletlenül találtam erre a kérdésre.Ritkán válaszolok, de határozottan nem kell aggódnod. Ha olvasol , olvass utána annak hogy mi az a növekedési ugrás. De röviden annyit hogy valószínű pont abban vagytok most. Nő az étvágya. Emiatt keveset alszik és sokkal többet akar cicizni. Miért kell neki tápszer? Pont ez az a pont amikor a kismamák, anyukák pánikolnak,mert azt hiszik baj van (pl.nimcs elég tejem? ). S hozzá nyúlnak a tápszerhez. Legtöbbször a növekedési ugrások magasságában dől el hogy valaki szoptat-e még vagy "feladja".

Üdv: Egy fél éves baba anyukája, aki nem mellesleg szülésznő.

2021. szept. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 manddozsa válasza:
Bocsi a hibákért. Gyorsan írok így este ..
2021. szept. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A tápszert még ezelött be kellett vezetni sajnos.

Kb úgy a 4.-5.-ig napig tök jól ment minden. Aztàn egyszer szopi után sírt nagyon, látszott, hogy még éhes, nem is aludt vissza megpróbáltuk, hogy adunk neki, el is maradt.

Azóta kell. Valahogy délutánra nem marad tejem. Mindig cicire van rakva elöször, de a kezdeti 50 perc helyett csak kb 20at van rajta már. Utána nem kell neki.

Próbálom szaporítani, iszok teàt, alkoholmentes sör(talán még ez használ leginkább), fejem.

De 30ml-nél nem tudok többet fejni, ráadàsul a bal mellemböl mintha ki se jönne hiába fejem sokáig. Láthatóan nagyobb is mindig, mint a jobb.

Gondoltam én is növekedési ugrásra, csak még korainak tartottam( persze azèrt, amit olvastam).

Meglátjuk, hogyan alakul ezután.

Köszönöm a válaszokat.

2021. szept. 15. 22:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!