Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyóskérdés? Ki csalódott még...

Anyóskérdés? Ki csalódott még az anyósában nagyon?

Figyelt kérdés

Eddig jóban voltunk, bár nem jártak át hozzánk, a kapcsolat tök jó volt. Most, hogy megszületett a baba, nem jár segíteni, nem vett a babának még egy zoknicskát sem, pedig csempe után berohanja az egész várost..szomorú vagyok, mert a férjemnek is fáj a szülei nemtörődömsége, engem meg már kifejezetten bosszant az önzésük. Ja, és nem 300 km-re, hanem egy kerületben laknak velünk..ráadásul az én szüleim rengeteget segítenek, vidékről járnak, és rohannak a fárasztó hetük után, nekünk segíteni és persze babázni..

Úgy megmondanám a magamét..persze a jólneveltség visszatart, de legszívesebben már elmennék itthonról, ha véletlenül idetévednek a balcsis nyaralásukból..


2010. aug. 31. 15:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
szintén... ugyanez a helyzet, az én kérdésem volt http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..
2010. aug. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%
talán úgy érzik nincs szükségetek semmire,vagy megbántódnátok ha megvennék.Ha itt vannak mond hogy kéne venni ezt meg azt a kicsinek kinőtte a ruháit,pulcsi kell meg rugi,de nem találsz jó árban,hátha igy feleszmélnek,hogy nektek mégiscsak jól jönne a segítség.
2010. aug. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kicsi?
2010. aug. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
hidd el az se jó, ha mindig jönni akarnak, nálunk alig h hazaértem a kórházból már itt voltak és ez így ment minden nap, szintén nem segítettek....én elég gyakorlatias vagyok (néha rossz dolog) és én azt szerettem volna ha jönnek akkor megkérdik h mit hozzanak..... pelenka.....stb.... ill nem kell őket vendégként kezelni (kiszolgálni, kínálgatni)....stb, én nagyon kivoltam h csak ide jönnek cseverészni rázogatni a gyereket (egy újszülött akkor is alszik, ha nem rázzák) és persze mindent jobban tudni......más a neveltetésem, nálunk az a "divat" hogyha kell segítenek, lötyögni nem szoktunk, anyu is ilyen.....ez van, fel a fejjel!!!
2010. aug. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Megértelek! Akárki-akármit mond, héha 1-1 óra szabadidő neked is kellene és nagyon rossz érzés tud lenni, ha nincs akire rábízd!

Nekem már nincs anyósom, de az anyukám viselkedik hasonlóan! Látom, hogy szereti a kicsit, viszont ha én nem viszem hozzá, akkor fel nem jönne!

Nagyon bosszantó a lustasága, de bezzeg azért nekem vergődik, hogyy miért nem mentem már le napok óta!

2010. aug. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
10 hetes a baba. A házunk tőlük van, ezért úgy gondolhatják, levehetik rólunk a kezüket..nekem nem kell semmi, csak néha kellett vna egy kérdés, hogy vigyek-e nektek, gyerekek egy kis húslevest át. Istenments, hogy állandóan itt legyenek. utálom, hogy affektálnak a gyerekkel, amikor lehet vele szépen beszélni is. Én rengeteg energiát fordítok erre is..
2010. aug. 31. 16:24
 7/26 A kérdező kommentje:
Ja, és nem azért nem jönnek, mert nem hívjuk őket, hanem azért, mert "rengeteg" fontos dolguk van..és persze a Balcsin vannak..ahol meg, ugye, zavarunk, mert sír a baba..
2010. aug. 31. 16:26
 8/26 anonim ***** válasza:
Addig jó míg nem jönnek, bár az én anyósomék ne jöttek volna. Igaz ők hoztak is neki valamit, de nem kérdezték hogy igazából mire lenne szükség soha. Minden este etetés, fürdetés, altatás időben menetrendszerűen megjelentek babázni. Mivel még dolgoznak közölték, ők ekkor érnek rá. Aztán ha akkor aludt felkeltették, semmi nem érdekelte őket, csak mindenbe bele kötöttek. Semmi nem volt jó ahogy csinálom, mert ők mindent jobban tudtak. Este felé már görcsben volt a gyomrom tőlük. Aztán még 3 hónapos se volt a kicsi, mikor a hozzáátáplálást is elkezdték eröltetni. Na ezt már nem hagytam, és összevesztem velük rajta. Azóta nem jönnek csak nagyon ritkán, inkább mi megyünk hozzájuk.
2010. aug. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is csalódtam az enyémben. Azóta gyűlölöm!

Akkor csalódtam, mikor bejelentettük, hogy jön az (első) unoka!

Nem épp úgy reagált, ahogy én gondoltam, hogy egy leendő nagymama reagálna a hír hallatán. Egyáltalán nem örült, sőt még mérgelődött, hogy nem is vagyunk házasok, meg hogy fogunk egyáltalán boldogulni, meg mégis mit fognak szólni a szomszédai, meg a drága családjának a többi tagja hogy házasság nélkül jön a gyerek. Tiszta szégyen! Szerinte...

Szerintem meg ő szégyellhetné magát, hogy nem volt képes örülni az unokának. A terhesség alatt egyszer sem érdeklődött, hogy hogy vagyunk, hogy növekszik a pici. Karácsonyra (párom kérésére, én nem adtam volna nekik!!!) kaptak egy másolatot a 4D-s babamoziról, amit december közepén csináltattunk. Egyáltalán nem érdekelte őket!

Amikor szültem, anyával együtt jött anyós a vonaton (hál istennek 250 km-re lakik), és az állomáson azt mondta anyukámnak, hogy "Vettem egy csomó dolgot az unokádnak!"

Mintha bárki is kért volna tőle bármit is, és mintha csak az én anyukám unokája lenne a fiam.


Szóval én nagyot csalódtam benne, és nem kérek belőle egyáltalán. Sajnos kéthetente muszáj mennünk hozzájuk a párom miatt...

2010. aug. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Irigyellek:-)Az enyém pont a másik véglet...Jön és okoskodik,felesleges dolgokat vesz, mert ugye ő jobban tudja mi kell nekünk!Ne értsetek félre, örülök hogy költ ránk, de sajnos olyan helyzetben vagyunk, hogy alapvető dolgokra van szükségünk, nem a luxuscikkeire.

Sztem anyósodék úgy gondolják, hogy a legnagyobb dolgot adták nektek és ennyi volt (ház).Örülj hogy nem idegesít az állandó jelenlétével!

2010. aug. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!