Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Este hányszor szoktatok...

Este hányszor szoktatok felkeni egy babához ha sír?

Figyelt kérdés

2021. szept. 19. 15:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó vagyok, pontosan, én sem vártam meg míg sír, már a kis nyoszirgesnel tudtam h éhes, meg szoptattam és mindenki aludt tovább
2021. szept. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk most van csak, hogy néha álmában felsír és azzal ébreszti fel magát is, de most kezdtük a bölcsit két hete, szóval érthető. Amúgy eddig sosem sírt éjszaka, ahogy a többiek írták, a halkabb nyafikra már felébredtem egyből. De akkor mindig mentem megnézni, hogy mi a gond. Volt idő, amikor óránként-40 percenként keltem, mostanság már csak olyan 3-4 alkalommal, ha nincs egyéb nyűgje (fogzás, betegség, stb).


De nem tudom, van olyan, aki nem megy oda a baba minden sírására? O.o Nekem ez olyan elképzelhetetlen, inkább hagyja elvből ordítani szegént órákig, hogy senki se tudjon aludni a házban, minthogy odamenjen és két perc alatt megnyugtassa? El nem tudom hinni, hogy létezik ilyen.

2021. szept. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
87%

Ahányszor jelez.


Egyrészt: nem tudhatod, mi van vele: éhes, fázik, bepisilt, bekakilt, rátekeredett egy hajszál az ujjacskájára és épp elszorítja (ne tudd, hányszor megtörténik...), a közelségedre vágyik, fél, szokantlan neki ez a kinti világ. Ahogy többen írták előttem, ő még csak sírással tud neked jelezni, és ez tiszta segítségkérés és nem manipuláció.


Másrészt:a sírni hagyás nagyon elavult és káros gyakorlat, a babák NEM tudják megnyugtatni magukat és NEM tudják visszaaltatni magukat. Egy sírni hagyott baba egyvalami miatt hallgat el egy idő után: megtanulja, hogy "hiába kérek segítséget, senki sem jön, hogy segítsen rajtam". Ilyenkor a baba a túlélésre koncentrál és "lekapcsolja" magát, hiszen felesleges energia a sírás, ha nem jön rá válasz. Közben a testében elképesztően magasra szökik a stresszhormonszint, és hosszú órákra ilyen magas marad.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogyha felsír a babád és nem termesz ott 30 másodpercen belül, akkor szaranya vagy, hanem azt, hogy a sírásokra reagálni kell, akkor is, ha az első hónapokban látszólag mindenért sír. Plusz érdekesség, hogy a babáknak még nincs kialakult időérzékük, ő nem tudja, hogy csak 3 perce hagyod sírni, a pillanatban él, ezért neki az a helyzet végtelen hosszúságúnak tűnik.

Az ember hordozott emlős, fejletlenül és ahhoz képest fejletlen aggyal jön a világra, a gondozója nélkül nem életképes. A gyerek nevelése nem ott kezdődik, hogy nem reagálsz a sírásokra, káros tévhit, hogy az ekkora babákat már most szokatni kell az "önállóságra", vagy hogy "meg kell értse, hogy nem körülötte forog a világ".

2021. szept. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!