Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes babám csak egy irányba...

6 hetes babám csak egy irányba tartja a fejét, maximum középre fordul, de másik irányba nem. Akinek ilyen volt a babájával mit tanácsoltak erre? Azt tudom, hogy jó a hasra fektetés, de hátha vannak még egyéb trükkök.

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
fordítsd meg a kiságyba és mikor leteszed az ágyatokra akkor is fordítva :)
2011. jún. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is így voltunk, megfordítottam őt az ágyban, igaz, hogy így a baldachin a lábánál volt, de sebaj. Az ágya másik oldalát ingerszegénnyé tettem: a rácsra fehér lepedŐt terítettem, a másik oldalon viszont sok játék volt. Amikor kivettem az ő szemmagasságában bohóckodtam neki, játékokat mutogattam és óvatosan arra fordítottam a fejét. Most 4 hónapos és úgy tűnik minden ok.
2011. jún. 23. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én babám is így tartotta, mert méhen belül elfeküdte szegény, nem volt helye.

Én is forgattam a kiságyban (úgy, ahogy már előttem leírták), játékokkal ösztönöztem, hogy a másik irányba nézzen.

Megoldódott a problémánk, nem is kellett sok idő hozzá!

Ja és neki a lábai is be voltak görbülve, mert az sem fért el bent, így azt is tornáztatnom kellett.

Kiegyenesedett a lába is, bár az hosszabb idő alatt jött helyre, mint az elfeküdt nyaka!

2011. jún. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a 6 hetes csípőficam szűrésen vette észre a doki, hogy jobbra tart a gyerek. Mi is az csináltuk, amit már írtak, fordítva raktuk a kiságyba, a pelenkázón a bal oldalán bohóckodtunk neki, és folyton óvatosan átfordítottam a fejét, hogy balra nézzen.

Szerintem kérd ki a dokid tanácsát. Egyik barátnőmnek pl Dévény tornára kell hordania a babáját, mert az egyik oldala nem úgy működik, mint a másik.

2011. jún. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szóltam az ortopédiai vizsgálaton. Az orvos gyógytornát javasolt, muszáj korrigálni a fejtartást, mert a későbbiekben akár tanulási problémák okozója is lehet.
2011. jún. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyémnek mindig bal oldalon volt 10 hetes koráig,ma 6 hónapos és minden ok! :)
2011. jún. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nézesd meg orvossal, de nem biztos, hogy baj van.

Kislányom is mindig egy irányba fordult, próbálgattam a már leírt praktikákat, de nem segített. Aztán megnézettem Dévényes gyógytornásszal, azt mondta semmi baj. Most 14 hónapos és igaza volt, teljesen rendben van.

2011. jún. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!