Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgásfejlődési hiányosságok...

Mozgásfejlődési hiányosságok külföldön?! Mit tesztek?

Figyelt kérdés

Külföldön élő és kis gyereket nevelő szülőktől kérdezem: abban az országban ahol éltek mekkora hangsúlyt fektetnek a kisgyermekkori mozgásfejlődésre.


Nem rég egy beszélgetés alkalmával szembesültem vele, hogy Svájcban nincs konduktor, "nem foglalkoznak" a gyerek mozgásfejlődésével. Ez így nem igaz persze, de nincs az a roppant szoros - tán túlzó- nyomon követés mint nálunk. itthon még az egészséges babákat is viszik dévényeshez, konduktorhoz, gyógytornászhoz, nem csak a koraszülötteket vagy akik tényleg le vannak maradva. A svájci babákat egyáltalán nem, még akkor sem ha teszem azt kimarad a kúszás vagy egyéb.


Kicsit mesélnétek nekem, hogy a további országokban mi a protokoll, hogyan kezelik. csak nálunk ennyire elterjedt, hogy ennyire nagyon korán és általánosan tornáztatják a pici babákat vagy ez máshol is így megy (Svájcon kívül)?


ápr. 29. 12:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
43%

Teljesen egyertelmu miert. Balkan, a penzt probaljak kiszedni az emberekbol.


Vagy szerinted fejlett orszagokban miert nincs ez ? En is Ny. Europaban lakom szo sincs arrol, hogy minden masodik gyereknek erre lenne szuksege. Ha van is, akkor meg ingyenes.


Szerinted egy fejlett orszag tudja rosszul, a vilagvezeto Mo. meg mindent tud, es jol csinal, azert tart ott, ahol ?

Azert jarnak elen a korai halalozasban, minden masodik gyerek es felnott elhizott, a gyerekeknek nulla immunrendszere, szetrohadt fogak mar ovodaskent, taplalkozaskultura nulla, gyumolcsfogyasztas a Kububan kimerul, sport nulla.

ápr. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Anglia. Magasròl tesznek rà. Kb. mindenre. Nincs is külön hàzi gyerekorvos, csak a sima.
ápr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%

Németországban éltek sokáig rokonaink. Mesélték, hogy ott nincs olyan védőnői hálózat sem mint itthon. Kétszer volt náluk és annyi. A kúszás totál kimaradt az unokahúgomnál és mindig utált hasalni azt mondták semmi baja nem kell vinni sehova.

Nem azt mondom, hogy itthon nincs szükség semmire, de én néha túltoltnak érzem az egészet.

ápr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom honnan veszed hogy Magyarországon elterjedt ez a tronasztatas,ha én magamtól nem viszem ide oda, a kutyat nem érdekli a gyerekem. A védőnők ha megvolt ami a listán szerepelt,hogy meg kell legyen,nem foglalkozott tovább a gyerekkel,orvos még annyira se. Én vittem magamhoz Devenyeshez,de két koklerbe is belefutottam. Tudod mi a baj? Hogy a szülők,azaz mi se tudjuk pontosan mit is kellene nézni,a szakemberek között sok a kokler. Kellene ezt is alapszinten tanítani,lehetnének rá tanfolyamok. De nincsenek. Így tapogatózik mindenki a sötétben,vagy a félhomályban, és üríti a pénztárcáját remélhetőleg szakmai tudást kapva érte.
ápr. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
78%

Pénz pénz pénz


Az állami rendszer túlterhelt, a határidőkhöz kötött vizsgálatra sem kapsz időpontot, kenheted a hajadra pl. a csípőszűrést.

Tudják, hogy a szülőknek a legérzékenyebb pont a gyerek, így, ha maga miatt nem, de a gyerek miatt kifizetik majd a magánellátást.

ápr. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
61%

4-es, hidd el a szakember eszreveszi, ha baj van. Egeszsegugyes vagyok, azert bizz jobban bennuk.


Mo.-n a PENZ beszel.

Mindenki Devenyeshez viszi, jo penzert, de minek ?

5 bol 4 gyerek rokkant lenne nelkule, vagy mi ?

Fenet, egyszeruen jol raszedik az embereket, akik be is veszik, ennyi.

ápr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
OFF, de most pont jól jöttek ezek a hozzászólások, mert épp kezdtem belelovalni magam az "öt hónaposan még miért csak egyszer fordult át és miért jobbra" lelkiállapotba. 😅
ápr. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

#6

Igen,mert te egészségügyis vagy,talán tudod mit kell nézni hova kell vinni

Nem azért vittem Devenyeshez,mert jokedvembol,henmem mert fogalmam sem volt alternetivakrol,hova vihetnem. nem volt támpontom

Az egészségügyi senkiben meg nem bízom feltétel nélkül,ami terhesgondozás címszó alatt megy katasztrófa,de ugyanaz a doktornő maganban már érdekes módon sokkal több mindent látott,elmondott. Szülés közben meg a kedves egészségügyis dolgozó kiköltözött. 2023-ban,Magyarországon. Most már feljelentenem de akkor abban a kiszolgáltatott helyzetben örülök ha nem maradtam ott. Vég nélkül sorolhatnam. Nem,nem bízok az egeszsegugyisekbenynem szolgáltak rá. Biztos van kivetelyegy kettővel én is találkoztam de nem ők a zöm.

ápr. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
*kikötözött
ápr. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.


4-es pont erre (is) gondoltam, a te esetedre. Gyerekorvos, védőnő kíséri a gyereked fejlődését, ők nem jeleztek vissza problémát és még is aggódtál. Elvitted szakemberhez, akit felülbíráltál, majd másikhoz, akit szintén.

Vajon tényleg ennyi ember nem vette észre hogy fejlesztésre szorul a gyerek, vagy benned van irreális félelem a sok riogatás miatt?


Elgondolkodtató, hogy nyugati országokban egyáltalán nem foglalkoznak ezzel, itthon pedig rengeteg friss anyuka attól fél, hogy teljes életre kiható és maradandó következménye lesz annak, ha a gyerek nem megfelelő szögben emeli a felét 3 hónapos 2 napos és 46 perces korában; tanulási gondjai lesznek, ha nem 2 hónapig kúszott, csak 2 hónapig és 3 hétig ráadásul nem váltott kézzel; viselkedési zavarod lesz ha azelőtt feláll, hogy ülni tudna; stb.


Az anyukák emiatt aggódnak és gyógytornásztól gyógytornászig rohannak. Kérdem én az összes brit vagy német gyerek a tankönyv betűje szerint fejlődik? Vagy nem és generációk válnak figyelemzavaros, bukdácsoló, kezelhetetlen kisgyerekekké majd később felnőttekké?

ápr. 29. 14:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!