Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha ásít a baba az mindig azt...

Ha ásít a baba az mindig azt jelenti h álmos és aludni akar?

Figyelt kérdés
4 hetes a babàm. Olvasgatok a témában (suttogó titkai 1). Ott azt írja h ez azt jelenti h le kell tenni aludni. Na az én babámat is próbáltam délelőtt letenni mert 2x ásított de az istenért se akart elaludni. Kb csak szopizás után alszik el vagy félálomba kerül és úgy teszem be a kisagyba és bealszik. Napközben és este is ugyan így. Jól csinálom így vagy a cicihez fogja kötni az alvást?
2021. szept. 23. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
4 hetesen és még később is teljesen normális, hogy a melleden alszik el. Amíg téged nem zavar, addig nyugodtan hagyd.
2021. szept. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

A babáknak sokszor segíteni kell elaludni. Ne várd el egy 4 hetes babától, hogy leteszed, és alszik...


Nem fog hozzászokni a ringatáshoz, ha ettől tartasz. De még kicsi ahhoz, hogy csak úgy elaludjon, altatni kell.

2021. szept. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

A suttógót légyszi ne olvasd!

2000-ben írták ANGLIÁBAN.

21 évvel le van maradva már a könyv, ráadásul a britek nagyon ridegtartás pártiak, mégha enyhítenek is pár dolgon.

Sajnos én is megvettem, aztán elég hamar rájöttem, hogy sántít valami.

2021. szept. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként még ha olvasod is mi van a suttogóban, nem ártana figyelmesebben.


"A Suttogó titkait a legtöbben az elalvásra szoktató módszer miatt veszik meg. A módszer lényege, hogy a babának meg kell tanulnia egyedül elaludni. A módszert nem szabad 8 hónapos kor alatt elkezdeni, de felhívja a figyelmet arra is a írónő, hogy túl sokáig se várjunk, mert egyre nehezebb lesz az átszoktatás és egyre tovább tart majd."

2021. szept. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
Vagyis bocsánat, magát a könyvet azthiszem New York-ban adták ki, de a nő brit és abban a szellemben írta a könyvet.
2021. szept. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlőre még a 4. trimeszterről olvass inkább! :)
2021. szept. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban élettanilag az ásítás a vér magasabb szén-dioxid koncentrációjára utal, ami persze lehet az elalvás előtti állapot is. Az elalváshoz teljes ellazulás kell, amit segít a folyamatos simogatás, a duruzsoló monoton hanginger, magzatvízben érzetthez hasonló enyhe, ritmusos mozgatás, ringatás. Mindez biztosított, ha az anya (vagy apa) testének melegét érzi, érzékeli a szülő szívének ritmusos dobogását stb.
2021. szept. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én kisbabám is szopizás közben vagy után aludt el, már a kezdetektől. Mindenki dorgált érte, de én semmiféle hátrányát nem éreztem/nem érzem. :) Elalszik, felállok mellőle, végzem a dolgom. :)
2021. szept. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!