Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállalnátok második gyereket,...

Vállalnátok második gyereket, ha nem tudtok nekik spórolni az életkezdésre?

Figyelt kérdés

A férjemmel mindketten családi hátszél nélkül indultunk, érettségi óta dolgozunk tanulás mellett, kis albérletben kezdtük az életünket - innen jutottunk el 30 éves korukban oda, hogy van egy viszonylag felújítandó házunk némi hitellel és egy kisbabánk. Meg közepes keresetű munkánk.



Szeretnénk második gyereket is, de nem tudom, mi lenne a helyes... Én utáltam, hogy mindenért gürizni kell, stresszelni, tudom-e fizetni az albérletet, lesz-e valaha lakásunk, ahova gyereket vállaljunk, totál kimerítő volt évekig heti 6-7 napot dolgozni meg tanulni, rengetegszer kiidegeltük magunkat a férjemmel, depressziósak voltunk, féltünk a jövőtől. És persze még most sem tartunk sehol azokhoz az ismerőseinkhez képest, akiknek segítettek a szülök.


Megfogadtam anno, hogy én már születésüktől kezdve gyűjteni fogok a gyerekeimnek, vagy nem is lesznek, mert nem akarok ugyanilyen küzdelmes életet nekik. De nem sikerül, hiszen hitelünk van, még gyűjteni kellene a hàz felújítására és a férjem szeretne élni is kicsit, nyaralni.


Szóval, most azt érzem, még ennek az egy gyereknek is nehézkesen tudnánk gyűjteni, de talán tudnánk - nem konkrétan lakást venni, mielőtt ezzel jöttök - , de legalább egy öneröhöz hozzásegíteni később. Kettőnek tuti nem fogunk félretenni egy fityinget sem.


De közben nagyon vágyom második gyerekre is, csak lelkiismeretfurdalásom van, ha arra gondolok, hogy egy szál semmivel kell majd elindulniuk az életben.


Nem tudom, mi lenne a jó döntés...



2021. szept. 28. 17:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Nehéz kérdés... Mi se kaptunk anyagi segítséget, de engem ez nem zavart, sőt örülök is, mert jobban megbecsüljük, amink van. Normál életszínvonalon élünk, és félre is tudunk tenni. A harmadik babánkat várjuk. Ha kevésbé állnánk jól, kettő gyerekünk akkor is lett volna, fantasztikus tesók.
2021. szept. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%

Én nem vállaltam. Pedig a gyerekemnek lesz két lakás öröksége is Budapesten (nagyon idős családtagok élnek benne jelenleg) mire felnőtt lesz, de így sem mertem. Én sajnos túl óvatos voltam mindig is, egész életemben.


Közben pedig olyan jó látni, ahogy a kolléganő 3 gyerekét terelgeti, nevelgeti. Én nem mertem vállalni.

2021. szept. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Én hálás lettem volna, ha csak egy szál semmivel indulok az életnek a rakás adósság helyett. Ettől függetlenül örülök, hogy nem azon múlott az életem, hogy tudnak-e nekem segíteni később a szüleim. Nem haltam bele, hogy magamnak kellett mindent megteremtenem. Legalább talpraesett lettem, és sokkal kevésbé félek a jövőtől, amióta kikecmeregtem az adósságtengerből, mert tudom, hogy nem vagyok életképtelen. Úgyhogy igen, ha csak annyi lenne, hogy nem biztos, hogy tudom finanszírozni a gyermekem önerejét a lakásvásárláshoz, akkor az engem nem tartana vissza. Simán lehet, hogy addig küzdök, amíg x év múlva még jobb anyagi helyzetben leszek, de akkor már teszem azt esélyem nem lesz szülni. Ha tisztességgel fel tudjátok nevelni, akkor szerintem ne félj.
2021. szept. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Igen. Sokminden változhat, mire felnő a gyerek.
2021. szept. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Én igen! Pedig engem sem támogattak meg a férjemet sem - megtehették volna bőven, de eszükbe sem jutott.

Mégpedig azért mert most hogy nagyon nagy bajban vagyunk mindenki lepattant igen hamar, egyedül a testvereimet hívhatom fel sírva és ők azok akik sose hagynanak teljesen elveszni. Pedig nem idilli a kapcsolatunk de tudjuk hogy igazan nagy baj esetén ott vagyunk.

Voltunk mi nagyon szegények is, voltak kisebb-nagyobb bajok, de mostmár tudom hogy ezek nem annyira számítanak.

2021. szept. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Úgy van 2 gyerekünk 30+ évesen, hogy még saját házunk sincs, ha én valaha öröklök is az színtiszta adósság lesz...
2021. szept. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%

Igen


Nekem voot hátszelem, de nem igazánanyagi, egy pici az is, de csak kölcsön..pedig gyerekként nagyon nélkülöztünk..én azt sem utãltam..megtanultam értékelni amim van, tervezni.


Emiatt van, hogy hitelmetes a házunk, igaz 10 êv gyűjtögetése van mögötte, és nem vagyunk sajnos nagykeresetűek...

Ez pont a fentiek miatt.. a tanulás rovására memt a fenntartásunk és az alapok megteremtése.

Ezt a gyeekeimnek nem fogom hagyni.


Ên nem gondolom, hogy életkezdést akarnék adni a gyerekeimnek, sőt..szerintem azt már nem is értékelnék.


Hanem az életkezdéshez az alapokat.

Oktatási és egyéb szemléletmódban való felkészítésben, tehát nem hagynám, hogy félbehagyja a tanulmányait... és türelemr tanitanám



( a mostani 40 -esek "adj uram azonnal" hozzáállásától hányingert kapok)

2021. szept. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Dettó ugyanebben a helyzetben vagyunk. Próbálok megbarátkozni a gondolattal hogy 1 gyerek lesz, de mindig motoszkál bennem, hogy mi lesz ha lesz még egy. Megáltjuk még, van 5 évünk ezen gondolkozni, mert 35 után nem szívesen szülnénk.


Azok a fránya anyagiak sajnos... kezdtük minuszból, ígéretekkel, meg nem hogy szülői hát széllel, de kb szembe széllel. Most 30 évesen 1 gyerek (10 éves kapcsolatban) és még csak gyűjtünk az önerőre. Néha úgy érzem sehol nem tartunk, és inkább lemondok a 2 gyerekes családról, csak erről az egyről tudjak gondoskodni megfelelően.

5 év múlva ha még mindig sehol nem tartunk, akkor megmaradunk ebben az állapotban.

2021. szept. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Persze. Sem a férjem sem én nem kaptunk hátszelet. Normálisan neveltek. Egyetemet önerőből végeztem el, a családom semmit nem fizetett bele, és diákhitel nélkül megcsináltam.


De ha jók a gyerekek alapjai, jellemben, és tudásban akkor a semmiből is felépítik az életüket. Én legalábbis hiába futottam egy közepesen jó karriert, a megtakarításomat elvitte egy súlyos betegség. Plusz akkor anyám is kihasznált anyagilag. Így én megtört karrierrel, gyógyuló testtel, és 0 pénzzel húztam fel az életem újra 27 évesen. 4 év alatt pedig többet értem el, mint előtte a 8 év alatt.


Szóval a férjünkkel mi úgy vagyunk, hogy a pénz értéke változó. Lehet mire felnő az a megtakarítás semmit nem ér majd, elveszhet, és ha olyan a gyerek el is herdálhatja. (megtörtént eset, hogy egy kolesztársunk örökölt 10 millát, és 2 hét alatt elbulizta). Úgyhogy mi inkább arra törekszünk, hogy a gyermekeink legyenek leleményesek, találékonyak, életre valók, akiket egy hamuban sült pogácsával is útra lehet bocsátani, akkor is megcsinálják a szerencséjüket.

Persze adni fogunk nekik, ha kérik, mert van miből. De csak a gyűjtögetésnek nem sok értelme van, ha olyan a gyermek.

2021. szept. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. szept. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!