Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Életkezdési támogatás nem...

Életkezdési támogatás nem érkezett meg, már egy éves a baba?

Figyelt kérdés
Nem találok sehol infót, hogy hogy tudunk az Államkincstárnál reklamálni. Egyszerűen nem kaptuk meg a levelet, amiben értesíteniük kellett volna, hogy megnyitották a számlát.

2016. febr. 16. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Hívd fel az államkincstárat és kérdezd meg.
2016. febr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

én úgy tudom az olyan mint egy megtakarítá, az állam tesz rá egyszer 40 valahány ezret és havonta nektek kell asszem 6000-et rátenni és a gyermek 18 évesen veheti fel..

(kamata alig van)

2016. febr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Lina63 ***** válasza:
57%

Nem vesztettél vele sokat szerintem. Nagyon megvan kötve mire lehet felhasználni és alig kamatozik. Engem hívtak miatta és alig bírtam lerázni a faszit, mert nem értette meg, hogy máshova kötöm le a pénzünket, azt mikor elkezdte mondani ismét, hogy mi merrre mennyi akkor mondtam nekik inkább költsék gyógyszerre az alap összeget, na akkor elköszönt.

Sokkal jobb lehetőségek vannak, mint az a fajta "támogatás"

2016. febr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem is akarnék rátenni semmit, de az alapösszeget felveheti majd 18 évesen, nem?
2016. febr. 16. 23:28
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
úgy nem
2016. febr. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem veheti fel???
2016. febr. 16. 23:37
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

első feltétele, hogy megkötöd a megtakarítási szerződésüket erre vonatkozóan.

ha nem izetnél havonta, akkor 18 év alatt a kezelési költség elvinné azt a 40 et


a MÁK irodában részletesebben elmondják szerintem mert én csak nagyjából tudom, mert én rákérdeztem anno de mivel a kamat majdnem nincs is, így nem döntöttem mellettük.

2016. febr. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. febr. 17. 11:29
 9/10 A kérdező kommentje:

Ideírom, hátha másnak is segít:

MÁK call center 452 29 00


Megkértem, újraküldik a levelet.


Ha nem nyitunk számlát, akkor is felveheti majd az összeget.

2016. febr. 17. 17:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Na ja, csak ha nem nyitsz start számlát akkor 40 ezret fog a gyerek felvenni ami kb 0 kamatozású letéti számlán van. Ha nyitsz start számlát(teljesen ingyenes) akkor viszont kamatozik és akár kétszerese is lehet... Miközben kb fél óra ügyintézés a különbség.
2017. aug. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!