Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiamnak (9 hós) új...

A kisfiamnak (9 hós) új szokása, hogy pelenkázás közben birizgálni kezdi a fütyijét. Hagyjam neki, vagy húzzam el a kezét?

Figyelt kérdés

2021. szept. 30. 12:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
68%

9!


Képzeld el, hogy normális embereknek a gyermekük felé NINCS sze.uális vonzalmuk.


Úgy tekintenek oda is, mint minden más testrészre.


Hihetetlen, igaz?

2021. szept. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
32%
#11 oké, hogy nincs. Ba de hogy cuki, amikor ráncigálja magának, szerintem túlzás.
2021. szept. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

12. Igazad van. Nem cuki. Az már talán tényleg túlzás.


Nekem lányom van. Sokszor kell(ett) kenegetnem neki Beliemával, mert a sok antibiotikumtól gyakran begyullad neki. (alapbetegsége miatt nagyon gyakran beteg)

Adja az ember a kúpot, keni a fenekét, stb. Ezek hozzátartoznak a gyerekneveléshez.


De nem kell minősíteni, hogy cuki, vagy ciki.

Az a lényeg, hogy valamiféle túlzott szemérem miatt nehogy elhanyagolja a szülő az intimebb testrészek tisztítását, ápolását.

És a gyereket is hagyni kell, hadd ismerkedjen vele. Valamint tanítani, hogy bánjon velük. (tiszta kézzel nyúlunk oda, stb).


Szerintem.

2021. szept. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
86%

Normális dolog az tuti. Az rajtad múlik, mit szeretnél, annyi, hogy ne szidd le érte, és ne állítsd be gusztustalan dolognak, mert zavart okozhatsz nála.

Egyébként engem rohadtul zavar, mikor pelenkáznám a gyereket, (ő már lassan 2 éves) és elkezdi ráncigálni magának, én nem engedem, elveszem a kezét. Azért nekem sok volt, hogy egyből nyúl a pelenkájába, rángatja, közben vigyorog vagy ilyesmi.. Ráadásul egy idő után egyre többet csinálta, éjjel kibogozta a bodyból is, rugiból is, aztán összepisilte magát reggelre, akkor viszont már mérges voltam.. Vettem neki hátul gombolós ruhákat, amiből nem tudja kipakolni. Engedtem ismerkedni a kádban, vagy ha nyáron a kertben kisboxerben szaladgált, és boxeren keresztül fogdosta, de azért mindennek van határa.

2021. okt. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
75%

#14 én is így gondolom. Kezdetektől meg kell tanítani azt is, hogy mit illik és mit nem. Márpedig a nemiszerv piszkálása nem minden helyzetben elfogadott.

Nem cuki, amikor bölcsiben, oviban matat a bugyiban, mert anyuci vigyorogva nézte, ahogy ráncigálja magának.

Fürdés és olyan helyzetben, amikor nincs közönség, oké, de amikor valaki ott áll közvetlenül felette (és készenlétben tartja a pelenkát, esetleges szökőkút miatt) szerintem nem jó. Sőt, beteges.

Nem lesz semmi baja a gyereknek, ha pelenkázás közben (nem durván vagy megijesztve, esetleg szégyenbe hozva) anyuka rászól, hogy ezt most ne csináld.

2021. okt. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Ó, hát csak felfedezi, amit nem lát a pelus és a babapocak miatt se nagyon. :) Én elveszem a kezét pelenkázáskor, mert richtig akkor nyúlkál oda, amikor még takarítom ki a kakiból, és ugye gyakran a zacsi alja is kakis, és oda pont nem kéne piszkáljon olyankor. Egyébként hadd fedezze fel, ez nem az a típusú magához nyúlás, mint a felnőtteknél, köze sincs hozzá. Csak kíváncsiság. Az pedig egy baba alapvető tulajdonsága.
2021. okt. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!