Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok folyton sikoltoz...

Mit csináltok folyton sikoltozó 1,5 évesetekkel?

Figyelt kérdés
19 hónapos fiam új hobbija, hogy non stop mindenért kiabál, sikítozik. Ha valami nem sikerül, ha valami nem úgy van ahogy ő azt elképzelte, ne adj isten esetleg valamit nem szabad csinálni amit ő akar, olyan iszonyatos sikításba kezd, hogy beleremeg a dobhártyám. Már kezdek nagyon belefáradni, mert nem tudok rá megoldást! Hiába próbálom szép szóval, határozottan, kicsit erősebb hangsúllyal, semmi sem használ! Ti mit csináltok ilyenkor? Mondjátok hogy nem egyedi eset!?! :) Van még egy ilyen rosszcsont gyerek mint az enyém??
2010. szept. 1. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Nem egyedi eset.

Én egyszerűen nem figyelek rá ilyenkor, és abba is hagyja. Több ilyen időszakunk volt, először 8 hónaposan, amikor a hangját kezdte próbálgatni, aztán még 2x eddig, a korát már nem tudom, de most 25 hónapos, tehát 8-mondjuk 22-ig lehetett valamikor ,mert mostanában nincs. De nem gondolom ,hogy nem is lesz már. Túl kell élni és rövidebb ideig tart, ha nem nézel oda, elfordulsz, elkezdesz mást csinálni, pakolni, mosogatni, nem foglalkozol a gyerekkel. Ugyanúgy, mint a hisztinél. Nekem ott is az vált be. Még soha nem volt olyan, hogy lefeküdt volna a földre vagy csapkodott, dobálózott volna hisztinél. Bár lehet ,hogy ez vérmérséklet kérdése is. Szóval kitartás, el fog múlni!

2010. szept. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Bevittem a szobájába,és hagytam ordítani. Ha látja,hogy nem törődsz vele,majd abbahagyja a sikítást.
2010. szept. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elkezdek nevetni.Ez eddig vebált, amikor esetle nem, akkor otthagytam,és elhallatott és utánam jött.
2010. szept. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lányom egy éves,nemrég kezdte a sikítozást.Vagy nem figyelek rá vagy elkezdek neki valami új dolgot magyarázni és mutatni,a sikoltozását figyelmen kívűl hagyva,erre meghlepődik és már el is tereltem más irányba a gondolatait.
2010. szept. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A nevetés őt jobban felbőszíti! :D

A figyelmen kívül hagyás úgyszintén. Jön utánam és folytatja, ha nem figyelek rá pár percen belül átcsap iszonyú hisztibe... Hagyjam hisztizni? De van amikor egy órát is képes sírni úgy belelovalja magát! Nem tudom mit tegyek... :(

2010. szept. 2. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!