Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos hisztis baba? Ha...

4 hónapos hisztis baba? Ha megyünk valahova mindig hisztis, ordít. Más is van így? Mit csináltok a babával? Meglátja hogy idegen helyen van, és ordít, nyugtalan, képtelen vagyok megnyugtatni. Valami ötlet, tanács?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 07:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Már megint el kell mondanom, h 1 éves kor alatt, főleg 10 hónapos alatt egy gyereknek nincs akarata, így NEM hisztizik. Ennyi idős gyereknél a sírás bármilyen formája diszkomfortot jelez.

Valószínűleg a gyereked jobban szereti a megszokott helyét a megszokott napirenddel. Ami ezzel nem egyezik, az rossz a számára, nem kellemes élmény.

2011. nov. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez még nem hiszti, vagyis nem manipulálni akar téged. Valószínűleg arról van szó, hogy valamilyen diszkomfort érzése van. Nem éhes, nem szomjas, nincs melege, nem fázik, kényelmesen van öltöztetve, nem kényelmetlen neki a babakocsiban/hordozóban? Elejétől fogva sír, vagy valamennyit azért türelemmel visel? Az is lehet, hogy túl sok inger éri, némely baba ezt nehezen viseli. De hallottam már olyanról is, ahol az anyuka parfümje zavarta, amit otthon nem használ, így idegen volt a babának. Nem álmos, amikor viszitek? Sétálni szoktad vinni? Azalatt hogy viselkedik?
2011. nov. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapos baba nem hisztis! Maximum a komfort érzete nem a megfelelő és ez a sírás oka. Megnyugtatni csak úgy lehet, ha az anyuka nem hisztiként fogja fel a viselkedését,ilyenkor próbál lehiggadni. Mert a babák megérzik és átveszik az anyukák nyugtalanságát. Már az anya hanglejtéséből, érintéséből következtetni tudnak, hogy valami nincs rendben.

Tehát fontos a türelem. Ilyenkor, ringasd, öleled, beszélj,énekelj hozzá.

2011. nov. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Elejétől fogva vittük magunkkal, és nem volt gond. kb másfél-2 hónapja viselkedik így. minden nap sétálunk min. 1szer, babakocsiban, ott egyből el is alszik. Ha megyünk valahova, mindig előbb megetetem, és utána indulunk. ha rokonokhoz megyünk, kinn szoktam hagyni a levegőn, alszik kb egy órát és utána viszem be, de akkor is sír. ezért nem értem a dolgot. Ha ott az idő megetetem, de utána ismét sír.
2011. nov. 23. 08:20
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
MErt nő, változik, változnak az igényei, változik a szemlélete. Megismer dolgokat, amikről már el tudja dönteni, h az számára jó v rossz. Úgy látszik mostanában a rokonlátogatást nem csípi valami miatt. Valószínű eltelik 1-2 hónap és akkor meg már hazavinni nem lehet, mert ott érzi jól magát.
2011. nov. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nálatok a nap csak abból áll: tisztába teszed, megeteted, és alszik a baba?

2011. nov. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem dehogyis! Reggeli után játék amíg el nem alszik, tízórai után sétálunk, ott kipiheni magát ezért ebéd után nem alszik el egyből, akkor szoktunk többet játszani, kukucsolni, csiklandozni, tornázni. majd az uzsi után általában mondókázunk, vagy énekelgetek neki. mikor épp mi tetszik neki.
2011. nov. 23. 08:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Én gyerekeim is ilyenek voltak, kb egy éves korig.

Első totálba végigordította a vendégségeket vagy rajtam vagy az apján.

Második csak kb negyed óráig, utána meg le sem szállt rólam. Sok értelme nem volt elmenni itthonról, mert nem tudtak babázni vele sehol. Ha átjöttek a vendégek hozzánk, akkor fel lehetett venni.

Nincs ötlet, nincs tanács, majd elmúlik, most ilyen a babád. Ha nem akarja, ne add oda másnak, te vagy neki a biztonság. Ha lehet, inkább menjenek hozzátok.

Nem hisztis a babád, egyszerűen csak jobban érzi magát a megszokott környezetében.

2011. nov. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nincs hiszti piszti ilyen koru babánál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. nov. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Remélem, azért nem sírsz a monitor előtt. Nem vagy szörnyű anya, csak még mindig van mit tapasztalni. Meg majd jönnnek az új tapasztalatok az évek folyamán, a második, harmadik, negyedik stb babánál. :)
2011. nov. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!