Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud a 14 hónapos babád?

Miket tud a 14 hónapos babád?

Figyelt kérdés
Az én lányom már teljesen önállóan megy, a formabedobóba próbálja a formákat dobni, persze nemigazán sikerül neki, egymásra rakja az építőkockákat, 1-2 dolgot megmutat, például a Coccolino öblítőn lévő mackót, hallgat a nevére, annyit mond, hogy baba, mama de ezeknek még nem tudja a jelentését, csak úgy a saját kis nyelvén halandzsázik. Kicsit aggódom, mert például nem tudja a testrészeit, tehát nem tudja megmutatni, hogy hol van a haja stb. Tudom, hogy minden baba más és más, de azért kicsit idegesít. Sokat beszélek hozzá, próbálom neki mondani, hogy apa, hogy mondja azt is viszont azt sem mondja. Nem tudja az állathangokat, azt is szoktam neki mondani és utánozni, mondom neki, hogy mondja ő is, hogy hogy csinál pl a kutya de nem utánozza. Nem erőltetek rá semmit persze, ő fejlődik a saját kis tempójába. Rengeteget pakolászik stb. A sziára sokszor integet, ha mondom, hogy megyek valahová akkor egyből integet, viszont puszit nem dob, vagyis nem tudja, hogy hogy kell. Kíváncsi vagyok, hogy a ti babáitok miket tudnak, illetve hogy ők tudják-e például az állathangokat utánozni stb. Szép napot nektek! :)

2021. okt. 9. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A testrészekre a 2 éves státusz kérdez rá....

18 hónapos korára kell 5 szó, szókezdemény, vagy hangutánzó. Összesen. Minden értelmetlen de következetesen használt szóalal beleszámít.

2021. okt. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sokat vársz egy 14 hónapostól. A fiam is annyi idős lesz 11-én, de nem is integet. A kockákat nem pakolja,csak szépen megvárja míg felépítem és módszeresen lerombolja. Még csak ágy mellett lépked,járni/állni nem tud. Ismer pár szót,tudja mit jelent (mama,apa,kutya,autó) de mondani kb.az "aba" és a mama amit tudatosnak mondanék. Én nem aggódom,szerintem halad a maga tempójában,nincs elkésve semmivel.
2021. okt. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb. egy kétéves szintjét várod ah egyévesedtől...
2021. okt. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

14 hónapos fiam ia hasonló szinten van, de ő formabedobozik. Helyette mindenre a mamamamaa -t használja. :)

Most múlt egy éves, bőven van ideje fejlődni

2021. okt. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! A védőnőnk kérdezte, hogy állathangokat utánoz-e, illetve olvastam is, hogy ilyenkor már pár testrészükre kérésre rámutatnak. De akkor megnyugodtam. Egyébként elég sok mindent megért, az "iszol?" vagy "kérsz inni?" kérdésre egyből kiköpi a cumit és tátja a száját, az "elkaplak" - ra elszalad előlem és elbújik, illetve pár napja a szeretlek szóra odabújik hozzám. Írjatok még nyugodtan, hogy j
2021. okt. 9. 11:40
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, a kislányom elküldte. Szóval azt szerettem volna még írni, hogy írjatok még, hogy miket csinálnak a babáitok, hogy néz ki egy napotok stb.😊
2021. okt. 9. 11:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen oké a lányod, az enyém dolgokat könyvben, testrészt 15 hosan kezdte mutatni, állathangot nagyon későn, 2 éves kor fölött, 3 éves kora után kezdett beszélni.
2021. okt. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A testrészeket neked kell neki megtanítani, magától nem fog felvilágosodni. Kisfiam 11 hónapos, tudja a hasát, fejét, fülét és a lábát, mert sokszor mondva van neki pl fürdés közben, hogy megmosom a pocakod, lábad stb...
2021. okt. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Természetesen mondom és mutatom neki, hogy hol a haja, hasa, feje, keze stb. de elkezd nevetni és csapkodni.
2021. okt. 9. 18:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én babám utálja a formabedobót és a kockaépítést is, viszont már 11 hónaposan tudott állathangokat utánozni. 14 hónaposan a testrészeit is meg tudja mutatni.

Ahány gyerek, annyi féle.

2021. okt. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!