Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos babád mond már...

14 hónapos babád mond már szavakat? Miket?

Figyelt kérdés
Az enyém még nem akar. Korábban már mondta, hogy baba és mama, de nem használja. Inkább mutaogat, nyög, szuszog,ha kell valami neki. Meg mindenféle hangokat ad ki, de nem igen akar szavakat mondogatni.
2011. okt. 17. 13:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát az én 15 hónapos fiam sem akar még beszélni.
2011. okt. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

15 hónapos a lányom és kb.2 hónapja használja ezeket a szavakat:

baba,mama,papa,apa,anya,bácsi,néni,fáni,elment,busz,autó(ótó),keze,Mira(így hívják),Balázs,ruci,sapi,gyere,nem-nem,leszálsz(ő azt mondja,hogy leszá),hamika,fagyika


Sok szót mond,tisztán és érthetően,menni viszont még csak 2 hete tud.Úgyhogy nem kell aggódni,mert a gyerekek nem egyformán fejlődnek.Ovis korukra beérik egymást.

2011. okt. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én 14,5 hósom pont tegnap kezdett először egyáltalán megpróbálkozni azzal, hogy válaszoljon a mint mond a cica? ("Mmm") ...kutya? ("Vvvv")... kacsa? ("bá") és társai kérdésekre. Ő is inkább mutogat és kérdezi: "Eee?"
2011. okt. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem se akar semmi mondani babanyelven be nem áll a szája és csak nem tom rábirni hogy legalabb 1-2 szot mondjon ki mit csinaljak?mit tennétek? 13 hós lány
2011. okt. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazából sok szülő parázik ezen, mert van pár anyuka, apuka aki nagyon elvan szálva a gyerekétől. Ami az igazság, hogy a gyerek 2 éves kora után beszél tudatosan, azaz, amit addig kimond, nem igazán van tisztába vele, hogy mi az értelme, vagyis nagyon ritka esetbe. Amikor a baba kigügyög egy MAMA szót, az anyuka már szalad, hogy beszél a gyerek, holott csak hangokat utánoz. Az én babáim lassan két évesek, de még csak most kezdik mondogatni tudatosan, hogy *mamma gyeje* :D meg *hamm*, *tej* , *tea*, *baba*, meg hasonló könnyen kiejthető szavakat, amiket eddig is mondtak, de nem értették igazán mit is jelentenke. Úgyhogy nem kell megijedni ha úgy érzed, hogy a te gyereked még nem beszél. Mert ahogy írtam, nem benned van a hiba, vagy a picibe, csak egyesek büntudatott keltve benned túlságosan felnagyítják a dolgokat. Amivel nincs baj, mert mindenki büszke a gyerekére. :D
2011. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
igen csak nagyon nehez nekem van egy barátnöm Bogitol 2 héttel fiatalabb s legalabb 10 szot tud mondani, mig az enyém mindent megért megcsinalszalad fut,de hiába mondokázunk egész nap gyerekdaokat hallgatunk amitöl már zsong a fejem, képeket nézegetünk..semmi...csak babanyelven. remlem tényleg már csak pár hónap s kimond egy két édi bébi édesen csengö szót :D de még mit lehet tenni? Türelem csak ennyi lenne a megoldás?
2011. okt. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

13.17 vagyok.Én senkiben nem akartam bűntudatot ébreszteni,de az én lányom tudatosan használja ezeket a szavakat.Tudja melyik,mit jelent,és mikor kell használni.

Viszont mint írtam menni meg csak 2 hete tud,míg más gyerekek 1 évesen már vígan szaladnak.

2011. okt. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nálunk csak az "apa"-t használja rendelteésszerűen.

ezenkívül mondogatja hogy mama, hoppá, elment, anya, vaú -de ezeket csak utánozza.

2011. okt. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

14 hós fiúk, egy hónappal előbb születtek (így 13 hósnak számítják őket fejlődésben)

Egyik már 1 hónapja biztos hogy mondja hogy apa, azóta bővült: hívja a ciciát hogy cszzz!, hapci, pa(paradicsom), pápá, brr,

Másik: apa, papa, brr (kisautó)

2011. okt. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
14hós a lányom,ezeket mondja:mama,baba,vava,kaka,gyere,kérem,cica,kettő,móni,cocó. Még sokmindent próbál utánozni,de ezeket használja legtöbbet. Szerintem ez is minden babánál más,nincs vele semmi gond,ráér még. Például az én lányom ma adott először puszit,pedig azt olvastam itt,hogy más babák már 10-11hósan tudnak.
2011. okt. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!