Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen mennyiségeket eszik 14...

Milyen mennyiségeket eszik 14 hónapos babád, ha azt mondod rá NEM jó evő?

Figyelt kérdés
2012. máj. 29. 15:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Egy nap hányszor, mennyit és miket eszik?
2012. máj. 29. 15:42
 2/5 anonim ***** válasza:

Lányom jó evő volt.

Naponta 5x evett, és nagyjából 200 grammnyi adagokat. De ezt pontosan nem tudom megmondani, mert akkor már sok dolgot evett velünk, és a rendes kajákat nem méregettem. Arra emlékszem, hogy 200 grammnyi joghurtot simán bevágott, és volt, hogy ugyanannyi levest evett ebédre, mint én. :)


Én azért tartottam őt jó evőnek, mert akár 10, akár 20 akár még több falatot evett, azt mindig jóízűen ette, és bármit hajlandó volt megenni.


Barátnőm kisfia többet evett a lányomnál, ő mégis azt mondta rá rossz evő, mert nem volt hajlandó leülni a gyerek egy helyben kajálni, hanem állandóan rohant utána a barátnőm, no meg kicsit válogatósabb volt, de amit szeretett abból sokat evett.

2012. máj. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kisebbik fiam nagyon rossz evő. Most 2,5 éves, de nagyjából 14 hónaposan is ugyanígy evett.

Naponta ötször kínálom meg. A főétkezéseknél (reggeli, ebéd, vacsi) mindig asztalhoz ülünk, a tízórait, uzsit sokszor menet (játék) közben eszegeti, főleg ha a kertben vagyunk. Így általában jobban is eszik. Ha leültetem az asztalhoz, akkor legfeljebb 3-4 percet ül ott, utána feláll és megy játszani. Ennyi idő alatt van, hogy megeszik 8-10 kanál ételt is, de a legjellemzőbb az, hogy kb. 2-4 kanállal eszik, vagy gyakori az is, hogy egyáltalán nem eszik. Általában azért minden nap van legalább egy étkezés amikor (önmagához mérten) nagyobb mennyiséget eszik, a többi alkalommal pedig csak pár falatot, vagy semmit. Ennek köszönhetően vékony testalkatú fiúcska, és ugyan magasságban nem marad el a kortársaitól, a testsúlya szerintem lehetne kicsit több. Vannak nagyon rossz napok is, amikor az egész napi kajája kb. egy fél alma, egy fél kifli, meg egy kis pohár tej, és mégsem éhes.

Ma is egy rossz nap van (csak étkezés szempontjából): reggeli pár falat májkrémes kenyér paprikával, az ebédből 3 falat, és most este hatkor még mindig nem éhes, mert a vacsorára rá sem bír nézni. Nem értem ezt a gyereket.

2012. máj. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok újra. A "miket eszik" kérdésre elfejtettem válaszolni.

Kedvencei a tésztafélék és a levesek, valamint a rántott husi és a sült krumpli, ezért igyekszem ennek megfelelően főzni. Főzelékek (főleg a káposztafélék, és a spenót) rakott ételek (pl. r.krumpli, r.kel) ritkán kerülnek az asztalunkra. Főzelék helyett gyakran szoktam krémleveseket (z.borsó, brokkoli, zeller, stb.) készíteni zsemlekockával, na azokból eszik rendesen.

Tejtermékek közül csak a sajtot nem eszi annyira, minden más jöhet.

Gyümölcsök közül télen csak az almát eszi meg, a citrusfélék és a banán nemigen jöhet szóba nála. A tavaszi, nyári, őszi gyümik általában jól mennek, főleg az eper és a málna.

Emlékeim szerint 14hónaposan is ugyanezeket ette már.

Válogatósnak annyira nem mondanám, csak keveset eszik.

2012. máj. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsi kérdező!!!


Kedves válaszoló, mekkora a fiad?

Az enyém 2.5 éves múlt, 12.6 kg. A magassága 2 évesen 90 cm volt, most kb. 94 lehet.

Ő is iszonyatosan rossz evő, nagyon válogat. A tiad legalább megeszi a krémleveseket, meg paprikát a májkrémes kenyérhez???!!! Az enyém nem eszik meg semmilyen főzeléket, normális kaják közül a leveseket eszi meg nagyjából, rántott csirkemell, rántott halrudacska, rántott sajt. Nagyjából ennyi. belenyal még a rizses húsba is. Nem eszik felvágottakat sem. Viszont megy/menne befelé a puding, túrórudi, süti, keksz ezerrel. Gyümölcsök közül almát szokott enni.

2012. máj. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!