Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől mutat kevesebbet a...

Mitől mutat kevesebbet a mérleg, ha van elég kakis és pisis pelus?

Figyelt kérdés

Igény szerint szoptatom, 12 napos. Van bőven tej, már a kórházból úgy jöttünk haza, hogy megállt a súlycsökkenés, és itthon már csak napról napra többet mutatott a mérleg.

Most így az első hetekben a saját megnyugtatásomra, minden este fürdés előtt ráteszem a mérlegre, hogy lássam, szépen hízik-e. Eddig rendben is volt. De a tegnap esti mérés kevesebbet mutatott, mint az előző nap. Pedig bőven van pisis pelusa (és nem csak 1 pisivel, hanem konkrétan teli pelenka) és napi 3-6 kaki (ami nem ilyen kis mini, hanem rendes adag). Nem is értem, mitől mutatott kevesebbet... Ha ennyi minden jön ki, akkor nyilván befele is megy bőven.

Azt mondta a védőnő, hogy 2 hetes korára el kell érnie a születési súlyát, de az már csak 2 nap, és tuti nem fog annyit hízni ez alatt.


2021. okt. 10. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez csak egy nap volt, akkor ne érdekeljen. Az semmit sem jelent. Tegnap fürdés után kakilt, ma meg előtte, ennyi.
2021. okt. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ mikor evett előtte, mikor kakilt előtte. Ne mérd meg minden este, csak magadat stresszeled. Mérd meg mondjuk 2 nap múlva, biztos több lesz.

Lehet hogy tegnapelőtt előtte evett, és nem pisilt, tegnap pedig régebben evett és hatalmasat kakilt. Máris lehet akár 150 gramm különbség.

2021. okt. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj. Mondanám, hogy ne méregesd minden nap, de én is kb egy hónapos koráig minden nap mértem, az első két hétben meg napi többször is, szóval tudom, hogy nem olyan egyszerű ezt elengedni. Az enyém 17 naposan érte el a születési súlyát, nagy dolog. Szóval nyugi, rendben van a babád, csak tegnap valamiért pont nem úgy volt, ahogy eddig. Ahogy írták, lehet, hogy épp többet kakilt vagy fürdés előtt régebben evett. Bármi előfordulhat, de egy nap miatt nem kell aggódni. (Utólag könnyű okosnak lenni, tudom, de 2 hónap múlva már a fejedet fogod majd, hogy ilyenen paráztál)
2021. okt. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Istenem, de jó, hogy nem volt mérlegem..

Csak arra jó, hogy idegesítse a friss anyukát.


Szopik eleget? Nincs túl gyakran cicin? Mert akkor pl mindig csak a vizes előtejet szopja ki, a zsíros meg benn marad. Azért 1.5-2 óra teljen el 2 szoptatás között.

(2 évig szoptattam igény szerint).


Lehet, hogy épp pisilt egyet mérleg előtt.

2021. okt. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, akkor nem aggódnom :) Csak beletette a fülembe a bogarat a védőnő is azzal, hogy 2 hetes korára vissza kell nyernie a születési súlyát és még azt is hozzátette, hogy legtöbb baba már hamarabb is visszanyeri.

A tesóját is mértem eleinte ugyanígy minden nap, de ő nagyobb ütemben hízott, és sose mutatott kevesebbett a mérleg az előző napihoz képest, pedig ő aztán napi 10-12 kakis pelust is kitermelt. Ott totál jó volt ez a dolog, teljesen lenyugodtam tőle, hogy elég a tej

2021. okt. 10. 13:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem heti egyszer merd. Nyugi, nem lesz semmi gond. Jók vagytok!
2021. okt. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4es vagyok. Miért is lettem lepontozva??

Van olyan tapasztalata annak, aki lepontozott, mint nekem?

Kétlem.

Én 2 évig szoptattam. Mégpedig egy beteg gyermeket úgyhogy hadd tudjam már...


Ha gyakrabban teszi mellre, mint 1.5-2 óra, állandóan a vizes előtejet fogja szopni. Ami egyrészt hasmenést és hasfájást okoz, másrészt nem hízik tőle a baba.

Ezért fontos, hogy pl ne félóránként szopjon. Annak nincs értelme.

A gyomrának se jó, ha keveredik a friss tej a félig megemésztettel.


Amúgy meg kérdező, van a neten percentil görbe, amit tudsz vezetni.

Nekem a gyerek 3 éves koráig kellett írnom az adatokat.

Majd megírom a honlapcímet, meg van valahol.

2021. okt. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7es vagyok. Megkerestem:


[link]

2021. okt. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amúgy meg, ha nem fog hízni, vinni kell orvoshoz. Nincs más megoldás. Ott majd kiderül, mi a probléma.

De ne aggódd túl! Nem lesz ott semmi baj!

2021. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!