Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mutat a mérleg 4kg al...

Miért mutat a mérleg 4kg al kevesebbet ha nem is ettem diétás ételeket?

Figyelt kérdés

sziasztok, az lenne a kérdésem hogy pár napja kb 5napja a mérleg mutatott 75kg ot,

de ma reggelre 70et mutatott,

hogy lehetséges ez?

tegnap kb 20óráig bezárólag ettem mindent, persze nem sokat, de csokit,kalácsot,1db mekis szendvicset, plusz a diétás ebédem(geillezett csirkemell, brokkoli) .

miért mutat kevesebbet? ilyenkor amikor csokikat ilyen szarokat eszek akkor többet mutat másnap reggelre,

persze örülök neki ha fogytam, de ez vissza fog menni 75re? vagy már innen 70ről fojtatom a diétát és a fogyást?



2021. márc. 29. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Szar a mérleg

2. Először este mérted magad, utána meg reggel

3. Rengeteget mozogtál

4. A ciklus másik szakaszában vagy


Illetve ezek kombinációja.

2021. márc. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mindig reggel mérem magam fürdés után mielőtt nem ittam vagy ettem semmit, a mérleg az jó mert páromnak ugyanannyit mutat, mozogni mozogtam de ennyit?
2021. márc. 29. 12:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fogyás, hanem nagyrészt a szervezetedben tárolt víz ingadozása. Másrészt nekem a "diétás" ételektől _rövid távon_, tehát másnapra nőni szokott a súlyom, tészától, édességtől ilyesmitől csökkenni. Ennek az az oka, hogy másnap még ott van az emésztőrendszeremben a kaja. Ha az a kaja egy nagy adag párolt káposzta (kevés olajjal elkészítve 0-hoz közelítő kalóriatartalommal), annak a rosttartalma megköt egy csomó vizet és azt mind beleméri a mérleg. Ha grízes tésztát ettem, az több kcal de kevesebb súly a belekben. Nem baj, ha gyakran, akár naponta méred magad, de mindig átlagold ki az elmúlt 1 hetet, ne az utolsó napit nézd.
2021. márc. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Abban biztos lehetsz, hogy 5 nap alatt nem fogytál kg-ot. Amit az egyes írt azok közül valami, vagy esetleg többnek a kombinációja.
2021. márc. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3-as válaszoló,

akkor most mennyi valójában a sújom? hogy tudom megmérni magam? mikor mérjem meg hogy ne zavarjon bele semmi? se ilyen salakanyag dolog se ilyen megkötött dolog.

ne egyek 24óráig? és utána? mert így nemjó hogy összezavar a mérleg.

2021. márc. 29. 15:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, amit szeretnél, az fizikai lehetetlenség. Ha szeretnél egy nagyon jó közelítő értéket, akkor mérd egy hétig minden reggel, pisilés után, reggeli előtt, ruha nélkül, és számítsd ki az átlagot. Egyébként az se mindegy, hogyan lépsz rá a mérlegre, ezért azt is szokták javasolni, hogy minden alkalommal 3 mérést végezz, a legkisebb és a legnagyobb értéket felejtsd el és a középsőt vedd figyelembe.
2021. márc. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
most például megettem 2szendvicset, plusz ittam rengeteget és ígyis teljesen pulóverbe ruhákba mutat 70kg ot, és eddig ugyanígy ruhákkal 75öt mutatott, ez a 70kg akkor maradni fog? vagy valamelyik nap hirtelen visszajön az az 5kg?
2021. márc. 29. 16:12
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem tök mindegy? A tükörbe nézz, ott van a lényeg.
2021. márc. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a mensi előtt szokott megugrani a súlyom, utána meg lemegy. Nem kell ezekkel a dolgokkal törődni, az ingadozás nem számít.
2021. márc. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát igen, a fontosabb az ami a tükörbe látszik :)
2021. márc. 29. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!