Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos babátok miket tud?

20 hónapos babátok miket tud?

Figyelt kérdés

Kicsit úgy érzem, fiam le van maradva, de csak november közepére van időpont neurologiara, ahol meg tudom kérdezni.

Napirendetek is érdekelne :)



2021. okt. 12. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ,milyen téren? Egy 20 hónapos már elég szerte ágazó képességekre szert tesz.

Játszani már nem játszik szinte csak random felkapott tárgyakkal.Kapott most nagyiéktól 3db fából készült helyre pakolós játékot,az tetszik neki.Kis asztalkája van,azon szokott rajzolni még (vagyis inkább az asztalra,de hát az is csak ugye olyan baba firka.. 🤣),vagy tologatja rajta az autókat.

Játék terén ennyi..építkezni nem szeret.


Beszélni még nem tud egyáltalán,de mutogatni mutogat.Abszolút érthető mit akar,bár jó lenne ha lassan már egy-egy szót legalább próbálna mondani,nem csak gagyogna :D

Érteni viszont minket is ért,szinte mindent.(más kérdés,hogy akarja-e éppen érteni amit mondok.A 'nem szabad' nagy ellensége..:D)


Járni 2 hónapja jár,de most már háttal is.És ami rosszabb: CSUKOTT SZEMMEL.

Nem tudom,hogy honnan szedte vagy mi ebbe a vicces,de én fél percenként szívrohammal küzdök amikor összeszorított szemekkel vigyorogva keresi az utat tereptárgytól tereptárgyig.


Enni eszik mindent,az étvágyával nincs problémám,inkább azzal hogy válogat.Nyílván én sem eszek meg mindent,de ő végleg csak a pár kedvenc kiszemelt dolgot.Főtt ételt,kenyeret,péksüteményt minden mennyiségben,a hús már problémás.Abból egy falatot se hajlandó.Se sülve,se főve,se rántva,se darálva,se felvágott formában,sehogy.


Úgy..ennyi ami eszembe jut,ha egyéb érdekel tudok írni sajátról.

De minden baba más ütemben fejlődik,nem baj az ha valamiben egyik-másik lassabb.

Látod,nekem is 18 hónapos korára indult el a baba,másé már simán 8-12 hónaposan jön-megy.Beszélni se beszél,másé már szavakat minimum mond. :D

2021. okt. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ 😊 járni hamar elkezdett viszonylag, 1 évesen már megtett pár lépést önállóan, de sok idő kellett, mire normálisan járt és nem esett annyit, de ez annyira nem aggaszt jartunk/járunk tornára (hipoton).

Inkább az agyi fejlődés, ami aggaszt. Szinte semmit nem ért meg, amit mondok, könyveket nézegeti, de nem mutat semmire. Rendszeresen kell jarnunk neurologiara és ott mondták, hogy az ertelemre is kihathat a hipotonia és ezért aggaszt ennyire. Tudom, nem szabad hasonlitgatni a gyerekeket, de azért megnyugtato, ha más is hasonló cipőben jár 😊

2021. okt. 12. 20:19
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Hát akkor én nem leszek túl népszerű... 19.5 hónapos most. 14 hónaposan kezdett járni csak, viszont az értelmi fejlődése nagyon jó. Kb 200 szót biztos tud, de nem számolom, beszélgetni lehet vele konkrétan, egy szavakban válaszol, még nem többen. Mindent megért, amíg mondok neki, összetett feladatokat is, pl ma kérdeztem, hogy hol a nagy babád, mondta, hogy 'odaát', mondom akkor hozd át hogy fel tudjuk öltöztetni, átment, hozta, a ruháival együtt. Most ezekért tuti le leszek pontozva, pedig ez volt a kérdés... Szól, hogy a samponnal mossuk a haját, illetve tegnap kezdett ragozni: eddig csak rámutatott a papucsomra, hogy anya, most viszont már azt mondja 'anyáé', 'apáé'. Tanulunk kirakósozni, könyveiben mindent felismer, mondja, hogy mi az.


Viszont nincs sok ilyen korú gyerek a környezetemben, így nem tudom, hogy mi a normális ebben a korban.

2021. okt. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Napirendünk éppen semmi, elkezdett az alvás ellen küzdeni. (3-mas vagyok).

Egyedül eszik kanállal, iszik pohárból, de ezen asszem ilyenkor már alap dolgok.

2021. okt. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3 én biztos nem pontozlak le, nagyon ügyes gyereked van :)

Amire azt írod, hogy iszik pohárból, eszik kanállal egyedül és alap, nálunk az sem az :( pohárból nem iszik, kanállal most kezd próbálkozni, de inkább csak az ölében landol.

2021. okt. 12. 21:11
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Kanállal villával eszik, pohárból tud inni. Megérti az utasításokat, végre is hajtja, összefüggéseket ért. Pl ne állj fel a székre mert leesel, akkor mutatja oda a földre esik le és oáoá. Mármint fáj es sírni fog. Ha mondom öltözzünk fel, mert hideg van megfázol , akkor mutazaj az orrá hogy orrszívás. Öltözni cipőt nadrágot tud. Vetkőzni harisnya zokni cipő nadrág pelus.

Szereti a könyveket, mutogat is. Kb 20szava van.

Rajzokni gyurmazni legozni szeret.

6-7kor kel, 11-13 alvás, 6-7 kor alvás. Alvás előtt vacsi fürdés tápszer alváshoz.

2021. okt. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Haha pohárból ivás,nekünk még az is messze van.Tud belőle,de vicces kiönteni..😅

Kanál és villa az rendben van,önállóan eszik,de az ivás az egy külön kör lesz.

(#1)

2021. okt. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kisfiam is csak 1,5 évesen indult el, de most 20 honaposan már gyorsan szalad, és egyedul lepcsozik felfelé a falba kapaszkodva. Ritkán esik el. Lábbal hajtós járgányokat pl. Kismotor még nem tudja hajtani.


Kb. 10 "rendes" szót mond, egyébként mindenre szotagokat használ. A legtöbb ismerős egykoru gyerek több szót használ már, de vannak 2-2,5 évesek is akik kb itt tartanak szóval szerintem ez még normális.


Mindenre rámutat, rengeteg szót, es bonyolult mondatokat, utasitasokat megert, színek közül párat felismer.


Kanállal villával egyedül eszik, poharbol iszik, de azert még elég maszatosan.


Egyedül vetkőzni próbál, gatyát leveszi, felsőt még nem tudja.


Éjjel fél 9-től kb 7ig alszik, nappal kb 2 órát 1-3 között.

2021. okt. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!