Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos körüli babátok...

Csill79 kérdése:

20 hónapos körüli babátok eszi, szereti a gyümölcsöket?

Figyelt kérdés
Kislányom semmilyen gyümölcsöt nem eszik meg,néha 1 -2 falat almát.Többit meg sem kóstolja,gondolom a fogzás is bezavarhat,de azért ez nekem fura.Régen turmixolva megette minden nap.Tegnap turmixoltam neki és nagy nehezem megette,de nem baba már,hogy így egye.Nálatok,hogy megy ez?
2012. jún. 27. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanígy mint nálad,ha beledobálom a joghurtba,vagy összeturmixolom,akkor megeszi,magára meg kirázza a hideg tőlük :(
2012. jún. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Másfél éves kisfiam szereti a gyümölcsöket, most már az almát is megeszi, pedig azt mindig is utálta. Ha a fogzás zavar be kislányodnál, akkor türelem, majd visszajön a kedve rágni a gyümiket. Néha kisfiamnak is adok pürét, ha nem idénygyümölcsöt adok Neki, azt is szereti, megeszi, én nem esek kétségbe, hogy püré állagút eszik (mondjuk nálunk eseti jelleggel fordul ez elő). Esetleg trükközhetsz úgy, hogy a pürésített gyümibe teszel apróra vágott gyümidarabokat, először kevesebbet, majd kicsit többet, stb. Másik trükk lehet, ha kortársától látja, hogy az gyümölcsöt rág, talán akkor Ő is kedvet kap hozzá, jót és rosszat egyaránt eltanulnak egymástól. Türelem, alakulni fog a dolog. :)
2012. jún. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nálunk pont ellenkező...20 hónapos a fiam és a gyümölcs bármikor,bármennyi mennyiségben jöhet.A zöldségestől nehezebb kirángatni mint a játékboltból.

Szereti és szépen eszi őket, almát,barackot,banánt,meggyet,cseresznyét,huh a dinnye a nagy kedvenc.De e mellett az aszalt gyümölcsöket is nagyon szereti,amit nem bánok,mert ez egészséges nasi:)A mazsolát el kell dugnom előle, a datolyát is szépen megeszi.

Ja és odáig van a magokért is.Mogyoró, dió,mindegy, múltkor a dinnyének külön ette meg a magját,szétrágta.De a paprika csumáját is nagyon szereti magostul, mindenestül:)

2012. jún. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg még mindig jobb turmixolva, mint sehogy! Miért ne ehetné így? Az én fiam is 20 hós és bizony lepürésítem neki. Az epret, málnát, ribizlit megeszi szépen, az almát, és társait pürésítem. Nem hiszem hogy ezzel bármi baj lenne, majd eljön az az idő is, amikor már minden gyümit megeszik szépen úgy, ahogy van. Nem kell siettetni semmit.
2012. jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!