Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok? Korainak tartom?

Mit gondoltok? Korainak tartom?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Épp az imént olvastam egy kérdést, hogy mikortól hagynátok a babót másra (nagyszülő, keresztszülők stb).

Már énis gondolkoztam, hogy elmehetnénk a férjemmel valahová egy napra kikapcsolódni. Nekünk egy 2honapos kisfiúnk van. Ami azt illeti anyósomnál elég jól elvan. Anyós is nagyon szereti ha ott vagyunk. Olyankor midig mondja, hogy menjünk kettesbe sétálni egyet, vigyáz a picire addig, csak nem úgy szoktunk menni. Általában csak beugrunk. Viszont még nem érzem úgy hogy ott tudnám hagyni egy egész napra. Habár nem lenne messze a hely tőlük ahová gondoltam, hogy mehetnénk. Mit gondoltok róla? Túl féltem ezzel a gyereket? Ti ott hagynátok egy egész napra? Egyébként tápszeres, kiegyensúlyozott jó baba ☺️


2021. okt. 15. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Két hónapost azért 1 egész napra nem hagynék ott senkinek.

Egy séta erejéig persze, de a 2 hónapos ahhoz még nagyon pici, hogy másra hagyd.

2021. okt. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Egy egész napra, úgy, hogy ott is alszik, még nem hagynám ott szerintem. Én 4 hónapig tudtam szoptatni, utána tápszeres lett és ekkor hagytuk először nagyszülőkkel egy egész napra.
2021. okt. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
20 hónapos, még mindig nem hagynám másra, párszor vigyázott rá a mama a szomszédban kb 1 órát.
2021. okt. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Most 7hónapos, anyatejes, épp csak a tízórai van kiváltva. Ha ráhagyjuk a nagyszülőkre, 2óránál tovább nem hagyjuk ott.
2021. okt. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2 hónapos még elég picike egy teljes,egész napra.Én nem hagynám ott,max pár órára.De nyílván a te döntésed lesz úgyis,te látod milyen a gyerkőc.

Ha nem volt sokat az anyóssal mindig csak beugrottatok erősen kétlem,hogy el is bírna vele egy egész napig.Elaltatni,megnyugtatni egy kisbabát még sokszor egy anyának is nehéz nem hogy egy távolabbi rokonnak,aki azt a pár apró szokását sem ismeri a csecsemőnek ami már van.(cumizik,nem cumizik,hason alszik jobban vagy oldalt,köntöst viselve alszik el csak,mennyit kell büfiztetni hogy ne fájjon a hasa,ilyesmi..)

Nem lehetetlen egy gyereket ellátni,de bedobnád nagyon a mélyvízbe mind a kettejüket.


Ha ki akartok kapcsolódni lehet millió egy dolgot csinálni ami nem tart egy egész napig,és ne haragudj,hogy ezt mondom de még csak 2 hónapos azaz 6-8 hetes,nem mondható hogy olyan rég lettetek volna tőle "szabadon",hogy egy egész napig le kelljen passzolni szerintem.

Nem ismerlek titeket,pár tipp,de egy kellemes vacsorával,egy mozival vagy egy vásárlással (képzelj ide amit akarsz,ismétlem nem tudom mit szerettek csinálni..) együtt tudtok lenni pont annyi időt,hogy ti is kikapcsolódjatok és se a csecsemőknek,se az anyósnak ne legyen egymással kellemetlen élménye. :D

2021. okt. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2 hónapos babát én sem hagynék ott. Max. 1-2 órára. Pedig sosem voltam egy túlféltős anyuka.
2021. okt. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem.
2021. okt. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

3-4 órára max


Ez a nagyon max

2021. okt. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%
Akkor hagyd ott amikor te szeretnéd, szerintem nem kor függő, de ha hozzászokik, hogy nem mindig csak te vagy, akkor könnyebb lesz otthagynod mikor már nagyobb.
2021. okt. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy írtatok ☺️ természetesen igazatok van, pici még hozzá. Én sem tudnám egész napra ott hagyni, csak eljátszottam a gondolattal. Lehet egy délutáni mozi vagy vásárlás mint ahogy az egyik hozzászólásban írták belefér és fogunk is valami ilyesmit csinálni ☺️ választól független mindenkit felpontoztam 😉 legyen szép napotok!
2021. okt. 15. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!