Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 4 hónapos múlt,...

Kisfiam 4 hónapos múlt, megeszik egy üveg bébiételt, bár én korainak tartom, de sír érte. Viszont nehezen kakil, olyan a széklet állaga mint a felnőtté. Ez nem baj? Fog változni Ahogy változik az emésztése?

Figyelt kérdés
2015. máj. 3. 21:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Milyen bébiételt adsz neki? 4 hónapos kortól adhatót? Amúgy valószínűleg nem áll még készen az emésztőrendszere a hozzátáplálásra. Ha anyatejes, akkor még nem is kell erőltetni. Ha tápszeres, akkor se üveges ételt adj neki, hanem egy kis reszelt almát pl.
2015. máj. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Sárgarépa, sütőtök, alma, burgonya, őszibarack. Almát ilyenkor venni? Míg nem terem a kertben, addig csak is bébiétel formájában adok neki.
2015. máj. 3. 22:17
 3/23 anonim ***** válasza:
74%

Ha korainak tartod, és nem tud kakilni tőle, akkor ne adj még neki egy üveggel. Adj kevesebbet és utána kapjon még tejet vagy tápszert. Egy egész üveg répa egy négy hónaposnak nagyon sok, egyáltalán nem tudja megemészteni.

Azt értem, hogy csak házi termesztésű dolgokat akarsz neki adni, ez tök jó, de pl az alma az őszibarack majd csak ősszel terem. Addig nem is fog csak üveges, cukros pépes gyümölcsöt kapni?

2015. máj. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Hányszor adsz neki egyéb ételt a tápon vagy a tejen kívűl? Egy négy hónaposnak még max csak kóstólgatnia lehet. Étkezést még nem igazán szoktunk kiváltani 4 hónaposan. Pótlásként kaphat valamit, ha nem elég neki a tej, de ha pl tápos, akkor nem tudom, hova a sietség a hozzátáplálással. A széklet keménysége arra utal, hogy túl sokat adsz neki. Max egy fél üveggel adj neki egyszerre. Mikor kezdted a hozzátáplálást, ha 4 hónaposan már egy üveggel eszik?
2015. máj. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátáplálás megkezdésénél székelési zavarok előfordulnak.

A lányomnál is ez volt. Doki is kijött megnézni, de nem tudott mást mondani, minthogy majd idővel belejön az emésztése.


De egy teljes üveg bébiétel tényleg sok ennyi idősnek. Inkább tápszert/anyatejet adj neki, az emésztése még nem kész nagyobb adag kanalas étel befogadására.

2015. máj. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
58%
Manapság 6 hónapos kor előtt nem igazán ajánlják a hozzataplalst. Ráadásul te nem hozzátaplalsz, hanem megtömöd. Hiaba van ráírva hogy 4 hónapos kortól adható jót nem teszel vele a gyereknek.
2015. máj. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Én nem azt kérdeztem hogy adhatok e neki egy üveggel..... Tudom miért adok neki egy üveggel. Hány hónapos korától tömöm?? 2 hónaposan már megevett fél üveggel. Azóta tápszert alig adok neki, nagyon drága. Bébiétel meg 99 forintért is.
2015. máj. 4. 08:56
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
Tápszer való neki és nem bébiétel. A bébiételben nincs annyi tápanyag,mint a tápban. 2 hósan bébiétel????? Hol van ilyenkor a védőnő????
2015. máj. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%

.................. remélem viccel valaki,nem így eteted.

no comment már erre. pörköltet evett már?

burgonya,alma fogják a székletet. őszibarack ami lazítja.

egyébként nem véletlenül nincs 4 hónap alatti bébiétel. de szerintem kamu ez a kérdés,hát támogatásra már 600ft-ért van 1 doboz tápszer,és tápszeresnek is elég 1 hétig,vagy meddig.

amúgy azt a vitamin-kálcium hiánytami így lenne egy babának a tej,tápszer nélkül :s

2015. máj. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%
Csak egy életre vágod tönkre az emésztéset. Ne is foglalkozz vele ... majd megoldja.
2015. máj. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!