Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 6 és fél hónapos, s...

Kislányom 6 és fél hónapos, s még nem fordul hasról hárta? Nincs lemaradva? Nagyon ritkán sikerul neki, de csak véletlenul.

Figyelt kérdés
Amúgy nagyon mozgékony. Hátról átfordul seperc alatt, forog a tengelye korul, tolat, ha megfogom a két kezét felhúzza magát, de az valahogy még nem megy neki. Pedig sokat van hason, de aztán csak mérgelodik, mert nem tud átforduli.
2010. szept. 2. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Ez nálunk is így volt, csak 8 hónaposan sikerült a "másik" irányba is fordulnia. Semmiről nem késik le. Főleg, ha a többi mozgással nincs baj, ez nem gond.
2010. szept. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszi, megnyugtattál :-)
2010. szept. 2. 14:17
 3/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Persze, nem minden baba fejlődik a nagykönyv szerint. De azzal nem vesztesz semmit, ha elviszed egy gyógytornászhoz. Gyerekorvos és védőnő mit mondanak?
2010. szept. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Védono nálunk nincs, orvostól meg elfelejtettem a múltkor megkérdezni, o meg sose kérdi, mit tud már. A kajálásról beszéltunk csak. De legkozelebb megkérdezem, ha addig nem fog forogni.
2010. szept. 2. 14:41
 5/8 anonim ***** válasza:
azt olvastam, hogyha egyszer már valamit csinált, akkor tudja, csak még nem akarja csinálni többet. na ezt jól megmondtam:)
2010. szept. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem se aggódj!!! Az én kisfiam 4és fél hónaposan fordult először át a hasára aztán nem sokkal rá, vissza, de csak az egyik irányba!!! Csak balra volt hajlandó forogni és onnan vissza! Kb. 6-6,5 hós volt mikor rájött, hogy jobbra is tud fordulni! De nekünk nem is ez volt az egyetlen, ami nem a nagykönyv szerint történt! 7,5 hósan először elkezdett mászni, rá három napra felállt, és csak ezután tanult meg ülni! Pedig az utolsó kettő elvileg fordítva van! Szóval ne aggódj!!!! Hagyd, hogy úgy fejlődjön a babád, ahogy neki jó!!!

2010. szept. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha már néha tudja, akkor ne aggódj. Nálunk is így volt. A nappaliban soha nem fordult vissza, de a kiságyba/franciágyon tudta. Aztán most így van a mászással is. 1 hónapig tanult mászni, de sose jött bele igazán. Inkább felállt:) De mászni nem nagyon megy neki.
2010. szept. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat. Akkor nem agódom, majdcsak menni fog neki :-)
2010. szept. 4. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!