Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra jöttetek rá a babátokn...

Mikorra jöttetek rá a babátoknál hogy melyik sírása mit jelent?

Figyelt kérdés
6 hetes lesz a kislányom, de szerintem még sokszor félreértelmezem a "jelzéseit".
2008. dec. 12. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Első babánál nehezebben megy maj a másodiknál könnyebb és gyorsabb. Szerintem mire igazán megismeri egymás jelzéseit anyuka és baba eltelik 3-4 hónap, mire már biztosan megérted hogy éhes, szomjas, bújós, fáradt, vagy fáj valamije, vagy csak nyűgi egy kicsit.

Légy türelmes, biztosan jól csinálod!


Egy kétgyermekes anyuka

2008. dec. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Mire 3 hós lessz már tuti mindent értesz, de 2 hónap környékén is már magabiztos leszel, néha becsapnak majd de annyi baj legyen..
2008. dec. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, kb. 3-4 hónapos korára nagyjából lehet tudni a sírás okát, de később is előfordul, hogy az embernek fogalma sincs miért sír a babája. (Nálunk ez még most is előfordul, 8 hónaposan.) Mindenesetre, ha nem éhes (szomjas), nem álmos, nem fáj semmije, tiszta a pelus, nem unatkozik, nem fázik stb., akkor általában egy kis vele való foglalkozás, játék beválik.

Sohasem értettem azokat az anyukákat, akik mindig "100% pontossággal" tudják, hogy egy baba túlette magát, foga fáj, hasa fáj, stb. és ezért sír, aztán már adják is a fájdalomcsillapítót a fogfájásra, infacolt a hasfájásra, stb. Honnan tudják, hogy ez a baj?! Persze legtöbbször kiderül a sírás oka, de szerintem sokszor félre is "diagnosztizáljuk" a problémát...

Szóval hamarosan Te is látos nagyjából majd, mikor mi a kis problémája, ha pedig nem tudod éppen, szeretgesd, babusgasd egy kicsit és akkor biztos megnyugszik.

2008. dec. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy picit legenda az, hogy az anyuka tudja a sírásból,hogy mi baja a babájának. Mi 10 hónaposak vagyunk, és még most is előfordul, hogy nem tudom mi a baj. Ez azért van, mert mindig jönnek új dolgok. Énvelem annyiszor előfordult,hogy megnyugodtam, hogy na most aztán már mindent tudok, aztán rá kellett jönnöm, hogy mégsem. Ezek a kis pirinyók mindig okoznak újabb és újabb meglepetéseket. Hasfájás, fogfájás, unatkozás, aztán megjelenik a hiszti is. Mivel ők még nem tudnak beszélni, csak a sírás marad az eszköztárukban, amivel fel tudják hívni a figyelmedet, hogy valamire szükségük van. Gyakran kell kísérletezni. Ellenőrizni a pelust, megkínálni folyadékkal, kezébe adni egy játékot, beszélgetni vele. Előbb utóbb megnyugszik. A sírás mellett figyelheted, hogy a kezét vadul dugdossa esetleg a szájába és maszírozza az ínyét. Ekkor valószínűleg a fogacska a bűnös. Ha felhúzza a kis lábacskáit lehet, hogy a pocija fáj. Szóval annyi minden lehet, de hidd el mindig rá fogsz jönni, hogy mi a baj, mégha nemis rögtön a sírásból.
2008. dec. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia mi is most vagyunk 6 hetesek.Nem tartom magam szuperanyunak,van hogy fogalmam sincs mi a gond-de nagyjából már ki lehet következtetni mi is a sírás oka.Pl most is nyüsszög,és tuti a cumi esett ki.De tudom,érnek még majd meglepetések :-)
2008. dec. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azt mondtam volna, hogy idővel alakul. Mert sajna mindig kitalálnak valami újat. Mire megszokom, hogy mi mit jelent, kitalál valami újfajta "kommunikációt"amiről fogalmam sincs, mit akar. Aztán rájövök, addigra megint kitalál valami mást:-)

Édesek, de ne félj, ártani nem tudsz:-) Addig úgysem vígasztalódik meg, amíg meg nem találod a sírás valódi okát:-)

2008. dec. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 djudit ***** válasza:
Nálam mindig van olyan sírás, vagy ébredés, amit nem tudok beazonosítani.Pedig nagyon figyelek, próbálok jeleket beazonosítani, amellett, hogy az ösztöneimre hallgatok. DE a babák sem gépek, lehet, hogy adott pillanatban több baja is van. pl. fáj a foga, meg álmos is, meg szomjas is. Akkor, hogy sír; szomjasan, álmosan, fogfájósan? :) Próbálgatni kell, adott pillanatban mi válik be, érezze, hogy ha baj van, akkor ott vagy, és szereted.
2012. febr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!