Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvehetik tőlem a babám, ha...

Elvehetik tőlem a babám, ha korábban volt pszichiátriai kezelésem?

Figyelt kérdés
Összejöttem valakivel, terhes lettem, az apa pedig nem akarja a gyereket. Én közöltem, hogy nem fogom elvetetni és megtartom. O azt akarja, hogy vetessem el, vagy adjam örökbe, a lényeg, hogy ne kelljen neki tartásdíjat fizetnie. Félek, hogy a korábbi mentális problémáim is képes lenne ellenem használni, csak hogy a gyerek ne maradjon velem.
2021. okt. 17. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Mi volt az a mentális probléma és mikor? Hogy érted el, hogy csak "volt"?
2021. okt. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Érzelmileg labilis szemelyisegzavar, más nèven borderline. 5-6 évvel ezelőtt állapították meg és többször kórházban voltam vele. Mondjuk öngyilkossági kísérletem sosem volt.. jártam pszichológushoz meg terápiára, szedtem gyógyszert, bár nem érzem úgy, hogy ezek meggyogyitottak, inkább csak ma már együtt tudok élni ezzel és jobban kezelem.
2021. okt. 17. 20:43
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Te tudod, mennyire mindenre elszánt a pasi. El tudom képzelni, hogy minden követ megmozgat, tényleg támadásba lendül. Ok nélkül nem vehetik el a gyereket, de szoros ellenőrzés alá vonhatnak. Megvannak a körülményeid a gyerek egyedül történő felnevelésére? Van, aki segítsen (szülők, nagyszülők, nagynéni)?
2021. okt. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Hát,ha nem te leszel a következő aki kiugrik a gyerekével a karjában az emeletről akkor semmi probléma.

Alapjáraton a hormonok miatt mindenki elég labilis terhesség alatt is,nehéz néha nem kiborulni a semmin is.

De ameddig kezelni tudod,és biztos vagy abban,hogy a babával minden rendben lenne melleted akkor semmi gond.

Hány idegbeteg nyomorult szül,ha tőlük nem vette el senki,akkor téged egy 5-6 évvel ezelőtti probléma miatt nem fognak cseszegetni.

2021. okt. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%
Nem vehetik el, és nem kényszeríthetnek abortuszra. Ha drogos lennél, őrjöngenél, akkor is előbb vizsgálódnának. Még ha válás utáni gyermekelhelyezésről is lenne szó, akkor is neked ítélnék, kezelőorvosi szakvélemény alapján.
2021. okt. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Ismerek pár borderlineost. A jó ég sem fog téged lebeszélni róla, az tuti. Ahogy az is, hogy semmi keresnivalója egy magatehetetlen kisgyereknek borderlineos anya mellett. Lehet lepontozni.
2021. okt. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem számít, hogy hogy kezeled. Nem minden borderline ugyanolyan...
2021. okt. 18. 16:44
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Azt azért el tudod dönteni,hogy milyen állapotod van és mennyire lennél alkalmas szülőnek,gondolom.

Ha annak érzed magad nincs semmi ami megakadályozna abban,hogy világra hozd és neveld a gyereked.

2021. okt. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!