Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek terhessége előtt volt...

Akinek terhessége előtt volt valaha életében pszichiátriai problémája (depresszió, szorongásos zavar stb. ), annak az kiújult a szülés után?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a szülés utáni depresszióra. Tudom hogy ilyen előzménnyel nagy az esély rá, de biztosan jelentkezik is?
2009. júl. 6. 16:36
 1/2 anonim ***** válasza:
nekem nem volt olyan súlyos problémám, de szorongásaim voltak épp terhesség előtt kb fél évig. Azóta semmi nem jött elő, sőt jobban vagyok mint valaha. biztos hogy nem törvényszerű hogy előjön.
2009. júl. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pokoli szorongásos zavaron és pánikbetegségen mentem át pár éve. Azt hittem végem, a félelemtől teljesen elveszítem az eszemet. Aztán a terapeutám segítségével kikezeltem magamat, a mai napig csodálkozok, hogy hogy volt erőm kimászni belőle, és hogy milyen mélységekben jártam. A fásultság most is néha elő akarja hozni belőlem (9 hónapos a babám), de idejében felismerem hogy jön, és elterelem a figyelmemet a tanultak alapján. Önbizalom kell, hogy úrrá tudsz lenni rajta, valamint egy kis Magne B6! :) Itt sokan felszisszentek, hogy szoptatás alatt használom, de a védőnőm azt mondta, ilyen kis mennyiségben nyugodtan beszedhetem. Ha érzem a szorongást első nap reggel este 2-őt, másnap már csak a reggeli adagot veszem be, mert estére el is feledkezem róla. :) Szóval akármi volt is, már nem támad olyan erősen, meg lehet birkózni vele, sokkal jobban, mint korábban gondoltam. Sok erőt ad, hogy a babámnak egy épelméjű anyára van szüksége :)
2009. júl. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!