Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Születhet egészséges babám,...

Születhet egészséges babám, ha a terhesség alatt pszichiátriai gyógyszert kell szednem?

Figyelt kérdés

Szednem kell sajnos 1-2 bogyót pszichés problémákra, a pszichiáterem szerint viszont így is vállalhatok babát a párommal, ha a dózisokat csökkentjük. Az, hogy teljesen elhagyjam őket, sajnos nem jöhet szóba.

Van, aki hasonló szituban volt, és egészséges babája született?



2020. dec. 29. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Nem.
2020. dec. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Pszichés problémák mellett inkább ne vállalj gyereket! Sem neked, sem a babának nem lenne jó...
2020. dec. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem így ne vállalj gyereket.

Majd ha nem fog kelleni gyógyszer. Nem a semmiből beszélek, generalizált szorongást, alvászavart kűzdöttem le, míg gyógyszert szedtem nem vállaltam volna be, letettem, már tudom kezelni gyógyszer nélkül, ha elő akarna jönni. Így vállaltam babát, a terhesség alatt egyszer kétszer jött volna rám a szorongás, de már megtanultam kezelni, mióta megvan a kislányom teljesen elmúlt.

2020. dec. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Minimum 100 féle pszichiátriai gyógyszer van. Nyilván baromira nem mindegy, hogy milyen szerről van szó...
2020. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Semmi gond nem lesz,én is ebben a helyzetben vagyok. Csak a média tele van a "ha terhes vagy,zéró gyógyszer,mert ördögtől való" szövegekkel, a társadalom emiatt el is ítéli, pedig nyilván 99,99% nem néz utána a gyógyszerek babára gyakorolt hatásainak. Nos, az itthon használt antidepik és nyugtatók között nem nagyon találsz olyat, ami árt a babának. Czeizel dr.előadást is tartott erről. Tudod,mit nehéz még találni? Olyan orvosokat, akik utánanéznek ezeknek a dolgoknak. Sokkal kényelmesebb nekik azt mondani,hogy ne szedjed. Dokival szépen állítsátok be a dózist,ha babakompatibilis legyen, aztán jöhet is az utód. Bezzeg a cukrosnak,szívbetegnek,magasvérnyomásosnak stb.nem mondják,hogy ne szedje a gyógyszert. Pedig a szorongás is árthat a babának, egy kis dózisú szorongásoldó viszont nem, és anyuka se szenved.
2020. dec. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem a gyógyszerrel van gond, hanem azzal, hogy pszichológiai problémák mellett könnyebben alakul ki terhességi illetve szülés utáni depresszió, ami kihatással lehet az anya mellett a gyermekre is, főleg abban az esetben, ha az édesanya a betegségből adódóan olyan súlyosan negatív pszichés vagy depresszív állapotba kerül, hogy nem képes ellátni a babát. Rosszabb esetben akár veszélyeztetheti is a saját és a baba életét is egy ilyen állapot.
2020. dec. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg a babának elvonási tünetei lesznek szülés után. Én nem szeretném, hogy a gyerekem miattam szenvedjen.
2020. dec. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak az egyetlen nőnek, aki a kérdésemre válaszolva a saját tapasztalatát írta meg!

Megkérdezhetem, 5-ös válaszoló, hogy milyen gyógyszereket szedsz/szedtél?

2020. dec. 31. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!