Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan neveltétek a gyermekete...

Hogyan neveltétek a gyermeketek szófogadóvá?

Figyelt kérdés
Hamarosan én is anyuka leszek és érdekelne pár tanács

2021. okt. 20. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Legfontosabb a következetesség. Csak azt engedd meg neki, amit máskor is megakarsz engedni neki. Amit egyszer tiltasz, az máskor is tilos legyen. Tanulja meg a NEM szót.
2021. okt. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Nehezen,ahogy egyik gyerek sem könnyű eset.Van a makacs és önfejű gyerek és a nagyon makacs és önfejű.😅

Lesz,hogy naponta ugyan azért a dologért is elmondod 100x hogy nem szabad,ő akkor is csinálni fogja.De nem engedsz,kötöd az ebet a karóhoz és ahogy cseperedik úgy fogja egyre jobban megjegyezni,hogy amit nem lehet az 100 próbálkozás után sem lehet.


Szülőnek lenni nagyon nagy türelmi játék szerintem.Próbára teszi sokszor a legtürelmesebb embereket is.

De a következetesség előbb utóbb kifizetődik :)

(Vagy legalábbis a következő nehéz korszakig..)

2021. okt. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Sehogy.

Lehet, hogy nadrágszíjjal be lehet idomítani, hogy minden körülmények között szófogadó legyen, de még ebben sem vagyok biztos, és értelemszerűen nem próbáltam. :) Egyébként meg a gyerek temperamentumán és a ti természeteteken múlik, és azon, mennyire van meg köztetek a gyerekkel az összhang. Aki azt állítja, hogy tudja a csodamódszert, az hazudik.

Nekünk egyébként leginkább az jött be, hogy nagyon kevés dolgot tiltunk, csak azt, ami tényleg veszélyes vagy kirívóan illetlen, esetleg törvénytelen. Különben nem fogunk minden hülyeségen rugózni. Ez már csak azért is bejött, mert a gyerekeink bíznak bennünk, és nem félnek elmondani azt sem, ha hülyeséget csináltak (már kiskamaszok).

2021. okt. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Sehogy, de nem is birkaidomìtàs volt a cèl. Inkàbb együttműködővè pròbàlom nevelni. Kènyelmetlen, es konfliktushelyzetekre ad lehetősèget, hogy nem mindig csinàlja, amit mondok neki, de ìgy nevelkedik asszertìv felnőttè szerintem.
2021. okt. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

Alapvetően egyetértek 3-as és 4-es válaszolóval.

Persze alapvetően én is szeretem, ha megteszi, amit mondok, nem süketnek tetteti magát. Ennek érdekében én mindig hangsúlyozottan megdicsérem, ha megteszi, amit kérek. Még akkor is, ha előtte volt egy kis huzakodás, hogy nem akarta megcsinálni.

Mindenképpen tanácsolom, hogy ne az legyen a középpontban, hogy megszidod, amikor nem teszi meg, amit akarsz; hanem az, hogy megdicséred, amikor megteszi.

2021. okt. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36%

Szeretettel és magyarázással.

Örül ha jól viselkedhet.

2021. okt. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!