Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő hülye vagy tényleg...

A védőnő hülye vagy tényleg keveset hízik a babám?

Figyelt kérdés

A védőnőnk mániája, hogy keveset híznak a gyerekek, én is megkapom minden alkalommal. A babám fél éves volt most, 66 cm és 6900 gramm - 50 cm-el és 3100 grammal született.


A védőnő mindig pampog, meg erőlteti a tejpépet, de én nem szeretnék azt adni anyatej helyett. 5 hós koráig anyatejes volt csak a babám, azóta hozzátáplálok, egy főzeléket már kiváltottunk, meg egyszer kap gyümölcsöt. Amúgy vidám, arányos 74-es ruhát viselő baba.


Igen, tényleg belassult a hízása, míg az első hónapban 900 grammot hízott, most legutóbb csak 200 grammot. Egyébként a táblázatok szerint pont megfelelő a súlya a születési adataihoz képest.


Ami kételyt támaszt bennem, az az, hogy itt olvasgatva a kérdéseket, ennyi idősen szinte mindenkinek 8-9 kilós, 70+ centis babája volt. Egy ismerősöm gyereke 3 héttel hamarabb született, ő is nagyobb, már a 86-os ruhákat kezdi.


Nem tudom, hogy most akkor rendben van-e a babám fejlődése vagy tényleg kicsi lenne?



2021. okt. 25. 13:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
Semmi baj a babáddal, nyugi :)
2021. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%

Nyugi, az én lányom 1 évesen hordott 74-es ruhákat, most 15 hónapos, a 86-os még mindig nagy rá, 80-asokból vásároltam be most télire. A hízás lassulását okozhatja az is, hogy most indul meg a mozgásfejlődés, mert gondolom már forog, kúszik, akár fel is ült (6 hónaposan a lányom már mászott is), szóval már nem csak vegetál szobanövény-üzemmódban a sarokban egy helyen, hanem aktívkodik, az meg azért égeti a kalóriákat rendesen.


Amíg az összkép jó, vidám, aktív a gyerek, addig én mindig azt mondtam, hogy a súlya nem számít. A státuszokon mért súlyokat beírom a WHO percentilis-görbés appba, ott kirajzolja a növekedési görbéjét a világátlaghoz képest, amíg az nem mutat semmi ijesztően drasztikus dolgot, addig nem aggódok. Szerintem te is tedd ugyanezt.

2021. okt. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%
követi a súlygörbét, vagy nem?
2021. okt. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
44%
a védőnő hülye
2021. okt. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
60%
A védőnő hülye. Néha elfelejtik, hogy az a gyerek hosszra is nő. Nem szedhet fel mindig havonta 1-1kilókat. Átlagosan a baba fél éves korára "kell" megdupláznia a súlyát, nalatok ez túl is lett teljseeítve. Utána lelassul a hízás. Amíg baba boldog, kegyensúlyozott nincs baj.
2021. okt. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
47%
Az első szülinapjukon voltak 7 kg-k és kb 70 centisek a lányaim, makk egészségesen. 😄 A védőnő a hülye.
2021. okt. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28%

Azért nem mondanám, hogy hülye a védőnő, tényleg nagyon keveset hízott a babád, különösen ahhoz képest, hogy anyatejes. Te is látod, hogy más babák nagyobbak. Jó, ha 8 kiló lesz 1 évesen. A ruhaméret nem számít, amúgy sem hiszem, hogy egy 66 cm-es, 6900 gr-os babára valóban 74-es méret jó, ha normális méretezésű ruhát veszel.

Egyébként a lányunk is ilyen és nem okozott gondot, már 9 éves, egészséges gyerek, de most is elég vékonyka.

2021. okt. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
60%
Nem úgy van, hogy fél éves korára kell megduplázni a súlyt? Ez megvan. Én nem aggódnék.
2021. okt. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

A védőnők a nagykönyves dolgokat mondják, ne idegeskedj szerintem és bízz a megérzéseidben

Ha még nyugodt kiegyensúlyozott nincs baj

Ez miatt ne idegeskedj inkább vigyázz a tejedre

2021. okt. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

9 kg a lanyom most 14 hos 76 cm.


Soha nem mondta a gyerekorvos vagy a vedono hogy keves mindig azt mondtak hogy ra kell nezni es latni hogy egeszseges. Napi 5x eszik szilardat nappal kb 2-3x kap cicit.

2021. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!